Skocz do zawartości

Drugie głośniki - proszę o pomoc w doborze.


Dzn

Recommended Posts

Witam. Dzięki opiniom forumowiczów w zeszłym roku kupiłem  pioneer SXN30AE z Magnatami shadow 203 . dokupiłem do tego sub jamo 210. Brzmiało to wszystko fantastycznie. W styczniu się przeprowadziłem i zwiększyłem metraż salonu gdzie stoi sprzęt. Tam było 20 metrów a teraz 10 metrów więcej.  Nadal zestaw gra bardzo dobrze, jednak myśle nad dołożeniem drugiej pary kolumn pod wejście B. I teraz mam pytanie czy dokupić poprostu drugą parę shadow 203? czy może magnat suprime 200? Czy może coś jeszcze innego ale nie powalającego cenowo.? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzn napisał:

Nadal zestaw gra bardzo dobrze, jednak myśle nad dołożeniem drugiej pary kolumn pod wejście B. I teraz mam pytanie czy dokupić poprostu drugą parę shadow 203? czy może magnat suprime 200? Czy może coś jeszcze innego ale nie powalającego cenowo.? 

A jaki ma być cel dołożenia drugiej pary kolumn - chcesz grać równocześnie na dwóch parach? To trochę bez sensu, bo stereo to przecież dwie kolumny, a nie cztery...

Podłączenie drugiej pary kolumn jest fajnym rozwiązaniem, gdy masz jeden wzmacniacz (zestaw)  a w pokoju słuchasz w dwóch różnych miejscach i odpowiednio do tego ustawiasz kolumny (masz wtedy dwie strefy odsłuchowe)  korzystasz albo z jednej pary albo z drugiej. Ale nie jednocześnie....

Poza tym Magnat Supreme 200 to kolumny trochę niższej klasy niż Shadow 203.
Jeżeli już, to lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w podłogówki...

Pozdrawiam
PS.Przy okazji - pytasz o kolumny, a nie o głośniki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem ma być poprawa mocy i głośności, gdyż zwiększyłem metraż.  próbowałem nawet dodania pary magnat supreme  202 i przy włączeniu obydwóch par naraz ( gdzie supreme stały na shadow) dźwięk był wyraźnie lepszy niż na samych shadow. I teraz mam pytanie czy zostawic tak ( supreme plus shadow) czy lepiej połączyć dwie pary shadow?  I jeszcze jedno: Czy przy słuchaniu jednocześnie pary A i B nic złego nie stanie się z amplitunerem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...