Skocz do zawartości

Beresford vs Professjonal Switch RCA


Recommended Posts

Witam, założyłem ten watek dla tych którzy chcieliby połączyć kino domowe oraz system stereo oparty na wspólnych kolumnach frontowych , a nie posiadają przełącznika pracy wzmacniacza zintegrowanego w trybie końcówki mocy. Jest oczywiście zawsze możliwe przepinanie kabli głośnikowych , ale w sytuacji gdy ze sprzętu korzystają wszyscy domownicy raczej mało praktyczne i ryzykowne. Pierwszym przełącznikiem jaki dosyć długo stosowałem był Switch oparty na gniazdach RCA , a więc ze wspólnym tak dla amplitunera KD / PRE OUT/ jak i przedwzmacniacza stereo wyjściu na końcówkę mocy. W moim przypadku był to Professjonal Switch RCA  https://www.conrad.pl/p/przeacznik-switch-audio-cinch-speaka-professional-4-porty-1435387 .

Od razu po zakupie zajrzałem do środka i .... wywaliłem płytkę z padziewnymi gniazdami i zamontowałem Monacora / może nie najlepsze audiofilsko, ale dla mnie może być :) / oraz zmieniłem okablowanie z aluminiowego na miedziane. Switch sprawował się bardzo dobrze do momentu, gdy nie zaczęły dochodzić kolejne klocki , kable RCA zaczęły działać jak antena i pojawiał się przydźwięk . Sprawę po części załatwiały ekranowane kable / Supra , NeoTech , KaCsa /. W momencie gdy zmieniłem przedwzmacniacz z tranzystorowego na lampowy , nawet ekranowane kable już nie dawały rady. Zmieniłem na Bereforda , najtańszy to on nie jest / ale była gwiazdka :) /, ten przełącznik działa w oparciu o przełączanie wyjść głośnikowych a więc podłączamy kable głośnikowe z gniazd frontów amplitunera KD oraz wzmacniacza stereo. Ta opcja jest przyznaje dużo lepsza i wygodniejsza. Switch jest wykonany bardzo dobrze i estetycznie choć terminale głośnikowe są tak małe, że zrezygnowałem z bananów / wystawała 1/3 wtyku/ na rzecz gołych kabli. I jeszcze jedna uwaga , nie wiem dlaczego nie można tak zamontować terminali, by otwory w nich do włożenia kabla były w tej samej płaszczyźnie , znacznie by to ułatwiło życie szczególnie przy grubych kablach. No, ale może się czepiam.  Ogólnie polecam.

switch.jpg

IMG_0695.JPG

IMG_0698.JPG

IMG_0700.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubakk napisał:

A jakie kable są podpięte od kolumn do beresforda , i czy potem te same do 2 wzmacniaczy czy różne , czy się to nie "gryzie" wtedy ?

I tu mnie masz :) Podłączałem wczoraj na szybko tym co miałem, a wiec jako połączeniowe amplituner  - Switch i wzmacniacz Switch poszła Supra Link 2x2,5 / dobrze ekranowany kabel/ natomiast od Beresforda do kolumn Chord Clearway , choć docelowo chciałbym wrócić do ulubionego / ładnie wtapia się w parkiet :) / Alpha Core Goertz MI 3 , ale muszę z powrotem dolutować srebrne oryginalne widełki. Nie mogę jeszcze zbyt wiele powiedzieć o tym czy Switch wpływa , czy też nie na dźwięk ,ale różnicę dźwiękową między nim, a tym RCA można wyłapać bez problemu. Taśmy Goertza raczej nie dokupię by jej użyć do połączeń, ale szarpnę się na Chorda, aby móc coś napisać ,czy jest różnica miedzy jednorodnym połączeniem a mieszanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcinBest napisał:

nie czepiasz się tylko masz rację. czasem mam wrażenie , że producenci nie używają własnych sprzętów

Producenci to pojęcie szerokie , urządzenia montują pracownicy i pomyłki lub niedociągnięcia mogą się zdarzyć, ale powinna być jakaś kontrola jakości. W Beresfordzie który to nabyłem jeden terminal / na zdjęciu w moim poście wyżej , szósty od lewej/ jest prawdopodobnie źle zamontowany. Różnica , przesunięcie  w otworze na kable wynosi jakieś cztery milimetry w stosunku do reszty . Spróbuje sam to poprawić ,bo nie chce mi się bawić w reklamacje / no chyba , ze się nie uda/. Wczoraj wlutowałem widełki do kabla głośnikowego i ...... nie ma szans na ich zamontowanie w tych terminalach , są za blisko siebie  i po włożeniu widełek promień zgięcia kabla jest za duży w stosunku do miejsca między gniazdami. Wystarczyło zrobić obudowę o 3 cm. dłuższą , o 2 cm. wyższą , rozsunąć gniazda i byłoby elegancko . Ale może znowu się czepiam Brytyjskiej myśli technicznej .... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka proteza jak nie mamy preout w ampli na wzmaka. Te widoczne kabeli oprawilem w banany i podlaczylem pod zaciski front w ampli. Rca - Rca do wzmaka pod power amp direct. Kolumny frontowe pod wzmak a surr pod ampli. Mam tak podlaczone juz ponad rok i dziala bez problemu. Jak slucham stereo to tylko wzmak dziala jak film to uruchamiam dodatkowo ampli i przelaczam na wzmaku na koncowke mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 16:13, MarcinBest napisał:

a jak tylko w CAD widzi projekt no to "nie widzi" emoji1.png

Na co dzień mam do czynienia z projektami i wiem o czym mówisz. Dla mnie szczytem była wypowiedź architekta, który zaprojektował w moim rodzimym mieście / Łódź/ fontannę , która jest brzydka jak noc , przypomina olbrzymią waginę , kosztowała 5 mln. zł. a facet stwierdził , że no tak , ładna to ona faktycznie nie jest , ale u niego na kompie w wizualizacji wyglądała rewelacyjnie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...