Skocz do zawartości

Kolumny do Luxman LV 117, pokój około 25m Kw,


1Ender

Recommended Posts

Chciałbym dobrać kolumny pod Luxmana. 

1. Budżet 2000 - 3000 zł, używane. Być może więcej? 

2. Pokój około 25 m2

3. Muzyka: Pop, Rock, Heavy Metal, Nu Metal, dużo elektronicznej, Chillout, lekki jazz, Hard Core, Rap i wiele innych. Generalnie dominują ciężkie brzmienia. Ostatnio: Tool, Korn, The Prodigy, Run Dmc, Infected Mushroom, Juno Reactor. Czyli dla mnie muzyka typowa do relaksu zwłaszcza Tool i Korn! Lekka, łatwa i przyjemna. Dobrze się przy tym zasypia. 😂

4. Obecny zestaw: Luxman LV 117, chromecast audio, chromecast 3, Odtwarzacz Nad C541, Gramofon Wega JPS 350 P, wkładka shure M95, pre gramofonowe DIY z Mikołajek, Kolumny Phonar Laser 250 i dac wbudowany w wzmacniacz. 

5. Poszukiwany dźwięk: otwarty, szczegółowy, swobodny, detaliczny. Mocne niskie tony. 

6. Poszukiwane kolumny: szybkie, dynamiczne, dużo szczegółów w średnicy i górze + pkt. 5. Dół ciepły, bardzo dobrze kontrolowany, wyrazisty, podwójna stopa w perkusji ma być wyraźnie słyszalna. W średnicy powietrze. Średnica i góra rozjaśniona. Oderwanie dźwięku od kolumn. 

6.a  Kolumny podłogowe jak i duże podstawkowe (monitory). Może być "windydż". 

Budżet jest jaki jest. Może coś dołożę, może nie. Jeszcze nie wiem. Zdaję sobie sprawę wymagania sprzętowe wysokie, ale... 

 

Kolegę Piotra @S4Home   proszę o typy kolumn do odsłuchu w salonie. Myślę że na spokojnie zabiorę swoje zabawki do Ciebie z początkiem lutego br. Chciałbym, abyś był osobiście na odsłuchu. Myślę, że sprawa do załatwienia. Musiałbyś posłuchać by konkretnie doradzić, bo kolumn moich zapewne nie znasz? Jeżeli jest taka możliwość? Bo jeśli uznasz że zawracanie d.. Bo klient żaden, to darujmy sobie. 

Mam po drodze kilka komisów, ale żona chce zobaczyć muzeum w Oświęcimiu. 

Więc może zacznę od Ciebie? 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slayer posłuchaj kilku kawałków. 😂 Mój ulubiony  Raining Blood. O tym jak gra Lux pisałem w klubie Luxmana. Poczekaj zaraz znajdę. 

Kuba, @Kubakk  post #47. Ale z tego co czytałem Lux ma taką "filozofię" grania, że bliżej mu do lampy niż tranzystora. Nie słuchałem wzmacniaczy lampowych, więc porównania brak.

Podobnie gra słabszy LV 113, nie miałem możliwości sprawdzenia. Takie jest zdanie tych co słyszeli. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem na spotify Slayera , ale bardzo słaba jakość , praktycznie 1 nuta cały utwór :D 

Natomiast Infected Mushroom fajna elektroniczna muzyka , zapomniałem o nich. Never Mind "szybko" pompuje z mocnym zejściem na ułamek sekund.

Jeśli Luxman jest po ciepłej stronie , to bierz go pod pachę i sprawdź focal chorusy 716 (są teraz w dobrej cenie , a i używek pewnie trochę).

Z lampą granie neutralne , przyjemna scena , głośniki potrafią pod mocnymi kątami puścić fale dźwiękowe , mega szczegółowe , tweeter aluminiowo-magnezowy także nie kłuje , doły są mocarne , realnie zejście ~30Hz - przy KD niekiedy zapominam iż subwoofer nie odpalony. Przy dobrym wzmacniaczu są w stanie zagrać mięsisto oraz szybko.

Soundtrack Westworld 2 ma parę kawałków gdzie masz stały podkład w okolicach 50-80Hz i niższe zejścia - nie było problemu by brzmienie było spójne

W sumie na tranzystorze testowałem do 100dB na 1m od kolumn , grały bez zniekształceń oraz nie czułem by jakoś odczuwalnie drgały obudowy.

Wg mnie przy obecnej cenie kiedy wyszły z produkcji mega opłacalny zakup w pułapie do 5tyś za parę :) 

 

PS: co do run dmc także przyjemnie , liczę iż w tym roku na żywo usłyszę walk this way :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1Ender napisał:

Zagrali razem z Aerosmith ten kawałek. Posłuchaj its tricky, you toking too much. Oraz Bestie Boys Fight for Your Right to Party. 

Beastie Boys mam płytę Ill comunication z bodajże 95r ;)  I dodam ,że w/w focale dają radę z takimi klimatami , rapem , h-h - ale koniec OT , moja propozycja już jest teraz czas na innych :D 

PS: Aerosmith w lipcu w Krakowie , zobaczymy czy zagrają ten kawałek , oby

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kubakk napisał:

Odpaliłem na spotify Slayera , ale bardzo słaba jakość , praktycznie 1 nuta cały utwór :D

Płyta Raining Blood jest dość średnio zrealizowana to fakt, ale Spotify ją jeszcze znacznie pogarsza niestety.

Posłuchaj cover'a tego kawałka Raining Blood , ale w wykonaniu zespołu Body Count na płycie "Bloodlust". To jest znacznie lepsza realizacja, choć tez rzecz jasna dosyć skaszaniona przez Spotify, ale już tragedii nie ma. Tam centrala wgniata w fotel ;) Od 50 sekundy zaczyna się utwór gdyż na początku Ice-T przemawia ;)

W tym kawałku oczywiście podwójna stopa nie jest non stop, ale np. w utworze "Agrressor" zespołu Exciter praktycznie cały czas ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje wymagania odnośnie dźwięku i repertuaru jakiego słuchasz to pierwsze kolumny jakie naszły mi na myśl to Pardigm Studio 60V4. Słuchałem ich nieraz w różnych konfiguracjach i generalnie to bardzo dobre kolumny do cięższych brzmień, ale i nieźle sobie radzą z elektroniką, rapem. hard corem itp. Potrzebują one co prawda dość mocnego i wydajnego wzmacniacza, aby je prawidłowo napędzić, ale w Twoim przypadku bym się nie martwił, Luxman poradzi sobie z nimi bez problemu ;) Sonicznie też powinien się elegancko z nimi zgrać. Według mnie warto poszukać używek w okolicy i przetestować ze swoim wzmacniaczem.

Kolejna propozycja do odsłuchu w używkach jakbyś znalazł koło siebie to Acoustic Energy Aelite 3. To również szybkie, energiczne kolumny z przejrzystą średnicą i mocnym basem. Mogłyby ci podejść.

Jak najbardziej posłuchaj Focali 716, czy w ogólne podpasują Ci z Luxmanem, jeśli tak to możesz zapolować na używki wyższego modelu 816, chodzą w granicach 3K.

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Stwierdzam że na Tidalu jest Slayer spoko. Spofitaja nie mam. 

Bo Tidal traktuje każdy gatunek muzyczny jednakowo i wszystkie płyty mają bardzo dobrą jakość, nie to co Spotify - większość plumkanka to 320kbps, a metal to duuużo poniżej tej cyfry ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fafniak napisał:

Ciekawe... skąd takie info?

Niegdyś porównywałem swoje płyty Cd bezpośrednio z utworami na Spotify i w większości przypadków muzyka ciężka wypada tam tragicznie w stosunku do oryginalnego Cd. Aż z ciekawości zgrałem po parę utworów z płyt na pliki mp3 o wartości 128kbps/160kbps i porównywałem jakościowo zrippowane przeze mnie utwory z tym co na Spotify. Doznania soniczne były praktycznie identyczne stąd taka moja opinia. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich płyt z taką muzyką na Spotify, ale jak już wcześniej wspomniałem większości. A już szczególnie Hard Rock'a i wszelkich odmian metalu z lat 70,80,90.

Sytuacja ma się zgoła odmiennie jeśli chodzi o płyty z muzyką Jazz, wokal itp. Tutaj jest już znacznie więcej płyt gdzie jakość jest wyższa od mp3 128/160/192 czyli 320 kbps. Porównywałem tą samą metodą.

Tidal oczywiście to już zupełnie inna bajka ;)

Jak dla mnie Spotify to dziadostwo do kwadratu. Dobre, aby posłuchac sobie z doskoku na słuchawkach i telefonie. No ale ja bardziej obracam się w cięższych brzmieniach, chociaż nie stronie od innych gatunków muzycznych.

Spotify co ma lepsze w stosunku do Tidala to na pewno zasób płyt. Jedynie przed zakupem płyty Cd można sobie posłuchać jak wypadają dane albumy, oczywiście pod względem artystycznym , a nie jakościowym i to jest dla mnie jedyny plus tego serwisu.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co kto lubi

Focal - to na 100%  (jest tego trochę)

Kwestia jaki model

Ja mam wrażenie że słuchałem Temptation i pomijając 807V (podstawkowych) chyba 826 ale ja naprawdę nie mam pamięci do numerków

Dorzuć o ile znajdziesz cos sensownego Triangle  -świetnie łączą sie z klimatami lampowymi dając ekspresję na poziomie focala ale z wiekszym wyrafinowaniem a ciut mniejszą masą dźwieku. Odwdzięczją sie niesamowitym powietrzem i detalicznoscią

 

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/307-altea-ex

poczytaj.. uważam ze to marka niedoceniana na rynku naszym krajowym a daje zajeb.... spektakl :) - to jest w twoim zasięgu finansowym - używane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 19:07, 1Ender napisał:

Phonar Laser 250

a co w twoich phonarach jest nie tak?

ja od tygodnia słucham canto two od studio 16 Hertz i to naprawdę jest pełen, ale ocieplony dźwięk , nie wiem jak z wysokimi tonami (Morel CAT 298 ) by ci to podeszło ale te można rozważyć: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-studio16hertz-minas-anor-iii-2-5r-CID99-IDBN5qJ.html#e361eda6db

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne 755 są bardzo szczegółowe z przyjemną średnicą i dobrze kontrolowanym basem.Na allegro ma w kolorze pallisander piękne.

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-magnat-quantum-805-para-8848871530?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...