Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD 500-1000 pln do Yamaha AS-501


Michał Brański

Recommended Posts

@Q21 Nie chcę iść dalej w Yamahę przynajmniej dopóki nie zmienię kolumn, CD-S300 to jeden z tańszych nowych odtwarzaczy CD co też mnie nie zachęca.

@1Ender Jakieś pojedyncze egzemplarze na allegro są tak więc będę obserwował,

W okolicy jest do kupienia Rega Planet 2000, z opisu wydaje się być idealna (ale wiadomo jak to z opisami...):

https://allegro.pl/oferta/cd-rega-planet-rega-solar-swietny-cd-super-cena-8829711156

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak Jestem z Dolnego Mokotowa, coś więcej o tym sprzęcie bo dla mnie to totalna egzotyka.

Zastanawiam się jednak czy w ogóle warto inwestować w źródło przed wymianą kolumn, niezależnie co podłącze pod Yamahę (Spotify z tv kablem optycznym, gramofon, dvd philips) to wszystko brzmi praktycznie tak samo i tutaj nasuwa się pytanie czy te kolumny nie są wąskim gardłem dla całego systemu, jak sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - ursynów - więc niedaleko.

Nie chcę wchodzić w polemiki, bo to tylko moje zdanie ale...

Ten CD-ek spokojnie bije brzmieniem polecane tu marantze. Przy nim brzmią po prostu bardziej płasko.

Wadą dla niektórych jest to że nie ma "rozbuchanej" sceny wszerz. Nie meczy zbyt agresywnym graniem, jest takim solidnym rzemieślnikiem którego docenia sie z czasem

to nie jest popierdułka ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę najpierw posłuchać tej Yamahy z innymi kolumnami, żeby mieć jakiekolwiek porównanie. Mam ją trzeci tydzień i jakoś nadal nie mogę się przekonać do tego co słyszę, korekcja nie za wiele pomaga więc słucham w Pure Direct, dźwięk jest płytki i jakiś bez emocji co mnie trochę dziwi bo opinie i testy w necie zdecydowanie na plus (cytując recenzję audio.com.pl o brzmieniu: "Gęste i obszerne, z dużą przestrzenią, muskularnym basem i wyrazistą górą" - jedyne z czym się mogę zgodzić to wyrazista góra).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić źródło, ale wniesie nie tyle ile wymiana kolumn głośnikowych. Też jestem za tym by kolumny wpierw. 

Jakie duże pomieszczenie? 

Jakiej muzyki słuchasz? 

W przedziale do 2000 zł można już szukać używanych zespołów głośnikowych. 

Pozdrawiam 

PS. Możesz spróbować dać swoje kolumny w rozliczeniu do jakiegoś komisu i wziąć inne które dobrze zagrają z Yamahą. Ja bym się nie męczył. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Pokój ~25m

Muzyka: Rock, Metal, Jazz, Elektronika

O ile przy spokojnym plumkaniu jest nawet ok to przy cięższych brzmieniach ten zestaw się kompletnie gubi, Dodam tylko, że te kolumny pochodzą z najtańszego zestawu Wharfedale do kina domowego gdzie całość pięciu elementów kosztowała tyle co jedna kolumna z niższej półki (kupowane 10 lat temu).

Póki co umówię się na jakieś odsłuchy, może uda się wypożyczyć coś do domu na parę dni, budżet max 3500 pln. Widzę, że często ta Yamaha jest zestawiana z Pylon Audio Sapphire 25 lub 31 i z Indiana Line Tesi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Brański

O ile dobrze kojarzę to as 500 gra trochę Vką. Dla równowagi można by zestawić kolumny, które grają bardziej środkiem i są dość szybkie. Z dobrze kontrolowanym dołem. Masą i wypełnieniem. Tak by całość była przyjemna w odbiorze i do słuchania na wiele godzin. 

Mogłyby być duże monitory lub podłogowe. 

3500 zł to dość pokaźny budżet. Ale jak szukasz przede wszystkim jakości brzmienia to idź w zespoły głośnikowe używane

Nowe owszem znajdziesz coś, ale za 3500 zł wśród używanych będzie skok kilku klas.

Tu mógłby coś napisać Piotr czyli @mordor12 .

Musiałabyś przemyśleć temat używek. 

Zadzwoń lub napisz do @Pumpurek  ma bardzo duży wybór kolumn. Coś do Yamahy powinien zaproponować.

Słowo kluczowe to Metal. O ile w metalu będzie dobrze to w pozostałych gatunkach również. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Brański o ile z muzyką Rock, Jazz czy też elektroniką można dobrać zestaw , który całkiem nieźle odtworzy te gatunki tak  z metalem jest znacznie ciężej. Liczą się już tutaj każde składowe toru, które nie dość, że muszą tworzyć ze sobą dobrą synergię tak być całkiem niezłej klasy. Tak więc trzeba gdzieś iść na kompromisy.

19 godzin temu, Michał Brański napisał:

testy w necie zdecydowanie na plus (cytując recenzję audio.com.pl o brzmieniu: "Gęste i obszerne, z dużą przestrzenią, muskularnym basem i wyrazistą górą" - jedyne z czym się mogę zgodzić to wyrazista góra).

Od razu napiszę, że to co czytasz w sponsorowanych recenzjach , a to jak jest w rzeczywistości to dwie różne kwestie. Tak więc traktuj takie testy na przyszłość z wielkim przymróżeniem oka i nie kupuj na ich podstawie bez odsłuchów sprzętu bo wyrządzasz sobie tylko w ten sposób krzywdę dla swoich finansów i nieraz uszu. Ten wzmacniacz niestety ani nie gra gęsto , ani z wielką przestrzenią. To typowe konturowe granie z bardzo mocną górą, wycofanym środkiem i podbitym basem i tyle. Żadnego dociążenia, muzykalności , detaliczności w nim absolutnie nie znajdziesz,

19 godzin temu, Michał Brański napisał:

Póki co umówię się na jakieś odsłuchy, może uda się wypożyczyć coś do domu na parę dni, budżet max 3500 pln.

Bardzo mądrze. Tego się trzymaj, to jedyna droga w audio na zapewnienie sobie jak najlepszego dźwięku i zminimalizowanie ryzyka wywalenia pieniędzy w błoto.

Dnia 9.01.2020 o 17:10, Michał Brański napisał:

Zastanawiam się jednak czy w ogóle warto inwestować w źródło przed wymianą kolumn, niezależnie co podłącze pod Yamahę (Spotify z tv kablem optycznym, gramofon, dvd philips) to wszystko brzmi praktycznie tak samo i tutaj nasuwa się pytanie czy te kolumny nie są wąskim gardłem dla całego systemu, jak sądzicie?

Dac, który jest w Yamaha As 501 jest bardzo marnej jakości, więc co byś do niego nie podłączył to i tak nie zagra na poziomie jakim byś chciał. Każdy zewnętrzny dac w uzywkach za 400 - 500 zł przebije go pod względem jakości. Ba nawet taki tani Ca Dac Magic 100 zagra nieporównywalnie lepiej od tego wbudowanego. Oczywiście piszę o klasie, bo sygnatura brzmienia i dopasowanie do swoich preferencji barwowych to inna sprawa.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku i elementy techniczne to kolejność w audio jest taka - Kolumny - wzmacniacz - źródło - okablowanie. Poza tym oczywiście jak najlepsza akustyka pokoju odsłuchowego, gdyż jak jest marnie to nawet najlepszy sprzęt zagra słabo. Także jak sam widzisz gdybyś teraz zmienił źródło to oczywiście da pewne rezultaty, ale w mojej opinii nie takie na jakich Ci zależy.

Przede wszystkim w tym przypadku bym zmienił kolumny jak i sam wzmacniacz. Ale jeżeli już go masz to spokojnie. Moja propozycja jest taka, abyś wybrał się na odsłuchy do salonów audio i posłuchał z nim lepszych kolumn. Może któreś z połączeń Ci się spodoba.

Do odsłuchu zaproponuje Ci kilka kolumn, na które zwróć uwagę:

1. Pylon Saphire 31

2. Pylon Saphire 25

4. Dali Zensor 7 / Oberon 7

5. Dynavoice Df 6

6. Eksperymentalnie Klipsch Rp 6000

7. Heco Aurora 700

Te kolumny grają bardzo różnie. Ale specjalnie je podałem gdyż odsłuchując je dowiesz się który dźwięk jest Tobie najbliższy. To jest zasadnicza sprawa.

Oczywiście można by poszukać kolumn używanych w tych rejonach cenowych, które zagrają jeszcze lepiej od tych salonowych, ale od razu napiszę, że takie kolumny będą wymagały znacznie lepszego wzmacniacza, gdyż ta Yamaha by takowe bardzo ograniczała  i by to po prostu nie zagrało, a dwa nie znając Twoich preferencji brzmieniowych/barwowych nie można nic doradzić.

Tak ja to widzę przynajmniej ...

6 godzin temu, 1Ender napisał:

Dla równowagi można by zestawić kolumny, które grają bardziej środkiem i są dość szybkie. Z dobrze kontrolowanym dołem. Masą i wypełnieniem.

Jak najbardziej , ale kolumny z taką sygnaturą dźwięku będzie bardzo ciężko kupić nawet w używkach. A jeżeli już to będą wymagały znacznie lepszego wzmacniacza bo ta Yamaha je tak ograniczy , że z dźwięku nie będzie nic dobrego niestety.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...