Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 Budżet 7k 13 m.kw.


markowski

Recommended Posts

Witam,

Panowie będę wdzięczny za pomoc przy wyborze audio do małego salonu 13 m.kw. (pokój niezagracony, czysty, tv na dłuższej ścianie). Zależy mi na efekcie surround, doradzono mi na razie 2 opcje:

1. Klasyczne zestawy audio 5.0/1:

Taga Harmony TAV-606 v3 5.0 1600 zł
Klipsch R-120SW 1600 zł
Yamaha MusicCast RX-V685 2400 zł

lub

HECO AURORA 700 + 300 + CENTER 30 5.0 (sub dokupić później, jeśli będzie brakowało basu) 4500 zł
Yamaha MusicCast RX-V685 2400 zł

Wariant z Heco - czy to nie będzie overkill dla małego pomieszczenia? Ewentualnie czy są jakieś mniejsze zestawy, które będą dobrze grały?

W kwestii amplitunera tutaj pytanie - zakupiłem LG Oled C9 z HDMI 2.1 i wsparciem dla earc - czy są już warte rozważenia amplitunery, które również wspierają ten standard?

2. Dobrej klasy soundbar z bezprzewodowymi głośnikami tylnymi:

SAMSUNG HW-Q90R CZARNY 4800 zł
JBL BAR 5.1 2450 zł

Soundbary polecono mi ze względu na małe wymiary pokoju i brak kabli dla tylnich głośników, co nie ukrywam, byłoby wygodnym rozwiązaniem. Ponoć ten Samsung ma przyzwoite brzmienie, jak na soundbar.

Najbardziej zależy mi na tym, by dźwięk był w miarę możliwości przestrzenny i nie ranił uszu (nie jestem jakimś wielkim melomanem, ale potrafię odróżnić dudnienie i dźwięk wydobywający się z tanich zestawów od czegoś lepszego).

Budżet do 7k, choć jeśli byłoby naprawdę warto, to mogę coś dołożyć, nie mam też problemów z zapłaceniem mniej, jeśli z racji metrażu nie warto inwestować w droższe rozwiązania. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do kina domowego wybór amplitunera Yamaha RX-V685 jest jak najbardziej odpowiedni. Można ewentualnie spojrzeć na Onkyo TX-NR696. Co do kolumn, to jeśli zależy Ci na docelowym, dobrym systemie, poszukaj dobrych kolumn. Heco jest ciekawą opcją, ale są to kolumny zbyt duże do Twojego pomieszczenia. Spójrz na Pylon Audio Pearl 25 w konfiguracji 5.0, może Indiana Line Nota 550X Set 5.0. To dwa dobre zestawy, które w przyszłości możesz wspomóc dobrym subwooferem.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałem recenzje i Pylon Audio Pearl 25 wydają się być bardzo ciekawą rekomendacją. Grają naturalnie i przestrzennie, jeśli wierzyć testom i o taki efekt mi chodziło. Z Pana oferty widzę, że za darmo dołączane są kable firmy Melodica (MDC2250G i BWC2150) - rozumiem, że są w pełni wystarczające do tego zestawu z Yamahą i nie ma sensu brać czegoś lepszego?

Nie wypowiedział się Pan odnośnie soundbarów (zwłaszcza opinia o Samsungu byłaby wartościowa), rozumiem, że to naprawdę nie jest warte tych pieniędzy i efekt byłby zdecydowanie gorszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 20:34, Q21 napisał:

Witaj,

do kina domowego wybór amplitunera Yamaha RX-V685 jest jak najbardziej odpowiedni. Można ewentualnie spojrzeć na Onkyo TX-NR696. Co do kolumn, to jeśli zależy Ci na docelowym, dobrym systemie, poszukaj dobrych kolumn. Heco jest ciekawą opcją, ale są to kolumny zbyt duże do Twojego pomieszczenia. Spójrz na Pylon Audio Pearl 25 w konfiguracji 5.0, może Indiana Line Nota 550X Set 5.0. To dwa dobre zestawy, które w przyszłości możesz wspomóc dobrym subwooferem.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Nawiązując do wypowiedzi, to znaczy, że Denon avr-x2600h nie nadaje się do kina domowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, markowski napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałem recenzje i Pylon Audio Pearl 25 wydają się być bardzo ciekawą rekomendacją. Grają naturalnie i przestrzennie, jeśli wierzyć testom i o taki efekt mi chodziło. Z Pana oferty widzę, że za darmo dołączane są kable firmy Melodica (MDC2250G i BWC2150) - rozumiem, że są w pełni wystarczające do tego zestawu z Yamahą i nie ma sensu brać czegoś lepszego?

Nie wypowiedział się Pan odnośnie soundbarów (zwłaszcza opinia o Samsungu byłaby wartościowa), rozumiem, że to naprawdę nie jest warte tych pieniędzy i efekt byłby zdecydowanie gorszy?

Niestety kompletnie nie możemy porównywać soundbara do powyższego zestawu, proszę mi wierzyć, to zupełnie inna klasa dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mam dla ciebie jednak inna propozycje.

Twoje pomieszczenie jest za małe na kolumny podłogowe. I tutaj dobrym rozwiązaniem będą kolumny podstawkowe tak zwane monitory. Da ci to lepszy obraz bo dźwięk będzie mniej zduszony.

I tak do Denona x2600 polecam system oparty o monitor audio bronze 2/FX natomiast do Yamahy 685 elaci z b6 na przody a B5 na tyły. Teraz są w wersji drugiej.

Zapraszam , możesz uzyskać u nad dobre ceny i możesz wypożyczyć sprzęt na testy domowe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz przestrzennego dźwięku to podstawą jest staranna instalacja kolumn na wysokości głowy, a po drugie, dobry amplituner z zaawansowanym systemem kalibracji. Mogę Ci polecić najlepsze na rynku zestawienie do przestrzennego kina - w filmach gra to po prostu wybornie i jest dedykowane do małych pomieszczeń takie jak Twoje

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-procinema-600-pro-cinema-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-1-biale

Do tego Pioneer z zaawansowaną kalibracją

https://sklep.rms.pl/pioneer-vsx-lx304-vsxlx304-amplituner-kina-domowego-9-2-z-dolby-atmos-dts-x-systemem-kalibracji-mcacc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...