Skocz do zawartości

Kino 5.1 23m2 do 5000zl ocena zestawu


niconpl

Recommended Posts

 

Aktualnie Posiadam taki zestawik:

Sony STR-DE598 + Sony SS-MF450H + SR250 + sub WMSP50

Rozglądając sie po forach czytając o tagach 606se,Polkt531... wymyśliłem sobie taki komplecik

Yamaha 685(~2300zl) + Heco Victa Prime 702 (zestaw 5.0 ~2300zł) + sub magnat 302a.(~700zł)

Będę sobie to powoli kompletować zaczynając od... suba :) , następnie zestaw kolumn a na końcu yamahe.

 

1. Czy tez zestaw victa prime 702 zagra z moim obecnym av + magnat302a  ? czemu kolumny mają 4 gniazda ?

2. Czy to co sobie wymyśliłem, w uszach bardziej obeznanych ludzi ma sens ?

3. Czy w takiej kwocie znajdę coś lepszego do bardziej uniwersalnego grania? - wiem że "lepszego" w tym przypadku wiele zależy od słuchu użytkownika, ale nie mam zbytnio możliwości sprawdzenia większości poleconych zestawów, i licze na mądrość forumowiczów i ich własne wrażenia.

Może jako pomoc w ocenie mojego "słuchu", dodam że aktualnie do muzyki używam Słuchawek fidelio X2 +smsl sapII, i jak dla mnie dźwięk jest bardzo fajny wszystko na swoim miejscu z basem który nie jest dla mnie męczący i wyraźną sceną która również mi nie wbija szpil w bębenek.

 

 

Moje warunki odsłuchu :

pokój ~23m2  ~3.8x6.2m, fronty jak muszą mogą sobie stać metr od ściany.

Jak to będzie użytkowane ?

W większej części filmy, potem konsola, czasami kawa+ muzyka relaksacyjna- w moim przypadku synthwave/ambient itp. czyli taka ciepła spokojna muzyka z elektronicznymi akcentami.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Odpowiadając na Twoje pytania :

1. Zagra ale nie wyciągniesz z nich całego potencjału. Kolumny mają 4 gniazda, ponieważ można je podłączyć w biwire czyli omijasz tę blaszkę i zastępujesz ją kablem bi-wire. Ta blaszka łączy sekcję wysokotonowa ze średnio niskotonowa.

2. Oczywiście ma to sens i na pewno zagra dobrze, jedynie subwoofer zamieniłbym na Klipsch, który w kinie domowym sprawdzi się o wiele lepiej.

3. Wszystko zależy od Twoich preferencji i bardzo ciężko jest powiedzieć czy jest coś lepszego. Dla każdego może to oznaczać co innego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega już wszystko wyżej wyjaśnił. To dobre i znakomicie wycenione kolumny. Na prawdę. Mało kto je sprzedaje bo są tanie i jest na nich mały zarobek. Ale to produkt godny do polecenia i na pewno mocno konkurencyjny wśród swojej ceny.

Jeśli chcesz uzyskać dalszr porady albo wycenę pisz do nas

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update..

Po odsłuchu paru zestawów postanowiłem troche zaszaleć i sprawiłem sobie zestaw :

Yamaha RX-V685 + Klipsch R-620F + R-52C + R-51M.. gra to super w porównaniu do starego zestawu to jest przepaść.

Mi bardzo odpowiada charakterystyka klipschy, fajne ostre szczegółowe brzmienie , bas jest super i nie wchodzi na inne dźwięki.

Oglądałem pare filmów z włączonym/wyłączonym starym subwooferem i powiem wam że bez starego suba jest lepiej o wiele.

Suby klipscha troche drogawe( niższy model 1300zł ) , gdzieś przeczytałem post mądrego człowieka ze w cenie tańszego klipscha kupie 2x magnat302a i klipsch wymięknie... z 2 strony wizualnie by pasował klipsch..zastanowie sie nad.. R-120SW, może mnie ktoś przekona

Szukam jeszcze stojaków na R-51M w normalnej cenie, na starych to tak słabo wygląda.. i mało solidnie.

 

 

 

 

 

 

IMG_6550.jpg

Edytowano przez niconpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie Heco zagrają w kinie domowym jak i w stereo lepiej niż polk audio t531. Odnośnie subwoofera, jeśli tylko masz miejsce to 2 Magnaty 302a faktycznie mogą sprawdzić się lepiej niż jeden Klipsch r120sw. Kto raz posłucha w systemie 2 subwooferów temu ciężko będzie powrócić do jednego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Q21 napisał:

W mojej ocenie Heco zagrają w kinie domowym jak i w stereo lepiej niż polk audio t531. Odnośnie subwoofera, jeśli tylko masz miejsce to 2 Magnaty 302a faktycznie mogą sprawdzić się lepiej niż jeden Klipsch r120sw. Kto raz posłucha w systemie 2 subwooferów temu ciężko będzie powrócić do jednego. 

Lubię tą nową osobę w q21:)

No sensownie pisze 

Pełna zgoda z mojej strony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2020 o 19:42, Q21 napisał:

W mojej ocenie Heco zagrają w kinie domowym jak i w stereo lepiej niż polk audio t531. Odnośnie subwoofera, jeśli tylko masz miejsce to 2 Magnaty 302a faktycznie mogą sprawdzić się lepiej niż jeden Klipsch r120sw. Kto raz posłucha w systemie 2 subwooferów temu ciężko będzie powrócić do jednego. 

Magnaty mi bardzo zbrzydły.. oba które do mnie dotarły miały zepsutą regulację "level" i nie szło tego ustawić w żaden sposób.. pech czy raczej niska kontrola jakości ? - oba z tego samego sklepu.

Zakupiłem klipsch r120sw i bardzo dobrze to wszystko ze sobą gra, u mnie jest może na 15-20% i w filmach sofa po pokoju  jeździ. Z muzyki również można czerpać przyjemność.

Teraz tylko jakieś fajne standy które nie kosztują 600zł - swoją drogą nie rozumiem jak kawał rury z podstawą może  tyle kosztować...

może coś takiego ?

https://www.amazon.de/dp/B073QS3DJ6/ref=psdc_617063011_t1_B07KP6339G

https://www.amazon.de/dp/B00KKRA56M/ref=psdc_5759589031_t1_B00K324DR6

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...