Skocz do zawartości

ymaha RX-497 problem po podłączeniu TV


emsi1981

Recommended Posts

Posiadam amplituner yamaha RX-497. Do tego amplitunera miałem podłączony dekoder N oraz ps4, następnie przez port HDMI ARC podłączyłem amplituner do telewizora Sony. Wszystko działało poprawnie. Wczoraj zamieniłem TV na Samsunga Smarta i po podłączeniu amplitunera do wejścia HDMI ARC nie wykrywa sprzętu i nic nie działa. Wogóle nie ma obrazu czy ktoś może pomóc?

Jedynie co mi przyszło do głowy to do TV podłączyłem dekoder i konsolę a amplituner podłącze do TV kablem optycznym. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie działa podłączenie przez HDMI skoro na wcześniejszym TV działało normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy jak włączę konsolę to nie będzie szedł dźwięk przez kino domowe, a zależy mi na tym że jak będę chciał posłuchać dekodera lub konsoli to włączę głośniki i już. Według mnie podłączenie amplitunera do Tv przez kabel optyczny rozwiązało by mój problem i słuchał bym na kinie domowym co bym chciał i kiedy. Tak to widzę:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Kabel optyczny rozwiązał problem mogę słuchać na kinie czego chce i kiedy che. Podłączenie wygląda tak: każdy zewnętrzny sprzęt tj: konsola dekoder przez HDMI podłączony do TV i TV z kinem domowym spięty optykiem. W kinie zmieniłem źródło dźwięku  z HDMI na Audio i działa 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...