Skocz do zawartości

Czy Denon zestaw z B&W606?


Filip Nastarzewski

Recommended Posts

Dzień dobry,

Czy połączenie poniższych nowości tj. podstawowego zestawu stereo CD+wzmacniacz integra-DENON 600NE wraz z podstawkami B&W 606 będzie poprawne technicznie, a co za tym idzie brzmieniowo? Ponieważ nie jest to spotykana integracja, a dystrybutorzy rozjeżdżają się i w takiej konfiguracji nie są dostępne. Dziękuję z góry 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 godzin temu, Miras23 napisał:

B&W nie łączyłbym z jasnymi wzmacniaczami jak Denon czy Advance Acoustic. Potrzebujesz uspokoić te głośniki i dobrze je poprowadzić w całym paśmie. Więc Nad C326 bądź C356 może okazać się zbawiennym połączeniem.

Ok. czyli B&W606 np. z NAD C338 powinno być też dobrze? (muszę mieć streaming bluetooth) Mam jeszcze do wyboru Yamahę R-N602? Który wybór lepszy...

Edytowano przez Filip Nastarzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, owe B&W606 podłączę do DENON 600NE w którymś z salonów, a w innym sprawdzę z NAD i Yamahą. Fajnie gdyby to było z Denonem który, ma streaming i korektory tonów, tradycyjny styl, to jest dla mnie istotne no, ale brzmienie musiałoby być poprawne...

Edytowano przez Filip Nastarzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Dlaczego chcesz bowersy?

W zasadzie wszędzie w necie są dobrze recenzowane, ale jakby tego było mało odsłuchiwałem w salonie, a potem u kumpla wielokrotnie ich poprzedniki czyli B&W685 i jestem pod ogromnym wrażeniem tych małych monitorów, z niedowierzaniem słuchałem... A B&W606 ponoć jeszcze lepsze...

Edytowano przez Filip Nastarzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Fafniak napisał:

Spoko - jak ci się podobały przy odsłuchu

Uczulam jednak żebyś zalatwił sobie słuchanie we wlasnym domu a nei kupował w ciemno

 

edytka...

dopytam... czy kolega przy "pokazywaniu" możliwosci systemu grał głośno? (zwykle tak to sie odbywa ;) )

 

Zgadza się w salonie głośno, ale cicho w domu też świetnie. Chyba wezmę do B&W606 ten nowy DENON DRA-800H, rezygnując z 600NE...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Czy mozesz powiedziec na jakiej elektronice sluchales u kolegi i w salonie tych B&W?

Jedynie na Yamaha Pianocraft z przewodami grubości nadgarstka w TopHifi, ale później u kumpla na NAD było super. 

2 godziny temu, Kubad napisał:

Tylko chciałem zauważyć że model 685 gra zupełnie inaczej niż ich następca 606 jedyne co mają ze sobą wspólnego to jakość dźwięku i wykonania. Także przed wyborem nowej serii 600 upewnij się że podejdzie ci do gustu. 

No właśnie, czytałem że trochę inaczej grają, no ale jednak zaryzykuję przez pryzmat poprzedniego modelu i całej tej prasy na ich temat , dlatego muszę dobrze dobrać źródło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 10:42, S4Home napisał:

Denon nie jest absolutnie jasnym wzmacniaczem 🥺🤤

Na pewno nie seria 600 i 800 .

To mozolne wręcz nudne wzmaki. Co ciekawe w ładnie dlatego pasują do bowersa.

Nad 338 nie. Bo to jest jasny wzmak. Tu będzie krwawo u góry.

Z nowych denon 800 albo nad 326bee.

Pozdrawiam

S4home,

Nie zgadzam się z Tobą. Nad jasny? To chyba musiałby być uszkodzony. Tym bardziej w porównaniu z Denonami. Pierwszy raz czytam, żeby Denon był nudny :)

Nabieram przekonania, że z Waszą akustyką w studio jest coś nie tak...

Dnia 10.01.2020 o 12:45, lysyrafal napisał:

To jest bardzo ciekawe co tu napisales, ale kazdy slyszy co innego.

Zgadza się, każdy słyszy w trochę inny sposób. Ale są marki urządzeń które swojej charakterystyki nie zmieniły za bardzo. Dlatego też pisanie na przykład o Denonie, że nie należy do jasnych, jest dla mnie dziwne.

Dnia 11.01.2020 o 21:43, Kubad napisał:

Bo nad zdecydowanie bardziej pasuje do nowej serii 600 niż Yamaha która gra dość ostro ale oczywiście co komu się podoba. Nie zmienia to faktu że to dobre kolumny :)

Yamaha nie jest dla mnie wyznacznikiem liniowości w dźwięku. Ale które modele grają tam dość ostro? Z czym trzeba to połączyć, żeby uzyskać taki efekt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy raz kiedy się nie zgadzamy. Ale przepraszam cię ja tych klocków przewalilem już setki kilogramów i swojego zdania nie zmienię.

Tak nowe Badu są jasne. To typowe cyfrowe brzmienie. Stare baby mają inny dźwięk. I tak denon zarówno ze starszych linii 520 i 720 oraz nowych 600 i 800 to wzmacniacze ciepłe o bardzo poluznionej kontroli basu. Z niektórymi kolumnami jest nudno i mozolnie. I w tym wątku i kiedyś już o tym ci pisałem i widzę że inni użytkownicy też ci tak piszą. Ale możesz mieć swoje zdanie ja go nie będę zmieniał. Ale jesteś chyba jedyna osobą w sieci która te wzmaki określa jako jasne.

Filip dra800 to lepszy wybór niż 600tka

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...