Skocz do zawartości

Czy Denon zestaw z B&W606?


Filip Nastarzewski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 godzin temu, S4Home napisał:

To nie pierwszy raz kiedy się nie zgadzamy. Ale przepraszam cię ja tych klocków przewalilem już setki kilogramów i swojego zdania nie zmienię.

Tak nowe Badu są jasne. To typowe cyfrowe brzmienie. Stare baby mają inny dźwięk. I tak denon zarówno ze starszych linii 520 i 720 oraz nowych 600 i 800 to wzmacniacze ciepłe o bardzo poluznionej kontroli basu. Z niektórymi kolumnami jest nudno i mozolnie. I w tym wątku i kiedyś już o tym ci pisałem i widzę że inni użytkownicy też ci tak piszą. Ale możesz mieć swoje zdanie ja go nie będę zmieniał. Ale jesteś chyba jedyna osobą w sieci która te wzmaki określa jako jasne.

Filip dra800 to lepszy wybór niż 600tka

Pozdrawiam

A czy do B&W606 będzie lepszy DENON dra800 czy może Yamaha R-N803d (nagrodaEISA) bo chyba ostatecznie postawię jednak zamiast na wzmacniacz to któryś z tych 2 amplitunerów. Co myślisz....

Edytowano przez Filip Nastarzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

To nie pierwszy raz kiedy się nie zgadzamy. Ale przepraszam cię ja tych klocków przewalilem już setki kilogramów i swojego zdania nie zmienię.

Tak nowe Badu są jasne. To typowe cyfrowe brzmienie. Stare baby mają inny dźwięk. I tak denon zarówno ze starszych linii 520 i 720 oraz nowych 600 i 800 to wzmacniacze ciepłe o bardzo poluznionej kontroli basu. Z niektórymi kolumnami jest nudno i mozolnie. I w tym wątku i kiedyś już o tym ci pisałem i widzę że inni użytkownicy też ci tak piszą. Ale możesz mieć swoje zdanie ja go nie będę zmieniał. Ale jesteś chyba jedyna osobą w sieci która te wzmaki określa jako jasne.

Filip dra800 to lepszy wybór niż 600tka

Pozdrawiam

Czy wybrać DENON dra800 czy też lepiej Yamaha R-N803d (nagroda EISA), bo wybiorę ostatecznie raczej któryś z tych 2 amplitunerów zamiast wzmacniacza.

Edytowano przez Filip Nastarzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Filip Nastarzewski napisał:

Czy wybrać DENON dra800 czy też lepiej Yamaha R-N803d (nagroda EISA), bo wybiorę ostatecznie raczej któryś z tych 2 amplitunerów zamiast wzmacniacza.

Rozumiem że spodobał ci się dźwięk bowersów. Ok. W połączeniu z denonem może to jakoś brzmi. Ale łączenie tego z jamaszką to chyba jednak przejaw masochizmu ale twoja wola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kubad napisał:

@Miras23 przykładem jest poruszany wcześniej amplituner Yamahy rn602 bo tym modelem był zainteresowany Filip. Są zwolennicy takich połączeń ale ja zdecydowanie wolę łączyć bowersy z starszymi wersjami nada. 

Też tak preferuje. Sądzę też, że NAD jest lepszym połączeniem z Bowersem. Ale pamiętajmy, że każdy ma inne preferencje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Filip Nastarzewski napisał:

A czy do B&W606 będzie lepszy DENON dra800 czy może Yamaha R-N803d (nagrodaEISA) bo chyba ostatecznie postawię jednak zamiast na wzmacniacz to któryś z tych 2 amplitunerów. Co myślisz....

Zdecydowanie denon. Mimo że Yamaha to obiektywnie lepszy amplituner. Nawet dystrybutor nie poleca takiego zestawienia 

Jeśli już musi być amplituner. Ale jak mówiłem wcześniej obstawiam starszego nada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2020 o 00:02, Miras23 napisał:

Ale są marki urządzeń które swojej charakterystyki nie zmieniły za bardzo. Dlatego też pisanie na przykład o Denonie, że nie należy do jasnych, jest dla mnie dziwne.

No wlasnie stare czy nowe modele graja w tym samym stylu i nie zmienily swojego brzmienia dla Ciebie jasno a dla mnie ciemno.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Filip Nastarzewski napisał:

Bo jeszcze z ampli alternatywnie jest Onkyo 8390 który wygląda na najpoważniejszego konkurenta w stawce.

Wyglądać to może i wygląda, ale tak samo jak Denon H800 są po prostu za drogie. Problemem jest chyba przeróbka z amplitunerów kina domowego :/ -stąd później są takie efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miras23 napisał:

Wyglądać to może i wygląda, ale tak samo jak Denon H800 są po prostu za drogie. Problemem jest chyba przeróbka z amplitunerów kina domowego :/ -stąd później są takie efekty.

No trzeba to brać pod uwagę, jednak nie sposób przejść obojętnie przy takiej mocy i wyposażeniu jakie ma nowy Onkyo 8390 w jednym super ciężkim klocku, to jest kuszące do odłuchania.

Edytowano przez Filip Nastarzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filip Nastarzewski napisał:

No trzeba to brać pod uwagę, jednak nie sposób przejść obojętnie przy takiej mocy i wyposażeniu jakie ma nowy Onkyo 8390 w jednym super ciężkim klocku, to jest kuszące do odłuchania.

Pamietaj, że moc to rzecz biorąc w ogóle nie istotny parametr (niestety). Każdy tranzystor sprzedawany w tym kraju jako nowy ze sklepu, ma co najmniej 2x50 Wat, a taka wartość to już "świat i ludzie" żeby grać efektywnie. To co jest najważniejsze, to nie występuje na papierze (niestety)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Miras23 napisał:

Problemem jest chyba przeróbka z amplitunerów kina domowego :/ -stąd później są takie efekty.

Tu Miras23 ma rację ,większość tych amplitunerów to kastraty z kina,a jak spojrzeć na wyposażenie i go posłuchać Onkyo 8390 to taki rz840 tylko mniej kanałów,takie jest moje zdanie.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras się trochę pogubił z tym opisywaniem dźwięku. Widziałem już podobne przypadki. Dużo czyta się z neta i po prostu sprzętu się mylą. :P

8390 to dobry amplituner. Powiedział bym że narty bardzo. Oczywiście go wciąż amplituner.

ale panowie skąd wiecie że jest zbudowany na bazie amplitunera kinowego? Bo mam wrażenie że po takich informacji w denonie wszystko już jest wrzucane do tego samego koszyka. Pokażcie zdjęcia, dowody.

803 jest na przykład zbudowana na 701 więc nie na amplitunerze kina.

pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Filip Nastarzewski napisał:

może rzeczywiście lepiej wziąć mocną integrę bez bajerów do tych świetnych B&W606

To jest dobry kierunek, ale nie widze w calym temacie informacji ile chcesz przeznaczyc na wzmacniacz. Oprocz tego co zapronowalem wczesniej warto tych kolumn posluchac z drozszymi integrami:

Advance Acoustic X-i75,

Advance Acoustic X-i105.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A ja nie widzę w czym te bowersy są świetne. Może tu leży zgrzyt i problem w doborze?

S4home,

A skąd możesz wiedzieć jak brzmią B&W jak nie masz ich w swojej ofercie? "Za dużo z neta się czyta" :):):) chyba, że słuchałeś, jak tak to z czym?

Miałem kiedyś B&W CM1 i wiem jaki tam tkwił potencjał.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę cię. W temacie audio robie 15 lat. Mam odsłuchane każde bowersy. Tobie się wydaje że jeśli ktoś nie ma ich w ofercie to ich nie zna? Serio? Ten rynek tak nie działa. Dystrybutorzy się zmieniają. Kto był wcześniej dystrybutorem bowersa?? :):)

no

Tu słuchałem i w salonach i w domowych warunkach. W Anglii siedziałem gdzie bowersy są w większości sklepów. Nie ma sprawy wplac kaucję a sprowedze ci takie w cenie lepszej niż w pl. Ale ale dodamy dopisec zamówienie specjalne na życzenie bez możliwości zwrotu. 

wyślij mi maila i działamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...