Skocz do zawartości

Klipsch spl 100 vs SVS SB 12NSD lub jeszcze coś innego :)


Yapończyk

Recommended Posts

Witam, poszukuję SW do mojego zestawu KD. 

Kwota, w której chciałbym się zamknąć to +/- 2000zł

Metraż 18 m²

zestaw Polk t531 i Yamaha 485

Od jakiegoś czasu czytam różne fora i mam już taki mętlik, że w końcu nie wiem co wybrać :D

Czego się dowiedziałem? Do kina częściej polecane są sw o konstrukcji otwartej, stąd znalazłem Klipsch spl 100 (br z przodu, ułatwi mi to ustawienie), do muzyki zaś konstrukcja zamknięta, jak SB12NSD (lub SB1000 na który trzeba mieć już 2.5k). 

Czy ktoś może wypowiedzieć się o tych subach? Podobno z SB1000 jest tak, że trafiają się problemy z buczeniem czy mrugającą lampką, nie wiem jak SB12NSD. O Klipschu nie znalazłem za wielu informacji, ale podobno klasa wyżej niż np. r120sw, czy to prawda?

Czekam również na Wasze propozycje SW oraz opinie o wymienionych już i potwierdzenie bądź obalenie tego co znalazłem o SVS 😜

Jeżeli chodzi o użytkowanie to 60/40 (film-gry/muzyka)

Dzięki za wszelką pomoc :)

 

 

Edytowano przez Yapończyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecałbym jednak SVS. Model SB12-NSD będzie najbardziej optymalny. To konstrukcja zamknięta, która oferuje bardzo dobrą szybkość, dokładność, bas jest mocny, bardzo energiczny, szybki, punktowy. Jest wystarczająco mocny do kina, szczególnie w 18 m2, natomiast przy muzyce będzie super.

Zapraszam na odsłuchy, jeśli masz wątpliwości, u nas możesz wszystkie modele wypożyczyć, także Klipsch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wymienić wady i zalety wszystkich wymienionych SW?

SVS SB12NSD - zaletą na pewno jest kompaktowy rozmiar 

Tannoy TS 2.10 - wadą może być ustawność, bo jednak 2 membrany potrzebują przestrzeni

Heco 30A - tutaj ciężko mi powiedzieć, mimo że przejrzałem kilka tematów, gdzie był wymieniany

 

To tak tylko moim zdaniem, bo niestety nie miałem możliwości odsłuchu 😜

Co wy powiecie na ich temat?

 

 

Edytowano przez Yapończyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubad napisał:

Odnośnie svs sb12-nsd w porównaniu z heco bądź tannoy to jak dla mnie nie ma podejścia  pod każdym względem. Ponieważ jest kompaktowy łatwo go ustawić, dobrze zgrywa się z kolumnami i bas jest taki jaki być powinien. Po co sobie utrudniać życie ;)

Właśnie dlatego bardziej skłaniam się do kupna właśnie SVS.

Za heco na pewno przemawia cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość,to wypożycz tego Svsa i sam sprawdź,czy Ci pasuje on w kinie. Miałem tak zachwalanego Svs sb-1000 w domu na testach i mi w kinie on nie podszedł, każdy z nas może mieć inne odczucia,a niby to tylko subwoofer.Szczerze w ciemno bym nie wydał 2000zl,co komuś się podoba nie musi tobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca rozumiem tych zachwytów nad najniższymi, budżetowymi produktami od SVS. Owszem, sama marka w sobie jest godna polecenia, a ich produkty PB/SB4000 czy PB/SB16 ultra, to niezłe kocury. Ale te wszystkie niskie "tysiączki", czy przywołany w temacie 12NSD przypominają mi trochę wypuszczenie lata temu na rynek przez Mercedesa serii A-klasa. Niby Mercedes. ale... 

W każdym razie nie podpalać się Panowie - rozsądnych wyborów życzę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Też nie do końca rozumiem tych zachwytów nad najniższymi, budżetowymi produktami od SVS. Owszem, sama marka w sobie jest godna polecenia, a ich produkty PB/SB4000 czy PB/SB16 ultra, to niezłe kocury. Ale te wszystkie niskie "tysiączki", czy przywołany w temacie 12NSD przypominają mi trochę wypuszczenie lata temu na rynek przez Mercedesa serii A-klasa. Niby Mercedes. ale... 

W każdym razie nie podpalać się Panowie - rozsądnych wyborów życzę ;) 

115 to już prawie rozmiar piekarnika :D

Nie no za duży dla mnie, tym bardziej że na 18m² (wiem, podobno nie ma za dużych SW :D)

Rozmiarem to jakby porównać Punto z Transportem jeśli już o samochodach mowa :D

Nie mniej poważnie rozważam wypożyczenie bo jednak to te 2k, za które można kupić żonie samochód, a auta w ciemno też się nie bierze

😜

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 11:40, Kubad napisał:

Odnośnie svs sb12-nsd w porównaniu z heco bądź tannoy to jak dla mnie nie ma podejścia  pod każdym względem. Ponieważ jest kompaktowy łatwo go ustawić, dobrze zgrywa się z kolumnami i bas jest taki jaki być powinien. Po co sobie utrudniać życie ;)

A słuchałeś tannoya ? Chyba nie

Dnia 11.01.2020 o 11:46, Kubad napisał:

Sub w kinie jest bardzo ważny i nie ma co na nim oszczędzać zwłaszcza że sprzęt kupuje się na lata. 

No właśnie. A to sub zamknięty. Do typowego systemu kinowego jaki jest tu szukał bym suba otwartego. Po prostu głośniejszego. Z niższym zejściem.

Dnia 11.01.2020 o 12:22, maverick2005 napisał:

Jak masz możliwość,to wypożycz tego Svsa i sam sprawdź,czy Ci pasuje on w kinie. Miałem tak zachwalanego Svs sb-1000 w domu na testach i mi w kinie on nie podszedł, każdy z nas może mieć inne odczucia,a niby to tylko subwoofer.Szczerze w ciemno bym nie wydał 2000zl,co komuś się podoba nie musi tobie.

Dokładnie tak jest.

Dnia 11.01.2020 o 18:48, Markcox napisał:

Też nie do końca rozumiem tych zachwytów nad najniższymi, budżetowymi produktami od SVS. Owszem, sama marka w sobie jest godna polecenia, a ich produkty PB/SB4000 czy PB/SB16 ultra, to niezłe kocury. Ale te wszystkie niskie "tysiączki", czy przywołany w temacie 12NSD przypominają mi trochę wypuszczenie lata temu na rynek przez Mercedesa serii A-klasa. Niby Mercedes. ale... 

W każdym razie nie podpalać się Panowie - rozsądnych wyborów życzę ;) 

Kolejna trafna uwaga. A do tej pory nikt nie jest w stanie pokazać różnic między obecna 12 a oryginalna 12. Bo przypomnijmy że svs wznowił jego produkcję po kilku latach. 

15 godzin temu, Yapończyk napisał:

Zatem wypożyczę chyba svs i klipsch r12sw. Co myślicie?

Tu akurat zestawienie nie poprawne. Bo ten r12 konkuruje z magnatem 302a który jest od niego połowę tańszy. Ale jeśli chcesz zestawić svs z czymś to klipsch 112 albo heco aurora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Tu akurat zestawienie nie poprawne. Bo ten r12 konkuruje z magnatem 302a który jest od niego połowę tańszy. Ale jeśli chcesz zestawić svs z czymś to klipsch 112 albo heco aurora. 

Ok mój błąd. Zatem pozostaje svs vs heco. Mimo wszystko ciekawi mnie jeszcze ten tannoy, tylko mało kto pisze o nim na forum, tyle że przewija się co jakiś czas w polecanym sprzęcie.

10 godzin temu, Marcin Keniol napisał:

Właśnie zakupiłem tego Polk audio więc dam znać co i jak a tydzień temu testowałem svs sb1000 i mi nie podszedł :) tzn w muzyce ok było lepiej niż ze starym moim ale w kinie różnica była marginalna

Ok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Yapończyk napisał:

Ok mój błąd. Zatem pozostaje svs vs heco. Mimo wszystko ciekawi mnie jeszcze ten tannoy, tylko mało kto pisze o nim na forum, tyle że przewija się co jakiś czas w polecanym sprzęcie.

Ok :)

 

IMG-20200113-WA0004.jpeg

Więc tak subwoofer bardzo ładnie wygląda i jest duży :) Uważam że jest bardzo dobrze wykonany, wszystko wygląda na solidne i jest dobrze spasowany :) Moim amatorskim zdaniem zrobił na mnie większe wrażenie nie svs sb1000. Ustawiłem go na godzinę 11.45 i w amplitunerze ustawiłem na -2 db :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma bass reflex. Dlatego zrobił na tobie lepsze wrażenie w kinie.

Moim zdaniem subwoofery zamknięte czy też kolumny zamknięte nie są dla osób nowych. Nikogo nie obrażając. Nie o to chodzi. Ale wybierając takie konstrukcje można czegoś oczekiwać. I raczej te oczekiwania pojawiają się wraz ze wzrostem ilości przewalonego sprzętu.

Tannoy nie pojawia się w testach bo jego mało kto robi testy subwooferów. A jeśli już to są takie marki jak właśnie klipsch , svs, rel czy velodyne które muszą promować swoje produkty z wiadomych względów i to one się pojawiają.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie testy po prostu były by bez sensu. Tak samo, jak trochę bez sensu jest testowanie sub'ów w salach odsłuchowych w salonach audio. Później przynosisz do domu i czar może prysnąć ;) I nie koniecznie musi to dotyczyć tylko sub'ów

39 minut temu, S4Home napisał:

I raczej te oczekiwania pojawiają się wraz ze wzrostem ilości przewalonego sprzętu.

nic dodać, nic ująć 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Tannoy nie pojawia się w testach bo jego mało kto robi testy subwooferów. A jeśli już to są takie marki jak właśnie klipsch , svs, rel czy velodyne które muszą promować swoje produkty z wiadomych względów i to one się pojawiają.

Trochę się pogubiłem. Czylito, że Tannoy mało kiedy bierze udział w testach to wina tego, że promuje się inne marki czy dlatego, że są one bezkonkurencyjne dla niego?

Jak to jest? Bo już sam nie rozumiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...