Skocz do zawartości

Klipsch spl 100 vs SVS SB 12NSD lub jeszcze coś innego :)


Yapończyk

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dobra, dobra :P

Z "lekkim" poślizgiem opiszę moje odczucia co do tych 2 konstrukcji i dlaczego wygrała zamknięta, czyli SVS SB12NSD.

Po czasie spędzonym na spacerowaniu po pokoju i szukaniu najlepszego miejsca dla suba oraz ponownej kalibracji przyszedł czas na muzykę i filmy :)

Więc tak. 

W odsłuchu muzyki SVS bardziej mnie zachwycił niż Heco. Dlaczego? Precyzja, szybkość reakcji, przede wszystkim zgranie się z frontami! Bas był tam gdzie być powinien, barwa przyjemna dla ucha, nie męczył mnie, przyjemnie schodził w niższe rejestry. Nie mam się do czego przyczepić, serio. W Heco brakowało mi trochę tej szybkości i "mięsa" w muzyce. 

Jeśli chodzi i kino to również bardziej przekonała mnie konstrukcja zamknięta. Dlaczego? Posłuchałem oba i znów w SVS przekonała mnie kontrola i dokładność. Bas można było faktycznie poczuć na sobie! Np. przy scenie startu w Interstellar, zupełnie jakby człowiek tam był :P Dlaczego nie Heco? Czegoś mi zabrakło. Nie był to dźwięk jakiego szukałem czy w kinie czy w muzyce. 

Jest to moja subiektywna opinia dlaczego wybrałem konstrukcję zamkniętą a nie otwartą do użytku 50/50 kino/muzyka. Dźwięk SVS jest mi bardziej przyjazny. Chyba tylko rel ht1003 lub ht1205 mógłby się z nim mierzyć. Z praktycznej strony to dla konstrukcji zamkniętej wiele łatwiej znaleźć miejsce w salonie :)

Wszystkim dziękuję za pomoc i w razie pytań służę pomocą ;)

 

IMG_20200220_113614623.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...