Skocz do zawartości

Zamiennik kondensatora CA 35V 2200uf


Recommended Posts

Witam , tak myślałem wymienić oba  na NICHICON KA  lub FG  i ewentualnie od izolować od radiatora  ( orginały są na 85 C ) , NICHICON KA  rozmiarowo ma 12.5 mm  a  z serii FG 18mm obydwa 2200uf 35v

a zaś orginały mają fi 16mm  , NICHICON KA 3300uf dopiero ma rozmiar orginałów  tylko że nigdzie nie można go znalezć

dzięki za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie są  to zamawiam :)

Dziś Panowie po włączeniu wzmacniacza miałem dziwne zdarzenie , mianowicie po uruchomieniu jeden kanał praktycznie nie grał , po przełączeniu kolumn   na - A +B  .potem znów na  A

To zaczęły grać równo , czyżby przekaznik na wyjściu szwankował  ?

Dziś jeszcze oglądałem kondensatory na koncówce  nie są spuchnięte , narzuca się pytanie czy wymieniać czy zostawić ? Mogą być już suche?

 

Dopisze że robiłem dziś starcie  między NAD C 325 a CA 740a  na  Quantum 605    ,  NAD  -  poległ :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem (na PW), wymieniłem niedawno kondensatory w końcówce mocy z 2008 r. Oryginalne także nie były spuchnięte. Mimo to, wg mnie dość łatwo można było zauważyć poprawę, a wymieniłem na dokładnie takie same jak były, ale zwiększyłem pojemność z 6x10000uf do 6x15000uf. Trudno powiedzieć więc, czy zmiana wynika z tego, że są nowe, czy z tego, że zwiększyłem pojemność. Obstawiam jednak to pierwsze.

A ze wzmacniaczy CA można całkiem sporo wycisnąć. Konstrukcje są wg mnie bardzo przyzwoite. Niestety widać tam także pewne oszczędności (jak to w sprzęcie produkowanym masowo), chociażby kondensatory, które można jednak dość małym kosztem poprawić. W każdym razie mój nieco "poprawiony" Azur 840Av2 brzmi wg mnie bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nowy78 napisał:

Jak już pisałem (na PW), wymieniłem niedawno kondensatory w końcówce mocy z 2008 r. Oryginalne także nie były spuchnięte. Mimo to, wg mnie dość łatwo można było zauważyć poprawę, a wymieniłem na dokładnie takie same jak były, ale zwiększyłem pojemność z 6x10000uf do 6x15000uf. Trudno powiedzieć więc, czy zmiana wynika z tego, że są nowe, czy z tego, że zwiększyłem pojemność. Obstawiam jednak to pierwsze.

A ze wzmacniaczy CA można całkiem sporo wycisnąć. Konstrukcje są wg mnie bardzo przyzwoite. Niestety widać tam także pewne oszczędności (jak to w sprzęcie produkowanym masowo), chociażby kondensatory, które można jednak dość małym kosztem poprawić. W każdym razie mój nieco "poprawiony" Azur 840Av2 brzmi wg mnie bardzo dobrze.

Na pewno masz racje , lepszej klasy kondensatory na pewno zrobią robotę  i pewnie poprawią dynamikę  , tak miałem w poprzednim NAD c325 .

A te CA nie wiadomo co mają w środku .

Trzeba by trafić na dobre  w przystępnej cenie i takich samych rozmiarach , bo tam cienko z miejscem :)

Nippony 6800uf 63v jakie znalazłem mają fi 30 mm a stare są 26  :(

Jestem wdzięczny i dziękuje wszystkim, zwłaszcza (nowy78)  za  zainteresowanie  bo tacy jak  Wy naprawdę pomagają i to się ceni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek Jankowski napisał:

Ja bym poszedł na całość i wstawił Kaisei:

https://www.hificollective.co.uk/catalog/audio-note-kaisei-2200uf-63v.html

To znakomite kondensatory.

 Do pre- amp  już zamówione dziś , NICHICON KA   , teraz szukam  do koncówki 6800uf 63v rozmiar fi 26  8 sztuk

a może coś takiego znalazłem na aliexspress

https://pl.aliexpress.com/item/32881223421.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6f95681e9hlYad&algo_pvid=3a887804-101a-4cea-a68d-35f2d0b7ea60&algo_expid=3a887804-101a-4cea-a68d-35f2d0b7ea60-4&btsid=714f8cac-8072-4d94-9995-2947961b6c0e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_53

Kurczę tylko te są do 85 st.c , orginały 105.st , a w obudowie jest ciepło jednak :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...