Skocz do zawartości

Dobór głośników surround i subwoofera.


Artur Nowicki

Recommended Posts

Zestaw to amplituner Marantz Nr 1504 do tego głośniki przednie Indiana Line Note 550. Za głośnik środkowy i tylne robią głośniki przednie i środkowy od 26 letniej już miniwiezy Sony (z Dolby prologic) ale dają radę, problem brak basu, nieraz może i przy muzyce mogłoby go być więcej ale głównie chodzi o kino domowe. Pokój 14m2. Słucham wszystkiego z lat 70-90 łącznie z muzyką poważna (współczesnej muzyki rzadko). Jaki subwoofer polecacie  i ewentualnie jakie głośniki środkowe i tylne, zostać przy Indiana Line i tej firmy kupić czy inne. Myślałem też o subwoferze magnat Sub 302a (tylko czytałem sporo opinii są awaryjne albo Jamo Sub 210.) Za subwoofer myślałem dać max 700 zł. 

Edytowano przez Artur Nowicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij najlepiej system głośnikami Indiana Line serii Nota czyli 740X i 240X. Tylko taka konfiguracja zapewno Ci spójny, równy dźwięk. Natomiast jako subwoofer odradzam tak Magnata, jak i Jamo. Twoje przednie kolumny są stosunkowo dynamiczne, celem jest pomoc w najniższych częstotliwościach i zejście z basem niżej niż kolumny. Niestety jeśli zależy Ci na dobrym subwooferze, musisz przeznaczyć trochę ponad 1000 zł. Mamy jeszcze w mega cenie świetny subwoofer Klipsch R-12SW.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie dokupując centralny i tyły należy pamiętać aby zestaw był ze sobą spójny o jednakowej barwie aby zapewnić jak najlepsze odzwierciedlenie. Także nota 740 oraz 240 będą najlepszym wyborem. Co do suba w tym przedziale to magnat 302a opini jest sporo bo produkt często kupowany ale w tym przedziale ciężko znaleźć coś lepsze chyba że zwiększysz budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...