Skocz do zawartości

Problem z wyborem kolumn


Tomek81

Recommended Posts

Witam wszystkich

to mój pierwszy post na forum. Nie znalazłem nigdzie wątku w stylu "przywitaj się" więc robię to tutaj ;)

Mam dylemat, który był już przerabiany kilka razy (przed założeniem tego wątku przesiedziałem na forum przynajmiej kilka godzin). Mimo tego mam mętlik w głowie więc jednak poproszę o pomoc. Do tej pory muzyki w salonie słuchałem przez kino domowe 5.1 za kilkaset złotych. Ostatnio stwierdziłem że jednak chcę czegoś więcej. TV za dużo nie oglądam (zresztą zabieram go z salonu bo dzieciaki mi się od youtuba uzależnią ;)) więc stawiam na zestaw stereo jedynie do słuchania muzyki. Źródłem będzie pewnie internet (Spotify, radio internetowe), ewentualnie pendrive. Z czasem może dokupie odtwarzacz CD bo mam trochę płyt.
Jeśli chodzi o amplituner, po długiej lekturze wybór padł na Onkyo TX-8250. Rozważałem też Yamahę R-N602 (zaczynając od R-N303D przez 402D), jednak jest zbyt głęboka jak na mój mebel (392mm vs 329mm Onkyo) a z tego co wyczytałem, jeśli chodzi o jakość dźwięku są na porównywalnym, dość wysokim dla nie-audiofilskiego ucha, poziomie. Sprzęt wolałbym jednak mieć nowy, z gwarancją.

Dylemat dotyczy kolumn dla Onkyo. Ciężko mi się zdecydować pomiędzy:
- Indiana Line Nota 550X
- Pylon Pearl 25
- znalazłem też używane Melodika BL40 MK1 za ok. 1650zł za 2 sztuki.

W sumie chciałem się zmieścić w ok 3000zł, choć z tego co widzę będę musiał tę granicę o kilka stówek przekroczyć. Onkyo musi być w wersji srebrnej.

Pokój ma ok 20m2, jest otwarty na resztę kondygnacji. Muszą to być kolumny podłogowe bo podstawkowych nie mam na czym postawić. Mogę je z tyłu odsunąć ok 30cm od ściany. Słucham w zasadzie wszystkiego, ale z nacisiiem na rockowo-metalowe kawałki. Lubię też bluesa, a z dziećmi czasem i popu słuchamy.

Wiem, powinienem wybrać się na odsłuch do salonu, tylko nie bardzo mam kiedy. Może pomożecie tutaj rozwiać wątpliwości które z powyższych kolumn zagrają najlepiej (subiektywnie)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli mamy się trzymać strikte budżetu to dobrze by było jakbyś szedl w sprzęt używany. 

Yamaha 602 i 8250 dostaniesz w okolicy 1500 zł za używany. 

I faktycznie w resztę melodika bl40. Tannoy M4/F4, mission m34i, dali 450. 

Masz jakiś komis pod ręką?

Komis... nie wiem. Muszę sprawdzić. A te Melodika BL40 MKI zagrają dużo lepiej niż Indiana 550X? Indianę widziałem u Was na OLX :)

1 godzinę temu, Kubad napisał:

W 3 tysiącach żeby zmieścić się z nowym sensownym zestawem może być problem nie wspomniałeś czy może być to sprzęt używany czy koniecznie nowy?

No... powiedzmy w 3500zł. Nowego Onkyo w wersji srebrnej można kupić za 1900. zostaje jeszcze 1600 na kolumny. Amplituner wolałbym jednak nowy. Kolumny też, ale rozważyłbym używane jakby się jakieś ciekawe niedaleko trafiły w dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

A jakie sa wymiary (wysokosc, szerokosc, glebokosc) tego mebla gdzie chcesz umiescic sprzet i czy jest z tylu zabudowana?

To taka wysoka witryna, szerokość ok 120cm, głębokość 39cm. Wysokość chyba ok 210. Zabudowana z tyłu.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tak. Melodika zagra lepiej od tych małych indiana line.

Pozdrawiam

Właśnie uświadomiłeś mi jedną rzecz. Te Melodiki będą nieco za duże. Jakoś bym je upchnął na tej ścianie, ale będą miały mało miejsca po bokach i wizualnie też to raczej będzie kiepsko wyglądało :( Indiana mają jednak tę zaletę że są niewielkie. Zaletę oczywiście z wizualnego punktu widzenia. Dźwiękowo zdaję sobie sprawę że to raczej minus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomek81 napisał:

Witam wszystkich

to mój pierwszy post na forum. Nie znalazłem nigdzie wątku w stylu "przywitaj się" więc robię to tutaj ;)

Mam dylemat, który był już przerabiany kilka razy (przed założeniem tego wątku przesiedziałem na forum przynajmiej kilka godzin). Mimo tego mam mętlik w głowie więc jednak poproszę o pomoc. Do tej pory muzyki w salonie słuchałem przez kino domowe 5.1 za kilkaset złotych. Ostatnio stwierdziłem że jednak chcę czegoś więcej. TV za dużo nie oglądam (zresztą zabieram go z salonu bo dzieciaki mi się od youtuba uzależnią ;)) więc stawiam na zestaw stereo jedynie do słuchania muzyki. Źródłem będzie pewnie internet (Spotify, radio internetowe), ewentualnie pendrive. Z czasem może dokupie odtwarzacz CD bo mam trochę płyt.
Jeśli chodzi o amplituner, po długiej lekturze wybór padł na Onkyo TX-8250. Rozważałem też Yamahę R-N602 (zaczynając od R-N303D przez 402D), jednak jest zbyt głęboka jak na mój mebel (392mm vs 329mm Onkyo) a z tego co wyczytałem, jeśli chodzi o jakość dźwięku są na porównywalnym, dość wysokim dla nie-audiofilskiego ucha, poziomie. Sprzęt wolałbym jednak mieć nowy, z gwarancją.

Dylemat dotyczy kolumn dla Onkyo. Ciężko mi się zdecydować pomiędzy:
- Indiana Line Nota 550X
- Pylon Pearl 25
- znalazłem też używane Melodika BL40 MK1 za ok. 1650zł za 2 sztuki.

W sumie chciałem się zmieścić w ok 3000zł, choć z tego co widzę będę musiał tę granicę o kilka stówek przekroczyć. Onkyo musi być w wersji srebrnej.

Pokój ma ok 20m2, jest otwarty na resztę kondygnacji. Muszą to być kolumny podłogowe bo podstawkowych nie mam na czym postawić. Mogę je z tyłu odsunąć ok 30cm od ściany. Słucham w zasadzie wszystkiego, ale z nacisiiem na rockowo-metalowe kawałki. Lubię też bluesa, a z dziećmi czasem i popu słuchamy.

Wiem, powinienem wybrać się na odsłuch do salonu, tylko nie bardzo mam kiedy. Może pomożecie tutaj rozwiać wątpliwości które z powyższych kolumn zagrają najlepiej (subiektywnie)?

Witaj,

czytając Twoje preferencje, zdecydowanie polecałbym zestaw zbudowany na bazie Onkyo TX-8250 oraz kolumnach Pylon Audio Pearl 25. Onkyo jest dźwiękowo dokładne, szybkie, analityczne co w połączeniu z raczej spokojnym, dobrze wypełnionym charakterem kolumn Pylon Audio zapewni dźwięk spójny, pełny, dynamiczny. To moim zdaniem najlepsza opcja. Ewentualnie przy trochę wyższym budżecie spójrz na Indiana Line test 561 w pakiecie z elektroniką. Jest drożej, ale trochę lepiej, to lepsze kolumny niż seria Nota.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Witaj,

czytając Twoje preferencje, zdecydowanie polecałbym zestaw zbudowany na bazie Onkyo TX-8250 oraz kolumnach Pylon Audio Pearl 25. Onkyo jest dźwiękowo dokładne, szybkie, analityczne co w połączeniu z raczej spokojnym, dobrze wypełnionym charakterem kolumn Pylon Audio zapewni dźwięk spójny, pełny, dynamiczny. To moim zdaniem najlepsza opcja. Ewentualnie przy trochę wyższym budżecie spójrz na Indiana Line test 561 w pakiecie z elektroniką. Jest drożej, ale trochę lepiej, to lepsze kolumny niż seria Nota.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Dzięki za sugestię. Biorę pod uwagę te Pylony. Niestety jedyne, które mi się podobają wizualnie to te białe, które są droższe :) Jeszcze będę o nich myslał.

A co powiecie o Melodika BL30? Rozmiarem bardziej by pasowały do salonu. Dźwięk bardzo się rózni od BL40 lub Pylonów? I czy jest róznica między BL30 i BL30 MK3 (MK2 w ogóle nie widzę). BL30 można kupić już za ok 1500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz na 

36 minut temu, Tomek81 napisał:

Dzięki za sugestię. Biorę pod uwagę te Pylony. Niestety jedyne, które mi się podobają wizualnie to te białe, które są droższe :) Jeszcze będę o nich myslał.

A co powiecie o Melodika BL30? Rozmiarem bardziej by pasowały do salonu. Dźwięk bardzo się rózni od BL40 lub Pylonów? I czy jest róznica między BL30 i BL30 MK3 (MK2 w ogóle nie widzę). BL30 można kupić już za ok 1500zł.

Pisz na priv o wycenę, może uda się zmieścić w założonym budżecie. Jest najnowsza Melodika BL30 MK3, moim zdaniem dużo lepsza konstrukcja niż poprzednicy. W stosunku do Pylon Audio, Melodika oferuje bardziej twarde, mocne, energiczne, szybkie granie. Pylon stawia na barwę, plastyczność, dobre dociążenie, bardziej miękki i relaksujący charakter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś miałem pisać do Was prośbę o wycenę, ale dość spontanicznie wybrałem się z żonką na odsłuch do jednego z salonów w 3mieście żeby potestować kolumny. W sumie osłuchaliśmy 3 modele. Na pierwszy ogień poszły Pylon Pearl 27. Dźwięk bardzo ładny, w zasadzie niczego nam nie brakowało, ale należy brać poprawkę na to, że do tej pory do słuchania muzyki używaliśmy plastikowego kina domowego Panasonic za 500zł :) Jako drugie poprosiłem Melodika BL40 MK3. Zagrały mocniej, ciekawiej. Bas super. Jeśli miałbym się czepiać to wysokie pasma mogłyby być nieco wyraźniejsze, może to kwestia drobnej regulacji na ampie. Trzecie wjechały Tannoy 7.4 i tu pojawiły nam się uśmiechy na twarzach. Zagrały naprawdę świetnie i mieliśmy wrażenie że jesteśmy na koncercie. Nie siedzieliśmy tam godzinę żeby stwierdzić czy po dłuższym czasie dźwięk nie zacznie nas męczyć, jak to niektórzy piszą, ale te 15 minut gdy słuchaliśmy muzyki z tego zestawu było boskie. Wpłaciłem zaliczkę i jakoś w tygodniu będę odbierał Onkyo + Tannoye.

Myślę, że jakbyśmy wybrali Melodika to też byśmy byli bardzo zadowoleni, bo różnica w dźwieku między T. i M. nie była wielka. Zresztą Pylony też zgarały porządnie, ale dla nas Tannoye miały to coś. Czas pokaże czy się nie myliliśmy. Budżet niestety znowu nieco przekroczony, ale trudno, to sprzęt na lata.

Dziękuję bardzo wszystkim za sugestie, zresztą nie tylko w tym wątku. Bez tego forum byłoby mi dużo trudniej wybrać choćby amplituner, a dalszymi wrażeniami ze słuchania duetu Onkyo plus Tannoy podzielę się w niedługim czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Będzie pan zadowolony :) też lubię dźwięk tannoya. 

i szerokość przejdzie ? 😎

Po tym jak to napisałeś, sprawdziłem profilaktycznie szerokość kolumny w internecie i szok - wszędzie piszą że 31,5cm. Zadzwoniłem upewnić się do sklepu, bo nie przypominam sobie żeby były aż tak szerokie. Na szczęście mają szerokość jakieś 21cm. Nie wiem skąd to 31,5. Może wraz z cokołem albo w kartonie ;)

 

Jeśli faktycznie 21cm to wejdą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...