Skocz do zawartości

jestem w depresji


Recommended Posts

Byłem dzisiaj w MediaMarkt, kupowałem obiektyw do aparatu, i zaszedłem do sekcji audio. Całe ściany sprzętu Denona, Pioneera, Yamahy, Onkyo, itp. Ale nie marki tu są najważniejsze. Chodzi o pokrętła głośności, we wszystkich modelach plastik, niezależnie czy to mini wieża za 1000 pln, czy wzmacniacz za 3000 pln, wszędzie taki sam plastik, którego jak dotykasz to czujesz, że taki jest lekki i delikatny, że go zgnieciesz ściskając palcami. Kręcisz tą gałką i nic nie czujesz, żadnej emocji, metafizyki, nic po prostu poza głębokim rozczarowaniem.

I ja dzisiaj w tym MediaMarkt poczułem głęboki smutek, poczułem, że świat się kończy. Nie ma już metalowych pokręteł głośności, które pozwalały poczuć znacznie przekręcenia potencjometru, zniknęło kinestetyczne doznanie tego, że to coś znaczy, że jest w tym metafizyka, sztuka i prawdziwe emocje 😞

Ja wiem, że już nikt nie reguluje głośności gałkami, że są piloty, ale one też są plastikowe i lekkie, są czystą wygodą. Wszystko to jest pozbawione duszy.

Dobranoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzysztof Bąk napisał:

Ja wiem, że już nikt nie reguluje głośności gałkami, że są piloty, ale one też są plastikowe i lekkie, są czystą wygodą. Wszystko to jest pozbawione duszy.

Są piloty metalowe, są też metalowe pokrętła głośności ... Ale nie w sprzętach za tysiąc czy 3 tysiące. Tylko raczej od 5-10 tysięcy w górę (choćby wysokie modele Yamahy) oraz powyżej (np. AVM czy wyższe modele Moona) i to sporo powyżej...

Choć np. w niektórych używanych wzmacniaczach (pokrętło) czy CDkach (piloty) za ok. 2 tysiące złotych można trafić na metal.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
9 godzin temu, rms.pl napisał:

... meta(l)fizyka

Ale też często "metal +narzędzia" w przypadku pilotów-jak nie masz śrubokręta (lub co gorsze-klucza ampulowego) to nie wymienisz baterii w pilocie. Jak widać fizyka jest bezsilna bez narzędzi... Przykładów na to jest sporo :-(

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...