Skocz do zawartości

Wzmacniacz zamiast Yamaha R-N803D


Gość

Recommended Posts

Poczytałem różne opinie na forum jak i na stronie S4Home i chyba zdecyduję się na zakup kolumn KEF Q750. Właśnie na stronie S4Home jest test porównawczy 3 różnych kolumn w połączeniu z amplitunerem Yamaha R-N803D i moje pytanie właśnie dotyczy tego amplitunera bo niby teoretycznie chciałem mieć amplituner, ale ponieważ na obecnym amplitunerze słuchałem radia może ze 2 razy w przeciągu ostatnich 2 lat to tak sobie pomyślałem, że może lepiej te 700 euro zainwestować w jakiś dobry wzmacniacz.

Jakim wzmacniaczem Yamaha można by zastąpić ten amplituner R-N803D, żeby tak samo to grało/brzmiało jak z R-N803D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór kolumn Kef Q750 to bardzo dobra decyzja. To kolumny, które jednak są w stanie pokazać klasę przy dobrym wzmacniaczu. Jeśli szukasz dokładnie brzmienia amplitunera R-N803D, to pozostaje wzmacniacz A-S701, ale moim zdaniem kolumny te zasługują na lepszy klasowo wzmacniacz. Wybór zależy w dużym stopniu od Twoich preferencji dźwiękowych. Ale na pewno warto spojrzeć na Cambrdge Audio CXA60, który w pakiecie z kolumnami możesz zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie, będzie to znacznie lepszy dźwięki niż z R-N803D. Można rozważyć także niepozorny Cyrus One oraz Audiolab 6000A.

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje preferencje to głównie muzyka pop: Phil Collins, Tina Turner, Elton John, czasami lekki rock.

Mój wybór jest ograniczony tym, że niestety nie mam możliwości skorzystać z uprzejmości żadnego z salonów audio i muszę polegać na opinii innych.

Jak już po tysiąckroć wspominano na tym forum, żeby coś sensownie wybrać trzeba posłuchać. Ja niestety takiej możliwości nie mam. 

Główny problem, że całą muzykę mam we FLAC ewentualnie WAV na USB (stąd ten R-N803D, rozwiązanie All in One) i do tego wzmacniacza muszę jeszcze dokupić coś do czego będę mógł ten kluczyk USB włożyć i w tym momencie sprawa zaczyna się robić "śliska", bo ryzykuję wydanie poważnej kwoty na coś, co nie da mi pełnej satysfakcji.

Druga wymiana sprzętu w ciągu 3 lat ... ryzykuję rozwodem😊.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Moje preferencje to głównie muzyka pop: Phil Collins, Tina Turner, Elton John, czasami lekki rock.

Mój wybór jest ograniczony tym, że niestety nie mam możliwości skorzystać z uprzejmości żadnego z salonów audio i muszę polegać na opinii innych.

Jak już po tysiąckroć wspominano na tym forum, żeby coś sensownie wybrać trzeba posłuchać. Ja niestety takiej możliwości nie mam. 

Główny problem, że całą muzykę mam we FLAC ewentualnie WAV na USB (stąd ten R-N803D, rozwiązanie All in One) i do tego wzmacniacza muszę jeszcze dokupić coś do czego będę mógł ten kluczyk USB włożyć i w tym momencie sprawa zaczyna się robić "śliska", bo ryzykuję wydanie poważnej kwoty na coś, co nie da mi pełnej satysfakcji.

Druga wymiana sprzętu w ciągu 3 lat ... ryzykuję rozwodem😊.

W przypadku wyboru wzmacniacza możesz dokupić np. Yamaha WXAD-10 lub Klipsch Gate i nie ryzykujesz niczym, masz wysokiej klasy system i pełną funkcjonalność sieciową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam Wesolowski

Wiesz, jak nie miałem możliwości odsłuchu, to kupowałem tylko używane i słuchałem w domu. Nowych nigdy, bo za duża strata przy odsprzedaży. Później sprzedawałem. Jest to jakaś droga, może nie najlepsza, ale zawsze jakieś rozwiązanie. Nie raz udało się sprzedać nawet z niewielkim zyskiem. Oczywiście nie namawiam. Postąpisz jak uważasz. W budżecie, który masz najlepiej pójść w używane audio. Ale to jest moje zdanie. Wiele użytkowników tego forum kupuje nowe sprzęty. To ich wybór i nie neguje tego. 

Jeżeli chciałbyś używaną Yamahe to próbuj modele as 2000 lub ta dzielona pre + końcówka mocy co wcześniej podlinkowałem. Obie mieszczą się w budżecie do 700 €. Będzie to duży skok jakościowy. Oczywiście najlepiej odsłuchać... 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...