Skocz do zawartości

Nowy dom-nowe wybory:)


Tomek.

Recommended Posts

Witam serdecznie Wszystkich:)

Jestem w trakcie aranżowania przestrzeni w nowym domu.

W swoim obecnym mieszkaniu użytkuje głośników  Dali Fazon LCR wraz z subem REL T5. Ten zestaw gra na amplitunerze Yamaha R-N500.

To był mój wybór ok 6 lat temu.Chodziło o gabarytowo nieduże głośniki(stoją na szafce na stojakach) Zestaw ten chce teraz wykorzystać w sypialni.

Na chwilę obecną do kina domowego w nowym domu myślałem o BOSE Lifestyle 650( ze względu na małe gabaryty tego zestawu)

Dużym plusem tego zestawu jest jego wszechstronność(można podłączyć tv,konsole etc, strumieniowo przesyłać muzykę itp-i to wszystko zamknięte w niewielkiej konstrukcji)

I teraz pytanie do fachowców:

Czy jest jakaś alternatywa dla tego BOSE jeżeli chodzi o gabaryty? Rozumiem że można złożyć lepszy sprzęt, lecz zawsze za tym idą duże gabaryty.

W 80% czasu ma mi to służyć jako zestaw stereo ( i tu mam duże obawy)

Zestaw ten ma grać w pokoju ok 35m2 połączonym z holem 12m2, jadalnią 18m2 i otwartą kuchnią 19 m2

Jeśli ktoś chce pomóc, z góry dziękuje:)

Edytowano przez Tomek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o kolumnach naściennych?

Np. Dali Opticon LCRx5 i K-14F (pod warunkiem, że dostaniesz dobrą ofertę, żeby starczyło na amplituner) albo Monitor Audio Soundframe 1x2+2+3x2 i Silver W12

Do tego amplituner, Denon X2600H się zmieści w cenie (jeszcze lepiej X3500H, jeśli nie skorzystasz z nowych funkcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:

A myślałeś o kolumnach naściennych?

Np. Dali Opticon LCRx5 i K-14F (pod warunkiem, że dostaniesz dobrą ofertę, żeby starczyło na amplituner) albo Monitor Audio Soundframe 1x2+2+3x2 i Silver W12

Do tego amplituner, Denon X2600H się zmieści w cenie (jeszcze lepiej X3500H, jeśli nie skorzystasz z nowych funkcji).

Dziękuje za propozycje:) W sumie jakaś tam alternatywa z tymi Dali jest tylko ( i znów kupiłbym Dali-obecnie mam Dali Fazon LCR)

Tylko ta wielkość Wys 482 szer 285 głębokość to do schowania w zabudowie ale nie jest źle 127

Cena 1 szt 2700

Nie słyszałem nigdy tego zestawu który proponujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Tomek., masz pomieszczenie o wielkości 35 m2, do tego połączone z kuchnią i holem i Ty chcesz je nagłośnić kolumienkami bose 😁? Skoro w grę nie wchodzi nic innego, zostań przy tym co masz bo moim zdaniem te dali to lepszy wybór niż jakieś lajfstajlowe bose. Rozumiem, że liczysz się ze zdaniem żony ale kolumny mogą też stanowić wystrój wnętrza. Jeżeli chcesz nagłośnić tak duży metraż to moim zdaniem w grę wchodzą solidne podlogowki. Albo olewasz temat i zostajesz przy tym co masz bo te bose to wg mnie pieniądze wyrzucone w błoto. Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @Tomek., masz pomieszczenie o wielkości 35 m2, do tego połączone z kuchnią i holem i Ty chcesz je nagłośnić kolumienkami bose 😁? Skoro w grę nie wchodzi nic innego, zostań przy tym co masz bo moim zdaniem te dali to lepszy wybór niż jakieś lajfstajlowe bose. Rozumiem, że liczysz się ze zdaniem żony ale kolumny mogą też stanowić wystrój wnętrza. Jeżeli chcesz nagłośnić tak duży metraż to moim zdaniem w grę wchodzą solidne podlogowki. Albo olewasz temat i zostajesz przy tym co masz bo te bose to wg mnie pieniądze wyrzucone w błoto. Pozdrawiam.

 

Dziękuje seba3002 za opinie., i zapewne masz rację:) A gdybym się zastanowił nad tymi podłogówkami, to coś godnego uwagi masz do zaproponowania?

Pozdrawiam

Oto mój rzut pomieszczeń

 

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, koledzy z forum czy też branża możemy zaproponować Ci różne kolumny ale nie o to w tym chodzi. Podjedź do salonu audio, posłuchaj kilku propozycji, wybierz te które Ci się najbardziej spodobają a kiedy już będziesz miał gotowy dom, wtedy pożycz coś do domu i sprawdź jak to gra u Ciebie. Innej drogi moim zdaniem nie ma. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, seba3002 napisał:

Ja, koledzy z forum czy też branża możemy zaproponować Ci różne kolumny ale nie o to w tym chodzi. Podjedź do salonu audio, posłuchaj kilku propozycji, wybierz te które Ci się najbardziej spodobają a kiedy już będziesz miał gotowy dom, wtedy pożycz coś do domu i sprawdź jak to gra u Ciebie. Innej drogi moim zdaniem nie ma. Pozdrawiam

seba3002 no tak byłoby najprościej...ale....no właśnie..ale...

Dlatego chcę wcześniej wybrać system stereo/kina domowego aby móc to  przewidzieć w projektowaniu domu które obecnie się dzieje.( ewentualne wymiary kolumn które trzeba będzie gdzieś schować , ustawić itp)

Po drugie jestem teraz przez ok pół roku za granicą, i nie mam możliwości podjechać porozmawiać , posłuchać.

Dlatego liczę na doświadczenie i pomoc tu na forum aby ten temat ogarnąć.

Z góry dziękuje za każdą rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz zastanowić się czy chcesz iść w kino domowe czy system stereo. Jeśli to pierwsze, to już na etapie budowy powinieneś zastanowić się nad rozmieszczeniem kabli, żeby nie pruć ścian po pomalowaniu domu. Może warto też porozmawiać z żoną na temat tego jak Ona to widzi i czy w ogóle w grę wchodzą duże kolumny. Potem wypadałoby określić budżet i tak jak pisałem - odsłuchać kilku zestawów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Przede wszystkim musisz zastanowić się czy chcesz iść w kino domowe czy system stereo. Jeśli to pierwsze, to już na etapie budowy powinieneś zastanowić się nad rozmieszczeniem kabli, żeby nie pruć ścian po pomalowaniu domu. Może warto też porozmawiać z żoną na temat tego jak Ona to widzi i czy w ogóle w grę wchodzą duże kolumny. Potem wypadałoby określić budżet i tak jak pisałem - odsłuchać kilku zestawów. 

Zapytam inaczej, czy rozstawienie dużych kolumn na ścianie gdzie znajduje się TV, w skrajnych punktach (rozstaw niecałe 6 m) to dobre miejsce dla odsłuchu. Pytam pod kątem czy aby to nie jest za szerokie rozstawienie przy odsłuchu na kanapie.Czyli siedząc na kanapie lewa kolumna byłaby odsunięta bardziej na lewo od osi odsłuchu.

Może to bardzo mało profesjonalne przedstawienie tematu, lecz wyjaśnia myślę w odpowiedni sposób moje przemyślenia.

 

Edytowano przez Tomek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek72 napisał:

Szafka , blat RTV musi mieć 6mb ? Czy dla lepszego odsłuchu i akustyki możesz dobudować kawałek ścianki,  aby zamocować i schować kurtyny dzielące pokój od jadalni ? 

Na czerwono zaznaczona jest potencjalna ścianka.Możliwe że powstanie. A w sytuacji gdyby jej nie było?

Co do tej długości 6m. Zasadniczo tam ma być na dole ciąg szuflad podwieszanych. Rozumiem że sugerujesz aby dać krótsze te szuflady i sobie kolumny podstawkowe ustawić w te miejsca? A jak staną przed szufladami?

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafkę rtv zrób krótszą ( na wymiar 75" tv ) sofę wysunął delikatnie na połowę pomieszczenia . 

Jak potrzebujesz dużo szakład , to polecam komodę w jadalni . Tam lepiej się przydadzą Twoje szuflady :)

 

Kolumny przed szufladami zjedzą Ci przestrzeń , upierdliwa dostęp do szuflad . Żona napewno nie zaakceptuje takiego rozwiązania. 

Myślałem o dodatkowej ściance 40 cm,  po drugiej stronie.  Tyle wystarczy , aby schować zasłonę dzieloncą przestrzeń,  na czas seansu , odsłuchu.  Większa kontrola akustyczna , lepsza kontrola dla głośników sourand .

Bez zabiegów dbających o akustykę,  będzie jak w kościele. Pogłos 

 

Jaki masz budżet na stereo , czy kd ? Nowe , czy używane wchodzą w grę  ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciek72 napisał:

Szafkę rtv zrób krótszą ( na wymiar 75" tv ) sofę wysunął delikatnie na połowę pomieszczenia . 

Jak potrzebujesz dużo szakład , to polecam komodę w jadalni . Tam lepiej się przydadzą Twoje szuflady :)

 

Kolumny przed szufladami zjedzą Ci przestrzeń , upierdliwa dostęp do szuflad . Żona napewno nie zaakceptuje takiego rozwiązania. 

Myślałem o dodatkowej ściance 40 cm,  po drugiej stronie.  Tyle wystarczy , aby schować zasłonę dzieloncą przestrzeń,  na czas seansu , odsłuchu.  Większa kontrola akustyczna , lepsza kontrola dla głośników sourand .

Bez zabiegów dbających o akustykę,  będzie jak w kościele. Pogłos 

 

Jaki masz budżet na stereo , czy kd ? Nowe , czy używane wchodzą w grę  ? 

Co do szuflad na całej ścianie, tak musi zostać.Tam będzie tv i po lewej stronie biokominek i szafki nad nim. Sofa będzie odsunięta pewnie ok 30-40 od ściany.

Za kanapą jest okno i przy nim z jednej i drugiej strony będą zasłonki.Siedząc na narożniku po prawej też będzie zasłona od rogu pomieszczenia do okna i za oknem też do rogu(ściany z szufladami)

Budżet ....trudne pytanie.Powiedzmy że składając Kd na podstawie Stereo(to najważniejsze) byłoby dobrze się zmieścić w jakiś 15 tyś.

Nigdy się nie zastanawiałem nad używanym sprzętem.Czy oprócz stanu wizualnego(jeśli nienaganny) używany sprzęt jest jakiś gorszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose to systemy typowo kinowe.

Ale czego my właściciele szukamy?

Piszesz w dziale kino domowe o systemie stereo? Do dużego pomieszczenia z małymi kolumnami. 

80 procent szans zero się nie uda. 100 procent szans że będzie to wtopa jeśli wybór będzie dokonany po forumowych poradach. Przepraszam panowie ale tak jest. W takim przypadku tylko i wyłącznie sprawdzanie systemu w domu. 

Maszt taka możliwość żeby zadzwonić do nas? Chwilę pogadać i wziąć parę klocków do domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...