Skocz do zawartości

taga hta-1200 .


Raven76

Recommended Posts

  • 1 month later...

Nie pomogę za wiele, bo jestem po odsłuchu kilkugodzinnym i na na innych kolumnach (podstawkowych). Na Diamond B-60 v2 (TAGA) to... brzmienie potęga, wzbudziły we mnie wiele emocji. Nie lubię zbytniej wyeksponowanej średnicy, tutaj niestety jest, ale wokal, fortepian, gitary, kontrabas, perkusja brzmią tak realistycznie, jakby było na koncercie. W związku z tym osobiście jestem zaakceptować tę barwę, bardziej mi odpowiadało z dodaniem konturu (LOUD), gdzie wg mnie robi dobrą robotę i rewelacyjnie brzmi nawet przy cichym odtwarzaniu muzyki, co znowu mi na tym zależy. Posłuchałem również z Triangle Comete, to tylko góra pasowała, średnie rozjeżdżały (chociaż były delikatniejsze), zaś dolny rejestr to katastrofa.

W związku z powyższym trudno zweryfikować czy z Twoim zestawem zegrałoby się. O ile pamiętam Dali jest dosyć ciepłe, to może być problem, Nie zmienia faktu, musiałbyś sam przetestować. Niestety nikt Tobie nie pomoże. Każdy ma inny gust i co innego oczekuje.

Wzmacniacz wzbudził wiele emocji, Porównywałem z moim pierwszym wyborem z yamaha R-N803D. Niestety yamaha nie wzbudziła we mnie emocji, miałem wiele wątpliwości. Na w/w kolumnach przy cichym odtwarzaniu to robiła delikatne tło. "Poprawnie, akceptowalnie" brzmiało tylko przy bardzo głośnym odsłuchu. Ja osobiście wolę "emocje" i co dziwne, po pewnym czasie słuchania można przyzwyczaić do wyeksponowanej średnicy, bo ma podobny charakter jak na koncertach "live". I jeszcze jedno, pierwszy raz poczułem po wielu odsłuchach (HTA-1200+Diamond), że nie będzie potrzebny... subwoofer. Pomieszczenie odsłuchowe miało ok. 25m2, gdzie głośność tylko raz ustawiłem na 50%, tyle miało pary, mimo tylko 80W mocy na kanał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...