Skocz do zawartości

yamaha rx v-863


milanski

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Planuję kupno swojego pierwszego amplitunera AV i wybór padł na yamahę rx-v863.
Nie wiem czy jest to optymalny wybór więc chetnie poddam go pod wasz osąd icon_biggrin.gif. Dodatkowo nie wiem jakie głośniki kupić do niego.

Model ten spełnia wymóg finansowy 2000-3000 zł, ma 3 wejścia HDMI (na czym mi zależy), jest to sprzęt nowy.
Bedzie słuzyć przede wszystkim do ogladania filmów z DVD i Blu Ray: 80%, muzyka 20% w konfiguracji 5.0 lub 5.1.
Szczerze, to nie jestem melomanem :-DDD ale lubię posłuchać np Kilara albo koncertówki pop/rock/divas z DVD.
Sprzęt będzie docelowo podłączony do LCD Philipsa z serii pfl 9903 H (full HD, mpeg4)

Amplituner bedzie znajdował się w pokoju 16 m2 przy czym pole odsłuchu to jakieś 8,5 m2 (335 x 250 cm).
Z tyłu słuchacza ściana (wyłożona gisową imitacją łupanego kamienia), z lewej ściana z oknem i grubimi zasłonami, z przodu za sprzętem ściana, po prawej reszta 7 m2 powierzchni (stół + krzesła).

Zastanawia mnie że ten model yamahy nie obsługuje
- skalera 1080 cyfrowo przez HDMI
- cyfrowego połączenia do odtwarzacza Blu ray

Czy są to jakieś istotne funkcjonalności, które należy "mieć"?
Czy jest jakiś szczegół który przeoczyłem przy wyborze sprzętu?
Czy jest jakiś lepszy konkurencyjny sprzęt: np Denon, lub może wyższy model yamahy rx-v1800 który będzie bardziej optymalny wzgledem ceny i warunków używania?

Jeszcze jedna prośba - jakie głośniki (na razie 5.0) średniej lub popularnej klasy będą najlepsze?
Dodatkowa okoliczność jest taka, że przednie kolumny muszą być półkowe (będą stać na komodzie po bokach TV).

Dzięki za wszelkie podpowiedzi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;
wybrałeś juz amplituner icon_smile.gif to pierwsze zdanie Twojego postu
Co do reszty jest to kwestia indywidualna nawet bardzo
Kwstia gotowki, jezeli kladziesz nacisk na filmy to polecam od razu zaopatrzyć się w zestaw 5.1 - nie jest to mały wydatek
Ja budując kino postawilem taki rozdział kasy
Jezeli amplituner kosztuje 3tys pln to fronty z nagłośnienia tez musze być jakościowo dobre i założyłem,ze same fronty musza być juz w tej cenie ( pozniej cała reszta)
Jeżeli chcemy aby system brzmial na jakimś tam przyzwoitym pozimie założenie takie podziału wydawanych pieniedzy jest b.przyzwoitym założeniem
Porównywanie dwoch marek mija sie z celem jezeli amplitunery są w bardzo podobny przekroju cenowym - to brzmią również bardzo podobnie
Kwestią różnic bedzie zapewne ilość wejść/wyjśc obsługa stref itp
Z dvd filmow jest sporo wiec polecam kupno dobrego DVD a z BR sie wstrzymać na rok..zobaczyć jak rynek sie rozwija ile jest filmow itp itd
BR można stosowac do wysokich rozdzielczości i tu juz musisz miec tez odp TV/Projektor...
itd itd..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź icon_biggrin.gif
wybór ampli nie jest ostateczny, ale chyba lepiej że coś zaproponowałem do czego można się odnieść w dyskusji icon_smile.gif
czy masz może jakiś konkretne zestawy głosników (firma / model) do zaproponowania?
Czy ta cena kompletu głosników o której piszesz (= cenie ampli) to z subwooferem czy bez?

Dzięks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...