Skocz do zawartości

Recommended Posts

18 godzin temu, Chili napisał:

No takiej lokalizacji nie brałem pod uwagę, myślałem"żeś Ty nasz" ;) Bez obrazy oczywiście.

Haha ja zawsze Wasz ale na wyjezdzie😉.

Właśnie wylicytowalem tego Akai AP 100C.

Mam nadzieję że na początek będzie ok.Jak sądzicie?Co do ceny to chyba trochę przeplacilem.Czy jesteście innego zdania?820zł.

https://allegro.pl/oferta/gramofon-akai-ap-100c-na-dobry-poczatek-8832784762?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Kolego Chili ,muzyka łączy nie dzieli✌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba piotr napisał:

Czy jesteście innego zdania?820zł.

Nie przepłaciłeś i przy okazji gratuluję nabytku. Gramofon jest po przeróbce ale widać , że ktoś wiedział co robi przynajmniej z zewnątrz. Gdybyś policzył samą przeróbkę plinty , fornir , założenie gniazda IEC / choć szczerze nie wiem po co :) /, wlutowanie IC to za usługę wyszło by Ci więcej niż zapłaciłeś za cały gramofon.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprzęt na początek! Gratulacje! Teraz czeka Cię nauka kalibracji, a może już umiesz? Wkładki nie znam, więc za nim będziesz cokolwiek robił najpierw posłuchaj kilka tygodni, miesięcy. Mózg musi się przyzwyczaić. 

Co masz z akcesorii ? Myjka do płyt z płynem około 200 zł, zestaw czyszczący do igieł ze szczoteczką weglową około 50 zł, koszulki antystatyczne około 30 zł za 50 szt, waga jubilerska około 30 zł ? 

Przedwzmacniacz najlepiej zewnętrzny. Od 190 zł do kilku tysięcy złotych 😁

No i same winyle trochę kosztują. 

Musisz policzyć budżet. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony. To urządzenie pozwala nie tylko zacząć ale też zainteresować się głębiej gramofonem. Czeka w Polsce? Jak będziesz go wiózł, ściągnij talerz, zablokuj, zdejmij wszystkie ruchome elementy, itd. Kupuj akcesoria, w tym geodisc lub dedykowany do tego modelu szablon tekturowy do kalibracji - ebay.

Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kamil C napisał:

No z tym gniazdem zadilania ktoś tu dał czadu 😁 gratuluję zakupu! 

@seba piotr masz może jakiegoś linka do tej P5 o której wspominałeś? 

Jeszcze tylko muszę uzbroić się w cierpliwość bo trzeba jechać po niego do PL 😊 Narazie będę sobie tylko patrzył na zdjęcia😂

Już ta P5 poszla.Nawet mi na sms a nie zdążył odpisać ,A patrzę że sprzedana.

IMG_20200115_185325.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Nie przepłaciłeś i przy okazji gratuluję nabytku. Gramofon jest po przeróbce ale widać , że ktoś wiedział co robi przynajmniej z zewnątrz. Gdybyś policzył samą przeróbkę plinty , fornir , założenie gniazda IEC / choć szczerze nie wiem po co :) /, wlutowanie IC to za usługę wyszło by Ci więcej niż zapłaciłeś za cały gramofon.

 

Nawet gdybym przeplacil to i Tak by sie nic nie stalo.musialem to mieć 😉 Tak mi sie podoba.Ale miło słyszeć że jest warta swojej ceny😊 Szkoda tylko że jeszcze miesiąc muszę czekać .

2 minuty temu, Kamil C napisał:

Bo to dobra okazja była 😜

Poczytałem i teraz już wiem.tylko za późno ,niestety 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba piotr napisał:

Szkoda tylko że jeszcze miesiąc muszę czekać .

Wiem co przeżywasz :) 

Jak już czekasz , to poczytaj sobie przez ten czas chociaż instrukcję / załączniki/

Ogólnie zaloguj się na :

https://www.winyl.net/

znajdziesz tam mnóstwo porad i poznasz pasjonatów czarnego krążka.

A jak coś to pisz tutaj , pomożemy :) 

 

ve_akai_ap100_100c.pdf ve_akai_ap-100_100c_service_en.pdf ve_akai_ap-100_100c_flyer_en.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Wiem co przeżywasz :) 

Jak już czekasz , to poczytaj sobie przez ten czas chociaż instrukcję / załączniki/

Ogólnie zaloguj się na :

https://www.winyl.net/

znajdziesz tam mnóstwo porad i poznasz pasjonatów czarnego krążka.

A jak coś to pisz tutaj , pomożemy :) 

 

ve_akai_ap100_100c.pdf 3 MB · 1 download ve_akai_ap-100_100c_service_en.pdf 2 MB · 1 download ve_akai_ap-100_100c_flyer_en.pdf 1 MB · 0 downloads

Super,dziekuje ...I pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Jak będziesz go wiózł, ściągnij talerz, zablokuj, zdejmij wszystkie ruchome elementy, itd.

 

39 minut temu, seba piotr napisał:

Jeszcze tylko muszę uzbroić się w cierpliwość bo trzeba jechać po niego do PL

Na zdjęciu masz pokazane dwa otwory na tzw. śruby transportowe , zapytaj sprzedającego czy je ma. Powinieneś je wkręcić podczas przewozu. Jak nie ma oryginalnych to można jakieś dopasować , choć rzadko takie śruby giną, bo zwykle po wykręceniu z tych dwóch gniazd wkręca je się gdzieś obok w otwory.

śruby transportowe.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba Piotr, całkiem fajny gramofon zwłaszcza w takim wykończeniu. Jeśli w realu wygląda tak, jak na zdjęciach to super. Tak z grubsza to sam fornir z lakierowaniem przy obecnych kosztach robocizny ( w Polsce) to około 400-500zł. Przy okazji takiej roboty trzeba wszystko rozebrać a składając do kupy poustawiać, przesmarować jak należy i jeśli tak jest zrobione to powinieneś mieć spokój na kilka lat. Tak jak koledzy piszą, spakowanie do podróży też będzie wyzwaniem.

Swoją drogą ciekaw jestem jaki klej poszedł do łączenia plastiku z fornirem, ale to już nie pytanie do Ciebie.

To witaj w klubie posiadaczy gramofonów (jakże elitarnym) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Chili napisał:

Seba Piotr, całkiem fajny gramofon zwłaszcza w takim wykończeniu. Jeśli w realu wygląda tak, jak na zdjęciach to super. Tak z grubsza to sam fornir z lakierowaniem przy obecnych kosztach robocizny ( w Polsce) to około 400-500zł. Przy okazji takiej roboty trzeba wszystko rozebrać a składając do kupy poustawiać, przesmarować jak należy i jeśli tak jest zrobione to powinieneś mieć spokój na kilka lat. Tak jak koledzy piszą, spakowanie do podróży też będzie wyzwaniem.

Swoją drogą ciekaw jestem jaki klej poszedł do łączenia plastiku z fornirem, ale to już nie pytanie do Ciebie.

To witaj w klubie posiadaczy gramofonów (jakże elitarnym) ;)

A czy przez takie wykończenie nie traci na wartości ?Tylko pytam bo  jednak co oryginalny to oryginalny sprzet.

Chili ,dla Ciebie mogę zapytać o ten klej 😉  Ja i tak się nie znam.Dla mnie jak przyjedzie w całości i się nie rozklei to znaczyć będzie ze dobry 😊

Witam w klubie elitarnym .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Nie mam jeszcze gramofony ale już bym coś dokupil do niego 😉 Tylko może się poradzę "maniaków" czy na przykład ta igła co dostanę w zestawie jest ok czy może od razu zamówić sobie coś lepszego?

......Czy może poczekać posłuchać i może okaże się że na moje ucho wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba piotr

Igła jest nowa wg sprzedawcy więc nie cuduj 😁

W gramofonie to co decyduje o dźwięku to wkładka, igła, preamp. Igła jest równie ważna co wkładka. 

Za jakiś czas pomyślisz o zmianie wkładki. Teraz osłuchaj się i daj się ponieść muzyce z winyli. 

Dokup myjke do płyt z płynem i zestaw czyszczący do igieł ze szczoteczką weglową, wagę jubilerską. Koszulki antystatyczne. To na dzień dobry. 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1Ender napisał:

@seba piotr

Igła jest nowa wg sprzedawcy więc nie cuduj 😁

W gramofonie to co decyduje o dźwięku to wkładka, igła, preamp. Igła jest równie ważna co wkładka. 

Za jakiś czas pomyślisz o zmianie wkładki. Teraz osłuchaj się i daj się ponieść muzyce z winyli. 

Dokup myjke do płyt z płynem i zestaw czyszczący do igieł ze szczoteczką weglową, wagę jubilerską. Koszulki antystatyczne. To na dzień dobry. 😁

Pozdrawiam 

Tak jak mówisz Tak zrobie.Tylko pytałem.Wiesz jak jest jak trzeba czekać ,A pomysły się mnożą.Te nie mądre też 😉 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Czy ktoś mógłby zaproponować jakiś konkretny płyn do mycia płyt.Dostałem trochę starych płyt i chciałbym je przemyc.Zastanawiam się jeszcze czy wystarczy mi ściereczką z mikrofibry czy jakąś szczoteczke kupic? Np. Taka 

https://www.amazon.co.uk/dp/B000OAD18E/ref=cm_sw_r_other_apa_i_jqziEbJ1NQMAD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba piotr

Kup ręczną myjkę Analogis lub Knosti z płynem wielokrotnego użytku. W komplecie obciekacz, wanienka ze szczotkami, pierścień zabezpieczający naklejkę, płyn do mycia, lejek i sączki. Około 220 zł. Ja używam jeszcze dodatkowo filtrów do kawy. 😊

Do tego zestaw czyszczący do igieł ze szczoteczką weglową. Przykładowa aukcja. 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-pielegnacji-plyt-winylowych-analogis-8817118863

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na razie takie prostokątne czyscidlo z materiałem typu welwet.Jakoś tak .Jest w zestawie szczoteczka do igły.Tylko jakiś płyn muszę kupic do mycia plyty i igly.Czytałem że chłopaki sami taki płyn robią ale myślę że jak dużo płyt nie mam to wystarczy mi mala buteleczki około 200ml.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200126_182656.jpg

IMG_20200126_182717.jpg

IMG_20200126_182838.jpg

Kupiłem taka płytkę,pewnie wszyscy znają😉 Cena to kilka złotych.Chciałbym prosić kogoś kto się zna żeby spojrzał na fotki i powiedzieć określić czy to pierwsze tłoczenie(z tego co próbowałem czytać to Tak) no ale wolę zapytać. Czy oryginalna i co mi to dla mnie daje jeśli pierwsze tloczenie.Lepszy dźwięk czy może groszy.Może to zależy w jakich latach tloczona.Za  wskazówki z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...