Skocz do zawartości

Stereo do 32m2


G500

Recommended Posts

Cześć,

Staram się złożyć pierwszy zestaw grający. Na chwilę obecną muzyka odtwarzana byłby z tidala/deezera (chciałby również podpiąć pod wzmacniacz telewizor). Sprzęt będzie stał w salonie 32m2 połączonym z kuchnią (razem 42m2). Byłem na kilku odsłuchach w różnych miejscach. Przez długi okres czasu rozważałem tylko nowy sprzęt (słuchałem głównie zestawów opartych na amplitunerach). Teraz dochodzę jednak do wniosku, że skoro ze wzmacniacza wyciągnę więcej, to warto się zainteresować wzmacniaczami i tutaj już chyba niekoniecznie wzmacniacz musiałby być nowy.

Po kilku odsłuchach jestem bardzo blisko kolumn Heco Aurora 700 w wersji białej, (ważnym elementem jest tutaj estetyka - białe pasują idealnie do salonu) ale przy nich się nie upieram. Inne kolumny poza dobrym brzmieniem, muszą u mnie też wyglądać :) Wiem, że starsze wersje Heco można już na rynku wtórnym kupić i też prezentują się dobrze.

Muzyka: głównie Rock, blues, Jazz, ale może pojawić się wszystko.

Budżet sprzęt nowy: ok 5000

Budżet sprzęt używany: ok 4000 (skłaniam się ku tej opcji :))

Pytanie, czy w założonych widełkach uda się coś sensownego złożyć?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez G500
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybór kolumn Heco Aurora 700 jest jak najbardziej optymalny, wart natomiast dobrać odpowiedni wzmacniacz tak, aby w pełni wykorzystać ich potencjał. Pierwszą propozycją jest Cambridge Audio CXA60. To wydajny wzmacniacz, który w połączeniu z Heco zapewni mocny, dynamiczny i swobodny, analityczny dźwięk. Uzupełnieniem systemu będzie odtwarzacz Yamaha WXAD-10. Alternatywą może być wzmacniacz NAD C338, który ma już wbudowany google chromecast. 
Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny. Może się okazać, że fabrycznie nowy system w pakiecie promocyjnym zakupisz w podobnej cenie, to poszczególne segmenty używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...