Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne z BT plus kabel w budżecie do 1200 złotych.


Recommended Posts

Witam. Szukam już jakiś czas słuchawek, wiedzę na ten temat mam minimalną, a czym więcej czytam tym więcej wątpliwośći. Napiszę może czego oczekuje od słuchawek:

- najważniejsza cecha to wygoda. Mam spory baniak, a myślę że te 4 godziny dziennie chciałbym takich słuchawek używać.

- druga z najważniejszych cech to jakość dźwięku. 

- muszą być z BT ale też z możliwością słuchania po kablu.

- ANC. Nie wymagam by działało to tak dobrze jak w Sony WH1000XM3. Choć wiadomo że im lepsza jakość tym lepiej.

Słuchawek będę użytkował głównie w domu podczas pracy. Rzadko jakiś samolot czy miejsca publiczne bardziej zatłoczone. Będą grały z Yamahą RN602, Samsungiem S10+ (Tidal, Spotify) i laptopem.

Nie jestem audiofilem, ale lubię czuć trochę lepszą jakość dźwięku. Mój budżet, jego górna granica  to 1200 złotych, ale jeśli kupię sprawdzony model spełniający me oczekiwania za powiedzmy 700 złotych to jeszcze lepiej. Z zakupem nie spieszy mi się, szukam już jakiś czas i miesiąc czy dwa nie zrobią mi różnicy. Może opłaca się czekać na jakieś nowe modele, a może na obniżki starszych. Mam też możliwość kupna słuchawek w USA, więc też można brać to pod uwagę.

Modele z którymi miałem styczność to Sony XM3 i Bose QC35II. Ani jedne, ani drugie nie urzekły mnie jakość super jakością muzyki za taką cenę. Na plus Sony to ANC, a Bose po tym krótkim odsłuchu wydały mi się bardzo wygodne.

Na niemieckim Amazonie są teraz w promocji za niewiele ponad 900 złotych słuchawki Bowers & Wilkins PX. Czy to dobra opcja czy szukać czegoś innego.

Edytowano przez Koroner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Może doprecyzuje trochę bo w sumie nie do końca opisałem czego mi potrzeba. Słuchawek będę używał raczej w domu. Pracę mam zdalną, a za oknem budują nowe bloki i zapowiada się trochę hałasu na jakiś czas. Dlatego szukam słuchawek w których spędzę te parę godzin dziennie. Wygoda jest dla mnie priorytetem, dodatkowo fajnie by było jakby to jakoś brzmiało. ANC dobra sprawa, ale nie musi być tą najważniejszą kwestia. Ważne jest też bym mógł podpiąć parę sprzętów jednocześnie, bym mógł rozmawiać swobodnie w czasie ich używania przez telefon.

Muzyki słucham różnej. Są to takie zespoły jak The Cure, Kult, Armia, The Clash, Lacrimosa, trochę koncertowych albumów, ale jakiś hip-hop też się znajdzie. Więc ciężko tu mówić o jakimś jednym konkretnym gatunku. Nie lubię przesadzonego basu, lubię słyszeć detale. Lubie też czasem mocniej sobie posłuchać.

Ogólnie to Bose QC 35II by mi bardzo odpowiadały pod względem wygody w noszeniu i są super jeśli chodzi o obsługę ich i funkcje które posiadają. Minusem jest jednak jakość muzyki, bo za 1000-1200 złotych mimo że nie jestem audiofilem oczekiwałbym troszeczkę więcej i dlatego zastanawiam się nad ich zakupem. Cena nie jest priorytetem, wolę dołożyć 200-300 złotych i mieć sprzęt który mnie zadowoli i nie będzie z nim problemu. Poza tym modelem zastanawiam się nad:

- Audio-Technica ATH-SR50BT (cena ok. 700 złotych). Słuchawki zbierają dobre recenzję, ale też czytałem o problemach z multisparowaniem.

- Audio-Technica ATH-DSR7BT (cena ok. 900 złotych). 

- Bose QC 35II (cena ok. 1100 złotych). Tu tak jak pisałem wyżej. Wszystko mi odpowiada w tych słuchawkach, ale dźwiękowo jest średnio. Nie czuć tej "jakości" za te ponad tysiąc złotych. 

- Bowers & WIlkins PX (cena ok. 900 złotych) czytałem recenzje że grają nieźle, ale boję się że będą nie za bardzo wygodne na mój duży baniak. Z drugiej strony mam zły osobisty stosunek do tej firmy. Kiedyś wybierając kolumny bardzo mnie rozczarowały ich modele w stosunku tego co oferowały do ich cen. Nie za bardzo mam gdzie je przymierzyć i stestować, a nie chce się bawić w odsyłanie.

Na bank nie chce słuchawek Sony, modelu WH-1000XM3. Jeśli chodzi o granie wypadły według mnie fajniej niż Bose. Jednak brak połączenia kilku urządzeń jednocześnie i parę innych kwestii sprawia że nie biorę ich pod uwagę. Bose 700 odpadają ze względu na cenę. Te 1500 to już jednak dla mnie za dużo.

Nie mam żadnych ulubionych firm audio, nie zamykam się na inne modele i firmy. Także chętnie poczytam o jakiś innych propozycjach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobrze byś zrobił kupując dobre słuchawki przewodowe i do tego mały wzmacniacz słuchawkowy bluetooth. Z jednej strony masz kabel, a z drugiej większą elastyczność z wyborem słuchawek do słuchania w domu. Słuchawki bluetooth są z zasady słuchawkami na zewnątrz.

Masz jakieś typy słuchawek przewodowych ? Bo bluetooth może im zapewnić np. Astell&Kern XB10 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza domem też będą używane jednak dużo rzadziej. Adaptery, dodatkowe kable odpadają. W pracy mimo że pracuje w domu mam tak że trochę też chodzę. Pracuje na papierowych mapach, ruszam się dużo, pochylam, a dla mnie wygoda plus komfort użytkowania jest jednak większym priorytetem niż idealny dźwięk. Odbieranie telefonów i prowadzenie rozmów też jest super wygodna i ważna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ath dsr7 nie ma podłączenia na jacka i nie ma anc, bowersy px muzycznie są bardzo dobre ale możesz mieć problem z padami dla niektórych są niewygodne. Natomiast ath sr50 wypadną gorzej muzycznie od px ale są super wygodne. Najlepiej jakbyś wszystkie przymierzył bo każdy ma inne preferencje a wygoda to podstawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałem okazję przetestować dwa modele:

1. Audio-Technica ATH-SR50BT. Odczucia co do tego modelu mocno średnie. Muzycznie bez rewelacji, czy to po BT czy po kablu ani trochę nie przekonały mnie. Słuchałem kiedyś Sony WH-H900N i nie wiem czy nie bardziej mi odpowiadały. Na plus wygoda, chociaż też nie rewelacyjna.

2. B&W PX. Słuchawki, które najbardziej mnie kusiły i do których się skłaniałem. Grają jak dla mnie bardzo fajnie i zadowalająco, w porównaniu do ATH duża różnica na plus. Wykonane też super i czuć to mając je w ręce. Jednak nie mam pojęcia jak mógłbym siedzieć w tych słuchawkach przez parę godzin i pracować w nich. Są ciężkie, uciskają już po krótkim czasie używania ich. Przymierzała i testowała je druga osobą z mniejszą głową ode mnie i miała podobne odczucia. Dla mnie to bardzo mało wygodne słuchawki co je na starcie skreśla. 

Moje odczucia co do jakości muzyki są to opinie mocno subiektywne. Nie jestem żadnym audiofilem, nie obcuje też na co dzień z drogim sprzętem audio. Podobnie sprawa się ma co do wygody. Mam chyba większy trochę baniak i pewno u innych może być inne uczucie używając tych modeli. 

Także szukam dalej. Z racji że nie jest to zakup "na już" to pośledzę tematy i może coś ciekawego się pojawi. Może nowsze modele, lub jakieś dobre promocje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podnoszę temat bo trochę się zmieniło i pojawiły się całkiem nowe wymagania. Po odsłuchaniu wielu modeli z BT doszedłem do wniosku że rezygnuję z bezprzewodowych słuchawek i dokupię najwyżej jakieś etui i klipsa do telefonu. Trochę słuchałem i najlepiej mi pasowały Bose QC35. W sumie wszystko w nich mi pasowało poza najważniejszym czyli jakością dźwięku. Posłuchałem u kolegi na jego słuchawkach Philips Fidelio X2 (kupił na Amazonie francuskim za ok. 110 euro) i posłuchałem potem tego samego na słuchawkach Bose i już wiedziałem by porzucić moje wcześniejsze kryteria zakupowe i by szukać słuchawek na kablu do domu. Nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem co do jakości muzyki, ale słuchawki Bose czy Sony te najnowsze modele za ponad tysiaka oferowały dźwiękowo w mojej opinii dużo za mało. Opiszę czego teraz szukam:

- słuchawki wokółuszne

- nowe

- mogą być otwarte bo zazwyczaj nie będzie wokoło mnie innych osób

- słuchanie po kablu, bez BT, bez ANC

- wygoda, tak by nie uciskały na moją raczej dużą głowę

- jakość dźwięku by była przyzwoita. Lubię szczegółowość z trochę mniejszym basem.

- cena 500-1000 złotych (im mniej tym lepiej)

Będą grały 90% z telefonem Samsung S10+ (Tidal, Spotify), rzadziej z laptopem czy Yamahą RN602. W związku z tym czy nie szukać do słuchawek jakiegoś dodatkowego przetwornika, czy może Galaxy S10+ da sobie radę? Prosiłbym o jakieś modele słuchawek które mógłbym przesłuchać czy coś poczytać o nich. 

 

Edytowano przez Koroner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K550 powinny dobrze się sprawdzić. Ich dużą zaletą jest to ze bardzo łatwo je napędzić. Trudno je ostatnio dostać w naszym kraju. AKG K845BT są z nimi mocno spokrewnione i powstały do celów bardziej mobilnych. K550 są bardzo duże, a AKG K845BT mają zmniejszone nauszniki, do tego są wyposażone w odbiornik bt. Od jakiegoś czasu są sprzedawane znacznie taniej i z tego względu chociażby warto brać je pod uwagę jako przewodowe. Bardzo łatwo do nich kupić kable, bo akceptują typowe złącze jack 3,5 mm. Ich niska cena jest w dużej manierze spowodowana tym ze były rekonstruowane już dość dawno temu i mają już dość leciwy odbiornik bluetooth. Przez to można je było czasem kupić ostatnio w cenie znacznie niższej niż ich odpowiedniki bez bluetooth. Jeśli spodobały Ci się Philips Fidelio X2, to może je warto brać pod uwagę. Słuchawki otwarte mają sporo zalet, poza brakiem izolacji. W przypadku dobrych słuchawek warto brać pod uwagę użycie dodatkowego DAC-a z wzmacniaczem słuchawkowym. Jednak należy dobrać go odpowiednio do słuchawek i zastosowania. Niektóre słuchawki wymagają tego typu urządzeń stacjonarnych. Nie wszystkie DAC/Ampy będą współpracowały z urządzeniami z Androidem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...