Skocz do zawartości

Altus 380s czy coś innego do 8k


Brabus

Recommended Posts

Witam.Zastanawiam się nad nowymi altusami 380s bądź coś używanego do 8k.Najlepiej kolumny ładnie wykończone z basem min 25cm.Czytalem ze Altusy 380s mają nowe zwrotnice i pięknie grają a na dodatek te super wykończenie. Jak na moje normalnie Hi-End.Czy ktoś z was ma takie i potwierdza moje spostrzeżenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum unikamy tych konstrukcji typu Tonsil, starych i nowych. 

1. Jaki masz duży pokój? 

2. Jakiej muzyki słuchasz? 

3. Jaki lubisz dźwięk? 

4. Jaki masz wzmacniacz? Podaj typ i markę. 

5. Co jest źródłem? (gramofon, Odtwarzacz CD, Komputer, dac, chromecast audio? A może jakiś streamer? Podaj nazwę firmy i model) 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.30m2

2.Rock,pop ogólnie wszystkiego po trochu

3.Lubie wyostrzone wysokie tony srodek cofnięty i mocny bas .Słucham głośno jasny dźwięk. 

4.Amplituner Onkyo Rz830 i końcówka mocy Cambridge azur 851W

5.marantz cd5005 a chcę wymienić na denona cd800

6.Na tą chwilę mam na frontach klipsch rp 280f i po 3 latach szukam coś co będzie większe i ładnie wykonane a oprócz tego zagra głośniej i lepiej niż obecne kolumny.

Myślałem o Jbl tl260 albo infinity 8.2 ale przeraża mnie że to są stare kolumny które będzie trzeba co chwilę naprawiać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z naszym kolegą forumowym @Pumpurek

powiedz lub napisz jakich kolumn szukasz i o jakiej charakterterystyce dźwięku. Ma duży wybór kolumn i nie ma problemu z wymianą na inne, jeżeli nie spasują do systemu. Najlepiej odsłuchiwać w domu. I tu masz taką możliwość. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/kolumny-glosnikowe-stereo-8995?order=pd&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-3-1127

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-End (a przynajmniej kolumny zdecydowanie bliższe temu określeniu niż Altusy 380) masz w poniższym ogłoszeniu
https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-kef-reference-203

tym bardziej, że stan kolumn jest idealny, a sprzedawca - sprawdzony (Warszawa). Są też do nich kartony...

Nie ma tam głośników 25cm tylko mniejsze, ale niskie tony są naprawdę zacne 🙂
Warto od razu zauważyć, że same duże głośniki nie są gwarantem dobrych niskich tonów - liczy się również wielkość obudowy (litraż), użyte głośniki, strojenie zwrotnicy itd.  Poza tym użycie dwóch głośników niskotonowych może dać lepsze efekty niż jeden ale większy głośnik.

Kolumny KEF Reference 203 testowane były m.in. w AUDIO
https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/107-kef-reference-203
i nie są tak stare, by obawiać się o stan głośników :-)

Zresztą tu masz jeszcze nowsze od tych KEFów kolumny Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand
https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-vienna-acoustics-beethoven-baby-grand

Pozdrawiam
PS. Kolumny nie są moje, ale znam sprzedawcę - i mogę go z czystym sumieniem polecić 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge z tonsilem to krew z uszu. Wydawanie 8 na te kolumny to paranoja. Kup takie za 2k będą grały tak samo a resztę oddaj na misję albo WOŚP. 

A teraz całkiem poważnie. 

Magnat transplus , magnat 757 albo 759 

Miałbym jeszcze kilka pomysłów ale każde o niebo lepsze od tonsila.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na dużej membranie i mocniejszym basie to warto zwrócić uwagę na Magnat Transpuls 1500, które zagrają o wiele lepiej w porównaniu do Altusów. jakby nie patrzeć na rozmiar membrany to warto rozważyć Pylon Audio Diamond 30, które potrafią mocno uderzyć i grają bardzo przestrzennie. Najlepszą opcją w Twoim przypadku byłby odsłuch, na który zapraszamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 13.01.2020 o 08:10, S4Home napisał:

Cambridge z tonsilem to krew z uszu. Wydawanie 8 na te kolumny to paranoja. Kup takie za 2k będą grały tak samo a resztę oddaj na misję albo WOŚP. 

A teraz całkiem poważnie. 

Magnat transplus , magnat 757 albo 759 

Miałbym jeszcze kilka pomysłów ale każde o niebo lepsze od tonsila.

Pozdrawiam i zapraszam

zdecydowanie popieram:-) , krew i poty:-) , pomyśl o używanych Infinity 8.2 + napęd z Nakamichi( wystarczy Ci seria PA i CA 5 , ale jeśli trafisz serię 7 to już ogień) , wszystko używane znajdziesz na allegro, OLX... , działają też dobrze końcówki Rotela 990 i 980 BX ( są dużo tańsze , ale radzą sobie bez problemu )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witajcie,

Czytam właśnie te fora gdzie przewija się temat Altusów 380s których mam wrażenie niektórzy ludzie wręcz nienawidzą, sam się nad nimi zastawiam bo pomimo tych złych opinii jak dla mnie w sklepie zagrały najlepiej , porównywałem z Kef q950 oraz magnatami wyżej polecanymi, fakt Altusy troszkę słabiej wypadały jeśli chodzi o wysokie dźwięki i jednak ten sopran jest troszkę "ordynarny " ale w momencie wejścia bassu to rozgniotły pozostałe a że słucham głównie elektronicznej muzyki to mi podeszły najbardziej, poza tym nie mogę znaleźć innych kolumn z głośnikiem basowym takiej średnicy jak w Altusach , proszę jak macie jakieś jeszcze propozycje to będę wdzięczny za porady . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze powtarzam, że gust jest najważniejszy. To Tobie ma się to podobać :) Chyba, że piszemy tu o produktach o tak dużej ilości wad, że wtedy obiektywnie można powiedzieć, że nic z tego nie będzie...

Z naszej oferty mogę Ci zaproponować w podobnym budżecie Mission ZX5 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/mission-zx-5-bialy.html

Ogromna kolumna, z porządnym układem basowym. Na brak dynamiki nie powinieneś narzekać. Cechą szczególną tych głośników, jest bardzo szeroka scena, -wręcz zdumiewająca.

Zapraszamy Cię na sprawdzenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba Ty nie wiesz o czym piszesz😊😉 - miałem Altusy w latach 80-tych i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Może dlatego że pięćdziesieciolatkiem to byłem już dawno. A dla Kolegi pytającego dlaczego NIE Altusy odpowiadam - bas, owszem jest go duzo, ale jego jakość jest bardzo słabej jakości. No, ale jak już napisał jeden z szanownych przedmówców - jesli podoba sie słuchającemu TO NAM NIC DO TEGO. Kupować i cieszyć sie słuchaniem😄. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 11.01.2020 o 20:17, Brabus napisał:

3.Lubie wyostrzone wysokie tony srodek cofnięty i mocny bas .Słucham głośno jasny dźwięk

To bierz te Tonsile 😁

Tu w zestawie masz do nich idealny kabelek, na pewno się sprawdzi zjakiegospowodu go dodają 😉

https://allegro.pl/oferta/tonsil-altus-380-s-kolumny-stereo-czerwony-gratis-12988074039

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...