Skocz do zawartości

ONKYO TX-NR840 lub MARANTZ SR7013 i kolumny DYNAVOICE DF-8?


PassionCali

Recommended Posts

Dzień dobry.

Dwa lata temu kupiłem Onkyo TX-NR767. Od kilku lat mam JAMO 606. Sub JBL ES250PW/230. Centralny i tylne głośniki też JAMO.

JAMO 606 mają odwróconą fabrycznie polaryzację ( sprawdziłem ). Z tym amplitunerem grały w stereo jak przez szybę ale po zamianie polaryzacji dzwięk się poprawił.  Oczywiście w stereo dwugłośnikowym nadal jest tragiczny. W stereo 4 głośnikowym plus sub ( opcja w ampli: chodzi wtedy i przód i tym plus sub przejmujący bass ) jest w mojej ocenie ładny, czysty dzwięk ale strasznie mnie to drażni że nie mogę słuchać normalnego stereo od przodu, tylko dzwięk lata mi gdzieś nad głową. Szukam kompromisu. Wiem, że będzie trochę zgnity ale może go zaakceptuję żeby mieć jeden klocek do w miarę stereo ( jazz, smooth jazz, caffee music, dynamiczne kawałki z dużą ilością instrumentów, jasne wokale ) oraz do kina w układzie 5.1 plus. Nie chcę kombinować podłączeń typu KD i osobny klocek do stereo. 

Pomieszczenie prostokąt 7m długość i 6 szerokość. Jestem z Poznania i Warszawy. Bywam w Łodzi. 

Chciałbym Was prosić o poradę w sprawie ONKYO TX-NR840 lub MARANTZ SR7013 zestawionych z kolumnami stereo DYNAVOICE DF-8.  Mój subwoofer chcę zostawić żeby wspierał KD.

Czy ktoś ma taki zestaw, słyszał jak taki zestaw chodzi lub ma pojęcie czy może chodzić?

Czy któryś z tych ampli jest na tyle silny żeby uciągnąć te kolumny i dać im swobodę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PassionCali napisał:

Dzień dobry.

Dwa lata temu kupiłem Onkyo TX-NR767. Od kilku lat mam JAMO 606. Sub JBL ES250PW/230. Centralny i tylne głośniki też JAMO.

JAMO 606 mają odwróconą fabrycznie polaryzację ( sprawdziłem ). Z tym amplitunerem grały w stereo jak przez szybę ale po zamianie polaryzacji dzwięk się poprawił.  Oczywiście w stereo dwugłośnikowym nadal jest tragiczny. W stereo 4 głośnikowym plus sub ( opcja w ampli: chodzi wtedy i przód i tym plus sub przejmujący bass ) jest w mojej ocenie ładny, czysty dzwięk ale strasznie mnie to drażni że nie mogę słuchać normalnego stereo od przodu, tylko dzwięk lata mi gdzieś nad głową. Szukam kompromisu. Wiem, że będzie trochę zgnity ale może go zaakceptuję żeby mieć jeden klocek do w miarę stereo ( jazz, smooth jazz, caffee music, dynamiczne kawałki z dużą ilością instrumentów, jasne wokale ) oraz do kina w układzie 5.1 plus. Nie chcę kombinować podłączeń typu KD i osobny klocek do stereo. 

Pomieszczenie prostokąt 7m długość i 6 szerokość. Jestem z Poznania i Warszawy. Bywam w Łodzi. 

Chciałbym Was prosić o poradę w sprawie ONKYO TX-NR840 lub MARANTZ SR7013 zestawionych z kolumnami stereo DYNAVOICE DF-8.  Mój subwoofer chcę zostawić żeby wspierał KD.

Czy ktoś ma taki zestaw, słyszał jak taki zestaw chodzi lub ma pojęcie czy może chodzić?

Czy któryś z tych ampli jest na tyle silny żeby uciągnąć te kolumny i dać im swobodę? 

 

Proponuje onkyo 840 i w tej samej kasie dostaniesz klipsch rp 280f które lepiej wyglądają i co najważniejsze lepiej zagrają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz gra oo prostu łagodniej. To wydajne mocne urządzenia ale nie prezentujące dźwięku porażającego. Takiego typowo kinowego. I to cip owiec każdy kto testował kilka klocków na raz.

Do tych kolumn jeśli nie zmienisz zdania też wybrał bym Onkyo albo dołożyć do Yamahy 1080.

Jeśli wybierzesz klipscha, monitor audio silver 500 albo magnata 757 czyli kolumny jaśniejsze, twardsze. To tu pokusił bym się o marantza.

Swoją drugą kto jest dystrybutorem dynavoice teraz? Słyszałem już kiedyś że marka miała zniknąć z polskiego rynku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Polecane bo??

Ma je??

Przepraszam ale jeśli tak jest to typowe polskie działanie. Lubicie się w porządku. Ale chyba gusta macie inne?

Tak. Pięknie grają z Onkyo. Odslucham też Onkyo840 i Klipsch 280. Jeszcze bardziej podoba mi się ich dźwięk kina i stereo. Ten sprzęt został zamowiony.

Dziękuję za sugestie i udział w dyskusji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sxc napisał:

A jak byś opisał DYNAVOICE DF-8 na Onkyo?
Mnie np Klipsche RF8000F zmęczyły wysokimi i brakowało mi środka.

Dynavoice są moim zdaniem zdecydowanie do cichego słuchania. Przy głośnym odsłuchu czegoś mi brakowało. 

Klipsch to takie łobuzy z dobrymi manierami. Zagrały dla mnie świetnie cicho i potłukły szklanki po odkręceniu potencjometru. Tego oczekiwałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PassionCali napisał:

Dynavoice są moim zdaniem zdecydowanie do cichego słuchania. Przy głośnym odsłuchu czegoś mi brakowało. 

Klipsch to takie łobuzy z dobrymi manierami. Zagrały dla mnie świetnie cicho i potłukły szklanki po odkręceniu potencjometru. Tego oczekiwałem

Zagrały bo mają wysoką skuteczność , każda kolumna o takiej charakterystyce tak gra ;) 

Dynavoice dzięki wstędze robi mega "wow" ,ale może z czasem męczyć chociaż wersji z 20cm niskotonówkami nie słuchałem i być może tam lepiej to wyważone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Zobaczymy za pół roku :)

Ej....to brzmi jak groźba że pożałuję zakupu. Cenię Twoje doświadczenie bo prześledziłem posty i porady. Jesteś tutaj żeby dzielić się doświadczeniem i zarabiać na sprzedaży. I to jest bardzo bardzo ok. Jednak jako specjalista powinieneś wiedzieć że każdy z Twoich przeszłych, obecnych i przyszłych klientów podejmuje decyzje w oparciu o swoje wrażenia i preferencje. Oczywiście bywa i tak że Twoje sugestie wpływają na decyzje zakupowe. No complain. To jak z zakupem auta. Może się podobać i dawać radość przez rok lub przez 5. Poźniej zostajesz z marką lub ją zmieniasz. To tylko przedmioty. Nie doktrynalna religia. Wracam do słuchania. Uwielbiam ten zestaw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...