Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Klipsch R-28F


Szym87

Recommended Posts

Witam,

na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post. Wiem, że podobny temat istnieje, jednak jest on z 2016 roku i nie chciałbym go odgrzebywać.

Udało mi się kupić dość tanio nowe kolumny Klipsch R-28F, jest to wybór świadomy, ponieważ podoba mi się brzmienie kolumn tej firmy. Jednak na odsłuchu podłączone były do wzmacniacza Cambridge cxa60, na który obecnie nie mam funduszy ( a szkoda, żeby kolumny stały w kącie ). Kolumny będą grały w pokoju o powierzchni trochę ponad 50m2. Muzyka która będzie na nich słuchana jest każdego rodzaju, z nastawieniem na elektroniczną. 

Szukając po necie, testach, opiniach doszłem do wniosku, że narazie najlepszym wyborem ( póki nie kupię coś lepszego ) będzie używany wzmacniacz Rotel RA-06. Myślicie ( wiecie ), że poradzi sobie z prawidłowym wysterowaniem tych kolumn ? Oraz jakoś da radę porządnie zagrać ? 

Po tym co czytałem, uważam, że jest on najlepszym wyborem, jednak mogę się mylić i proszę o ukierunkowanie mnie na jakiś inny - używany. W cenie do 1500 zł. Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się jego stylistyka i jeśli się sprawdzi równie dobrze może zagościć u mnie na dłużej.

Kabli też nie mam, więc możecie jakieś doradzić :)

 

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc i pozdrawiam

Edytowano przez Szym87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Rotel to moim zdaniem dosyć ryzykowne połączenie z klipsch. Będzie bardzo jasno, sucho, technicznie. Cambridge Audio w połączeniu z Klipsch nadal zagra stosunkowo jasno z wyraźnie wyeksponowaną górą pasma. Ale jeśli takie brzmienie lubisz, to ok. W takim razie namawiam właśnie na Cambridge Audio CXA60, który teraz fabrycznie nowy możesz zakupić w mega atrakcyjnej cenie (pisz na priv), spójrz także na wzmacniacze NAD, które także powinny Ci się spodobać.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, jak już mówiłem biorę pod uwagę każdą firmę. Nie mogę sobie teraz niestety pozwolić na zakup tego wzmacniacz ( nie wierzę, że będziesz miał go w budżecie który posiadam i nie będę narazie głowy zawracał ).

 

To może jest w stanie ktoś polecić jakiś używany wzmacniacz do 1500 zł który w miarę poradzi sobie z tymi kolumnami ? 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, przestudiowałem 3 razy to co napisaliście, szukałem dalej w necie i może faktycznie te kolumny trzeba trochę "ułagodnić" doborem odpowiedniego wzmacniacza. 

Z tego co udało mi się odczytać ludzie polecają marantza, Yamahe i denona.  Tego ostatniego raczej odrzucam ( jakiś uraz do tej marki)  i wziąłem się za przeglądanie ofert z 2 poprzednich firm. Poniżej wklejam linki, proszę o jakąś informację czy szukam w dobrym kierunku czy to jednak za słaby sprzęt aby zasilić te kolumny ( głownie chodzi mi o marantza bo jest najsłabszy z tego co podam- chociaż wizualnie najbardziej mi się podoba) 

 

https://allegro.pl/oferta/marantz-pm-7003-silver-7515048071?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha-a-s501-czarny-8843840428?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-onkyo-a-9010-silver-okazja-hit-8824281859?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Może zadaję banalne pytania, jednak proszę o wyrozumiałość, jest to mój pierwszy taki zakup, a im więcej czytam tym głupszy jestem. 

Nie chcę dopuścić do sytuacji że przykrece głośność trochę za bardzo i buczeć będzie jak "wieża z marketu" 

Doczytałem się również że dobrze jest połączyć głośniki metoda bi-wiring, całe pasmo ma wtedy dużo lepszy dźwięk. 

Przy wyborze ofert które wysłałem sugerowałem się tylko firmą i mocą, nie mam doświadczenia więc nic więcej nie jestem w stanie ocenić 

 

Pozdrawiam 

Ps. Ten marantz bardzo mi się podoba, tylko czy podoła tym głośnikom 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...