Skocz do zawartości

Kupno wzmacniacza


artecki

Recommended Posts

Witam.Rozbudowuje swoje dotychczasowe kino domowe złożone z amplitunera Yamaha rx-685 i kolumn jamo s606 +sub jamo 210+Xbox onex.Zdaje sobie sprawę z ograniczeń tych kolumn,w przyszłości będzie zmiana na Melodia bl30 ,stx electrino 150 ,indiana linę tesi. Póki co połączyłem  je w bi-ampingu z amplitunerem. Chcę jednak choć trochę poprawić brzmienie w stereo.Jaki wzmacniacz z funkcją maine on ,bez przepinania zworków itp.z regulacją głośności z pozycji amplitunera w kwocie do 1700 złotych?Zauważyłem ,że w tym budżecie mógłby być Pioneer A-40AE,Yamaha A-S501 ,Marantz PM6006.Pokoj ok 20m2.Muzyka zróżnicowana bez ciężkiego metalu i rocka.Zaznaczam ,że jestem laikiem w świecie hi-fi .Z góry dzięki za sugestie i podpowiedzi.Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli planujesz w przyszłości (pytanie jak daleka to przyszłość), wymienić kolumny to w pierwszej kolejności od tego bym zaczął,a później dobierał bym wzmacniacz.Kolejne pytanie,napisz coś więcej jakie brzmienie lubisz,co w obecnym systemie Ci się podoba lub nie chodzi o dźwięk.

Jamo s606 masz komplet 5.0+ ten sub,czy tylko fronty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji większego nakładu finansowego w odniesieniu do wymiany kolumn niż zakupu wzmacniacza skłaniam się ku opcji zakupu wzmacniacza w pierwszej kolejności.Z określeniem upodobań względem brzmienia ,które lubię mam trochę problem .Lubie słyszeć detale instrumentów,wyraźny wokal.W obecnej konfiguracji brakuje mi przede wszystkim średnicy,która wydaje mi się, że mocno"zduszona" ale to pewnie zasługa kolumn .Podobaja mi się niskie tony ,schodzą nisko i na moje ucho nie dudnią.Wydaje mi się ,że bardziej mi po drodze z energicznym brzmienien aniżeli z takim ocieplonym .Zdaje sobie sprawę ,że mój opis może być mało satysfakcjonujący i wyczerpujący odpowiedź na pytanie ale tak naprawdę dopiero zaczynam swoją przygodę w uzupełnieniu i rozbudowie kd.Z racji posiadania amplitunera Yamaha myślałem w pierwszej kolejności o wzmacniaczu tej samej firmy ale zupełnie nie wiem czy to właściwy trop.

9 minut temu, artecki napisał:

Z racji większego nakładu finansowego w odniesieniu do wymiany kolumn niż zakupu wzmacniacza skłaniam się ku opcji zakupu wzmacniacza w pierwszej kolejności.Z określeniem upodobań względem brzmienia ,które lubię mam trochę problem .Lubie słyszeć detale instrumentów,wyraźny wokal.W obecnej konfiguracji brakuje mi przede wszystkim średnicy,która wydaje mi się, że mocno"zduszona" ale to pewnie zasługa kolumn .Podobaja mi się niskie tony ,schodzą nisko i na moje ucho nie dudnią.Wydaje mi się ,że bardziej mi po drodze z energicznym brzmienien aniżeli z takim ocieplonym .Zdaje sobie sprawę ,że mój opis może być mało satysfakcjonujący i wyczerpujący odpowiedź na pytanie ale tak naprawdę dopiero zaczynam swoją przygodę w uzupełnieniu i rozbudowie kd.Z racji posiadania amplitunera Yamaha myślałem w pierwszej kolejności o wzmacniaczu tej samej firmy ale zupełnie nie wiem czy to właściwy trop.

Posiadam cały set.jamo 5.1 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem podobną drogę, miałem również te Jamo s606 i trochę gotówki. W pierwszej kolejności sprzedałem Jamo dzięki temu zwiększyłem budżet,co pozwoliło na zakup lepszych frontów,a zarazem poprawiło odbiór muzyki,itp.w dalszej kolejności dokupiłem resztę do kina,a obecnie jestem na etapie wyboru wzmacniacza stereo do amplitunera.

Przemyśl to sobie jeszcze wszystko na spokojnie, mając 1700 na wzmacniacz jak sprzedaż te kolumny,sub też nie jest najwyższych lotów,to możesz już się pokusić o lepsze fronty,co powinno poprawić jakość dźwięku np.Heco Aurora 700,Polk audio s55 to takie przykłady pierwsze z brzegu i wtedy z czasem rozbudować o resztę.

Przeważnie zalecana kolejność jest taka, wybór kolumn potem wzmacniacz.

Dlatego pytałem jak daleka jest przyszłość rozbudowy systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, artecki napisał:

Z racji większego nakładu finansowego w odniesieniu do wymiany kolumn niż zakupu wzmacniacza skłaniam się ku opcji zakupu wzmacniacza w pierwszej kolejności.Z określeniem upodobań względem brzmienia ,które lubię mam trochę problem .Lubie słyszeć detale instrumentów,wyraźny wokal.W obecnej konfiguracji brakuje mi przede wszystkim średnicy,która wydaje mi się, że mocno"zduszona" ale to pewnie zasługa kolumn .Podobaja mi się niskie tony ,schodzą nisko i na moje ucho nie dudnią.Wydaje mi się ,że bardziej mi po drodze z energicznym brzmienien aniżeli z takim ocieplonym .Zdaje sobie sprawę ,że mój opis może być mało satysfakcjonujący i wyczerpujący odpowiedź na pytanie ale tak naprawdę dopiero zaczynam swoją przygodę w uzupełnieniu i rozbudowie kd.Z racji posiadania amplitunera Yamaha myślałem w pierwszej kolejności o wzmacniaczu tej samej firmy ale zupełnie nie wiem czy to właściwy trop.

Posiadam cały set.jamo 5.1 .

Wiem, że wymiana kolumn byłaby lepszym rozwiązaniem tyle ,że nie chcę kupna kolumn rozkładać na etapy.Jesli będę kupował to cały zestaw kolumn 5.0 plus ewentualnie subwoofer.Zmiana kolumn to gdzieś koniec tego ,początek przyszłego roku.Wymyslilem sobie,że jeśli kupię teraz wzmacniacz ,który choć odrobine zmieni, poprawi jakość dźwięku stereo ,to za ten rok czasu dobiorę kolumny.1700 złotych na wzmacniacz to max.kwota,która zamierzam przeznaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wśród tych dwóch modeli zarówno w Yamaha jak i Marantz będę mógł obsługiwać regulację głośności z pozycji posiadanego amitunera Yamaha rx-685?Nie będę musiał niczego przepinać jeśli będę chciał posłuchać muzyki w stereo a źródłem będzie wzmacniacz?Chodzi chyba o to wejście maine on...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności ale takiej pierwszej pierwszej kolumny!! Tu dodatkowy wzmacniacz nic nie da. To kolumny typowo kinowe i to o słabej jakości. Więc nie idź tą drogą. 

Wymiana na stx150 czy melodika 30 jest takim samym pomysłem. Albo robisz wymianę która coś da albo nie.

250 tak. bl40mkIII tak .dalej tannoy 7.4

Serii.

W razie pytań zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się powyższymi sugestiami może rzeczywiście lepiej by było zacząć od wymiany kolumn a następnie w przyszłości pomyslec o wzmacniaczu.We wcześniejszym poście celowo wskazałem mniejsze kolumny bl 30 i stx electrino 150 bo pokój ma 18 m2 i gdzieś wyczytałem ,że przy takiej wielkości w zupełności wystarczą.Czy te większe bl40, stx electrino250 nie potrzebują większej przestrzeni?Nie ukrywam ,że przy wyborze kolumn będzie również decydować estetyka no i oczywiście cena.Chcialbym się zmieścić budując set 5.0 w kwocie do 3.5 tys zl.Ogladalem te tannoy 7.4 i wyglądają super ale chyba poza moim budżetem.Kolejne pytanie czy prądowo moja Yamaha RX 685 napędzi np.stx electrino 250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy tym zestawie kolumn do kina domowego mieścisz się idealnie. Nie ma co ukrywać, że BL30MK3 są super ustawne. Możesz odkręcić podstawy i dać je same na podkładkach, wtedy wciśniesz je dosłownie wszędzie.

https://sklep.rms.pl/melodika-bl-320-mk3-bl30-mk3-blc20-bl20-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Za namową przedmowcow po kilkudniowej przerwie zdecydowałem się na zmianę wysłużonych jamo s606 na set audio pro avanto.Sugerowalem się opiniami z internetu i w tej cenie podobno to dość bezpieczny wybór.Fizycznie kolumn jeszcze nie mam .Mam nadzieję ,że jak dotrą odczuje różnice w brzmieniu:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłączone.Jestem zadowolony.Mysme ,że jakiś jest adekwatna do ceny .Wyglądają przy tym bardzo solidnie.W odniesieniu do starych jamo lepiej kontrolowany bas,średnie tony również już brzmią bo w tamtych było jak na lekarstwo.W stereo też jest znacznie lepiej.Zastanawiam się ,który wzmacniacz "wyciągnie" z nich jeszcze lepszy dźwięk podłączony pod pre out Yamaha rx-685 do 1500 złotych.Prosze o podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę,że brzmienie kolumn po wygrzaniu może się trochę zmienić.Skoro w budżecie max 1500 złotych znajdę coś co poprawi brzmienie podłączając pod rx-685 to jestem zdecydowany na zakup wzmacniacza.Zalezy mi na tym,żeby nie było żadnego przepinania przewodów i najlepiej regulację głośności z pozycji amplitunera.Czy w tej kwocie jest to do ogarnięcia?Z racji amplitunera Yamaha naturalnie zacząłem poszukiwania od wzmacniacza tej samej firmy czyli modelu a-s501 .Rzucil mi się w oczy również Pioneer A-40AE,TEAC A-R650 ,Onkyo A-9010B.Czy to dobry kierunek poszukiwań?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam je na równi.

Podobna jakość dźwięku.

Na niewielki plus dla Pionerra jest to że masz wejście Power Amp Direct czyli bezpośrednio na końcówkę mocy.

Czyli:

13 godzin temu, artecki napisał:

najlepiej regulację głośności z pozycji amplitunera

 

W Przypadku AS501 podłączasz do dowolnego złącza liniowego. Nie przeszkadza to za specjalnie, ale trzeba pamiętać o konkretnych ustawieniach potencjometra.

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...