Skocz do zawartości

Kupno wzmacniacza


artecki

Recommended Posts

1 godzinę temu, artecki napisał:

Jestem zdecydowany na sugerowany wzmacniacz Pioneer a40 bo tylko on spelni moje wymagania.Jest tylko jedno"ale"czy w odsłuchu stereo będzie to miało sens,czy jakość dźwięku będzie znacząco lepsza od tego co oferuje Yamaha 685 w stereo z tymi kolumnami?Czy gra jest warta świeczki?

W mojej ocenie jest to gra warta świeczki i Pioneer a40 to mocny wzmacniacz, który trzeba przyznać broni się w swojej kategorii cenowej. Amplituner taki jak naweet Yamaha 685 nie zagra w stereo tak jak Pioneer. Jak chcesz możemy wypożyczyć Ci sprzęt i sam się przekonasz ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.skoro zagra zauważalnie lepiej w stereo to chetnie się o tym przekonamy.Jak miałoby wyglądać takie wypożyczenie?Jeszcze jedno pytanie w kwestii technicznej.Z wyjścia pre out amplitunera przewodem RCA łączę z wejściem power Amp DirectX .To wystarczy? Oczywiście fronty podpinam pod wzmacniacz.Gdy będę chciał skorzystać np z radia internetowego albo Spotify włączam amplituner i wzmacniacz i reguluje głośność pilotem od Yamahy ,dobrze rozumuje?Gdy będę chciał włączyć kino domowe  też muszę włączyć wzmacniacz i amplituner.Tak wydaje mi się logiczne.Amplituner jest wtedy przedwzmacniaczem a wzmacniacz końcówka mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa.Wiem,że dla niektórych odpowiedzi  na takie pytania są prozaiczne ale chcę wiedzieć jak to później wszystko podłączyć.Xbox one x którego używam czasami do odtwarzania muzyki z CD ,reszta gry audio 5.0 podpinam gdzie?Do wzmaka ?Jeśli tak to w które wejście ?Optyczne?Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 11:01, artecki napisał:

Witam.Rozbudowuje swoje dotychczasowe kino domowe złożone z amplitunera Yamaha rx-685 i kolumn jamo s606 +sub jamo 210+Xbox onex.Zdaje sobie sprawę z ograniczeń tych kolumn,w przyszłości będzie zmiana na Melodia bl30 ,stx electrino 150 ,indiana linę tesi. Póki co połączyłem  je w bi-ampingu z amplitunerem. Chcę jednak choć trochę crossword solver sip calculator epfo poprawić brzmienie w stereo.Jaki wzmacniacz z funkcją maine on ,bez przepinania zworków itp.z regulacją głośności z pozycji amplitunera w kwocie do 1700 złotych?Zauważyłem ,że w tym budżecie mógłby być Pioneer A-40AE,Yamaha A-S501 ,Marantz PM6006.Pokoj ok 20m2.Muzyka zróżnicowana bez ciężkiego metalu i rocka.Zaznaczam ,że jestem laikiem w świecie hi-fi .Z góry dzięki za sugestie i podpowiedzi.Pozdrawiam.

Mam nadzieję że jednak ci spasują. Jak mówiłem. Od jamo moim zdaniem będą znacznie lepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Budżet 1700 zł nie jest zbyt duży, ale może w promocji uda się coś fajnego znaleźć. Mojemu mężowi kupiłam wzmacniacz marki Denon - kosztował około 2500 zł, ale był zachwycony. Dodam, że on ma bzika na punkcie muzyki, trochę bawi się w domowego DJ-a, a więc nie inwestuje w pierwszy lepszy sprzęt. Swojego czasu pracowałam w sklepie z elektroniką "z wyższej półki" i wspomniana marka posiadała wiele dobrych opinii. Chyba widziałam ją też w Media Expert, więc warto się zainteresować, gdyż ceny są dużo niższe. Polecam polować na kody promocyjne (lista). Przy takich zakupach nawet 5 - 10% rabatu przekłada się na wymierną kwotę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...