Skocz do zawartości

Wymiana kolumn czy wymiana systemu?


Jan Onufry

Recommended Posts

Dzień dobry Wszystkim!

Od paru lat słucham muzyki na Pianocrafcie 640 na firmowych kolumnach i standach z Rogoza.

Generalnie jestem zadowolonym, ale.. Jak większość z Was korci mnie żeby coś pozmieniać i wskoczyć poziom wyżej🙂

I tu rodzą się problemy i pytania czy jest sens zmieniania skoro w sumie jestem zadowolony, ale może nie wiem co tracę słuchając tylko Piano?

Pokój ma tylko 12-13 mkw, muzyka jakiej słucham to rock, blues i trochę klasyki np. Bruce Springsteen, Gary Moore, Eric Clapton, Queen, Maanam, Dżem, Fleetwood Mac, Rolling Stones itp.

I teraz pytania:

1. czy jest sens w tym metrażu zmieniać cokolwiek?

2. może dobrać inne kolumny w kwocie max 4 tys? Jak tak to jakie? Muszą mieć impedancję minimum 6ohm, bo taki jest wzmak w Piano. Pylon Diamond Monitor? Elac Debut 2.0 B6.2? Bowersy 606?

3. wymiana na zupełnie nowy zestaw +/-8 tys? Rotel A11+CD11? Audiolab 6000A? Yamaha a-s701 albo a-s801? I jakie kolumny do tego?

Co Waszym zdaniem byłoby najlepszym rozwiązaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wymiana kolumn da sporo, bo te firmowe grają bardzo licho, mało dynamicznie itd. Zupełnie nie ma sensu kupowania modeli po 3- 4 tyś, bo to nie ta klasa wieży. Podobnie nie ma sensu kupowanie B&W bo te marki nie pasują do siebie.  Fajnie zagra ta yamaha z Dali sensor 3, lub Monitor Audio rx2, polecam używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kolodziejski napisał:

Wymiana kolumn da sporo, bo te firmowe grają bardzo licho, mało dynamicznie itd. Zupełnie nie ma sensu kupowania modeli po 3- 4 tyś, bo to nie ta klasa wieży. Podobnie nie ma sensu kupowanie B&W bo te marki nie pasują do siebie.  Fajnie zagra ta yamaha z Dali sensor 3, lub Monitor Audio rx2, polecam używane.

A co myślisz o Elac Debut 2.0 B5.2 ewentualnie 2.0 B6.2? Wg What Hifi najlepszy wybór w kwocie do 3 tys.

 

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Mysle, ze ten zestaw w zupelnosci wystarczy do Twojego pokoju. Bedzie to zdecydowana poprawa jakosci brzmienia do tego co masz obecnie.

Kolumny do tego Focal Aria 906 lub Dynaudio Emit M20.

Widzę, że w stopce masz yamahę a-s 701 i Cd-N301 czy taki zestaw do rocka/bluesa jest ok? I ewentualnie jakie kolumny podstawkowe do tego by pasowały? Rozumiem, że tu też różnica byłaby znacząca w stosunku do Piano 640?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pójdę właśnie na przekór i powiem inaczej. Z pianicraft możesz mieć lepsze kolumny. Zawsze te firmowe ograniczają brzmienie. 

Mało tego ! To rozwiązanie przyszłościowe. Nawet jeśli teraz kupisz kolumny klasowe z których Yamaha nie wyciągnie potencjału to wymiana kiedyś elektroniki i tak zostawić ci te kolumny. 

Wymieniając teraz całość ograniczysz budżet do słabszych kolumn albo elektoniki. Więc znowu kompromis. 

Zapraszam po wypożyczenie kilku modeli podstawkowych. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A ja pójdę właśnie na przekór i powiem inaczej. Z pianicraft możesz mieć lepsze kolumny. Zawsze te firmowe ograniczają brzmienie. 

Mało tego ! To rozwiązanie przyszłościowe. Nawet jeśli teraz kupisz kolumny klasowe z których Yamaha nie wyciągnie potencjału to wymiana kiedyś elektroniki i tak zostawić ci te kolumny. 

Wymieniając teraz całość ograniczysz budżet do słabszych kolumn albo elektoniki. Więc znowu kompromis. 

Zapraszam po wypożyczenie kilku modeli podstawkowych. 

Pozdrawiam

A jakie masz na myśli?

I drugie pytanie jakiś nowy zestaw wzmak, CD i kolumny do +/-8 tys co poza Rotelem powinno zwrócić moją uwagę? Rotel to tylko Top HiFi a tam znowu wybór kolumn jest ograniczony.

Audiolab 6000A + CD a może coś z NAD-a? Yamaha a-s701 + CD? Tak kombinuję żeby elektronika za około 4 tys i kolumny podobnie to chyba dałoby duży wzrost jakości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Widzę, że w stopce masz yamahę a-s 701 i Cd-N301 czy taki zestaw do rocka/bluesa jest ok? I ewentualnie jakie kolumny podstawkowe do tego by pasowały? Rozumiem, że tu też różnica byłaby znacząca w stosunku do Piano 640?

U mnie ten zestaw gra z MA Silver 2 i do rocka trzeba by poszukac innych kolumn. Roznica napewno bedzie znaczaca w stosunku do Pianocraft.

Dobrym rozwiazaniem do rocka bedzie Cambridge Audio, jesli nie upierasz przy wytypowanych przez Ciebie markach. Rotel tylko w Top Hi-Fi i tu jest problem tej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

U mnie ten zestaw gra z MA Silver 2 i do rocka trzeba by poszukac innych kolumn. Roznica napewno bedzie znaczaca w stosunku do Pianocraft.

Dobrym rozwiazaniem do rocka bedzie Cambridge Audio, jesli nie upierasz przy wytypowanych przez Ciebie markach. Rotel tylko w Top Hi-Fi i tu jest problem tej marki.

Nie upieram się przy żadnej marce i chyba jestem zdecydowany na nowy system. Rotela mogę posłuchać tylko z B&W, bo to głównie jest w Top HiFi i chyba umówię się na odsłuch.

Rozumiem, że dobry kierunek to Cambridge Audio CXA60 lub CXA80 i CD CXC a kolumny? Polecane wcześniej Dynaudio Emit 20? Czy może Kef Q350?

Audiolab 6000A+CDT do rocka/bluesa się nie nadaje? Fajnie wygląda🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Poza tym na rotela nie dostaniesz dobrej ceny. Jak ma go tylko jedną sieć to blokuje ceny. Logiczne

 

W tej cenie jest na prawdę dużo ciekawych urządzeń od dynaudio, studio 16 Hz, pmc czy kef. Tak samo jak elektronika. 

Mozesz  do nas przyjechać na odsłuch?

Niestety nie dam rady podjechać do Was na odsłuch. Ale chętnie wysłucham propozycji. Muszę mieć napęd CD, bo głównie słucham kompaktów.

Oczekiwania to detaliczność, fajne stereo, bas bez przesady nie ma dudnić. Kolumny podstawkowe. Całość +/- 8 tys.

Kolega wyżej doradza Cambrigde Audio. Co o tym myślisz? Jakie kolumny do tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj posłuchać Rotela A12 z B&W 606 i niestety do muzyki jakiej słucham kompletnie się nie nadaje🙁 Ten zestaw wykazał jak fatalnie zrealizowane są płyty, których słucham np. Queen Greatest Hits II. W miarę dało się słuchać Dire Straits i świetnie zagrał Kenny G. Ten zestaw jest dla kogoś kto słucha jazzu albo czegoś w tym rodzaju i posiada dobrze nagrane płyty. Rock wypada kiepsko, bas jest słaby. Kapitalnie brzmiało Yello płyta Joy, ale to muzyka której nie słucham.

Następnie podpięte zostały Elac Carina BS243.4 i tu było lepiej, pojawił się bas i jak dla mnie było go nawet trochę za dużo.

Nie miałem już czasu, żeby odsłuchać Nad-a 356, ale wiem jedno przed zakupem czeka mnie jeszcze parę odsłuchów, bo można się nieźle rozczarować.

Postaram się gdzieś umówić na odsłuch CA CXA60, Audiolaba A, Yamahy a-s 701 i Nada 356 albo 338.

Gdzieś wyczytałem, że Nady są najbardziej uniwersalne i łatwiej dobrać do nich kolumny.

Jakie konfiguracje proponujecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno u Ciebie największym ograniczeniem są kolumny, te od zestawu grają kiepsko. Ale z drugiej strony cudów z elektroniki PianoCraft także nie uzyskasz. Jeśli szukasz wyraźniej poprawy jakości dźwięku, pomyśl o całym nowym systemie. 
Moja propozycja to wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 z kolumnami Buchardt Audio S300 MK, ewentualnie Kef LS50. Jako alternatywa warto jeszcze rozważyć najnowszy wzmacniacz Atoll IN100SE Signature. Na koniec propozycja moim zdaniem najlepsza dźwiękowo - Gato FM-15

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Q21 napisał:

Na pewno u Ciebie największym ograniczeniem są kolumny, te od zestawu grają kiepsko. Ale z drugiej strony cudów z elektroniki PianoCraft także nie uzyskasz. Jeśli szukasz wyraźniej poprawy jakości dźwięku, pomyśl o całym nowym systemie. 
Moja propozycja to wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 z kolumnami Buchardt Audio S300 MK, ewentualnie Kef LS50. Jako alternatywa warto jeszcze rozważyć najnowszy wzmacniacz Atoll IN100SE Signature. Na koniec propozycja moim zdaniem najlepsza dźwiękowo - Gato FM-15

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Atoll poza zasięgiem finansowym, zabraknie na kolumny.

Widzę, że głównie ten Cambridge CXA60 jest polecany.

A coś z Yamahy? Zakładam, że dźwiękowo byłaby zbliżona do PianoCrafta a ten dźwięk mnie satysfakcjonował.

6 godzin temu, S4Home napisał:

No wiedziałem że tak będzie z bowersami. 

No musisz dalej sprawdzać i moim zdaniem w domu. Na prawdę konfiguracji jest bardzo dużo. Zapraszam do nas to jak nie możesz podjechać to ci wyśle sprzęt do domu.

Pozdrawiam

Z tym sprawdzaniem w domu to jest lipa, bo rano jestem w pracy i mam problem z sensownym ustaleniem godzin dostawy przez kuriera. Już prędzej bym do Was przyjechał.

Posłucham jeszcze czegoś na miejscu i jak będę więcej wiedział to wtedy może zaryzykuję wypożyczenie:)

Generalnie to czego szukam ma grać jak mój Piano tylko lepiej:)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lysyrafal napisał:

Do rocka warto jeszcze posluchac Sonus Faber Principia 3.

Powiem, ze ciezko bedzie uzyskac dzwiek jak PianoCraft tylko lepiej nawet jezeli zastosujesz A-S701 poniewaz wtedy bedzie problem z kolumnami.

Tym drugim zdaniem mnie zmartwiłeś. Wiadomo, że nie chodzi mi o identyczny dźwięk tylko zbliżony, ale jakby pełniejszy, bardziej wyrafinowany, ciężko to opisać słowami.

Te Sonus Faber Principia 3 raczej nie do posłuchania na Śląsku🙁

Tak się skończy, że zostanę z moim Piano🙂 Ale jeszcze trochę poszukam, posłucham, popytam a nuż trafię coś co mnie powali🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie dokladnie mieszkasz na Slasku, ale zapytaj o te kolumny w AudioExpert w Gliwicach.

Posluchac zawsze warto, wtedy czlowiek bedzie mial wieksza wiedze i oczywiscie moze trafic na cos fajnego co zwali go z nog.

Zawsze mozesz kupic nowego PianoCrafta, ale z innymi kolumnami.

Rozumiem, ze odsluch robiles w Top Hi-Fi w Katowicach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Nie wiem gdzie dokladnie mieszkasz na Slasku, ale zapytaj o te kolumny w AudioExpert w Gliwicach.

Posluchac zawsze warto, wtedy czlowiek bedzie mial wieksza wiedze i oczywiscie moze trafic na cos fajnego co zwali go z nog.

Zawsze mozesz kupic nowego PianoCrafta, ale z innymi kolumnami.

Rozumiem, ze odsluch robiles w Top Hi-Fi w Katowicach?

Jestem ze Świętochłowic, więc do Gliwic mogę podskoczyć.

Tak, Rotela słuchałem w Top Hi-Fi w Katowicach.

34 minuty temu, S4Home napisał:

Nie no czemu?

Masz nas blisko do Oświęcimia to wpadaj na odsłuch. Myślę że taki as701 powinien ci podejść. A i sprawdzisz go z różnymi kolumnami. 

Problem jest z czasem. Yamahę a-s  701 mam w planach przesłuchać, ale chyba jednak gdzieś w Katowicach. Do Was mogę się wybrać jak będę więcej wiedział  jak teraz🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha as701 to dynamicznie brzmiący wzmacniacz, który posiada spory zapas mocy dzięki któremu łatwiej będzie dobrać kolumny. Jeśli lubisz muzykalne i dokładne brzmienie to są dostępne na rynku francuskie kolumny Jean Marie Reynaud Lucia, które świetnie grają z Yamahą i warto posłuchać takiego połączenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...