Skocz do zawartości

Wymiana kolumn czy wymiana systemu?


Jan Onufry

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Jezeli bys chcial posluchac jak gra A-S701 to rowniez mozesz to zrobic u mnie w ciut mniejszym pokoju niz Twoj (oczywiscie najlepszy jest odsluch w miejscu docelowym). Czesto jest tak, ze duzo ludzi slucha w salonie (salce odsluchowej) i przywozi do domu sprzet a tu calkowita porazka.

Dzięki za propozycję, ale nie będę Ci zawracał głowy w domu. Wystarczą mi Twoje cenne uwagi🙂

Yamahy a-s 701 posłucham albo w Top Hi-Fi albo gdzieś indziej może w Mega Hz.

4 godziny temu, Q21 napisał:

Yamaha as701 to dynamicznie brzmiący wzmacniacz, który posiada spory zapas mocy dzięki któremu łatwiej będzie dobrać kolumny. Jeśli lubisz muzykalne i dokładne brzmienie to są dostępne na rynku francuskie kolumny Jean Marie Reynaud Lucia, które świetnie grają z Yamahą i warto posłuchać takiego połączenia.

Czytałem ich recenzję i wniosek był taki, że potrzebują raczej ciemnego wzmacniacza i w cenie 2-3 tys. raczej ciężko coś sensownego do nich znaleźć z powodu niskiej efektywności.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Pamiętaj że dajemy możliwość wypożyczenia sprzętu. To w przypadku jeśli faktycznie nie masz czasu na odsłuch. 

Jak wolisz. Po prostu na miejscu znajdziesz więcej sprzętu a do domu weźmiesz na próbę ten wyselekcjonowany. 

Najpierw posprawdzam to co mam na miejscu a jak nic nie trafię to może faktycznie będę musiał Was odwiedzić. Czas nie jest z gumy🙁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Dzięki za propozycję, ale nie będę Ci zawracał głowy w domu. Wystarczą mi Twoje cenne uwagi🙂

Yamahy a-s 701 posłucham albo w Top Hi-Fi albo gdzieś indziej może w Mega Hz.

Czytałem ich recenzję i wniosek był taki, że potrzebują raczej ciemnego wzmacniacza i w cenie 2-3 tys. raczej ciężko coś sensownego do nich znaleźć z powodu niskiej efektywności.

Najpierw posprawdzam to co mam na miejscu a jak nic nie trafię to może faktycznie będę musiał Was odwiedzić. Czas nie jest z gumy🙁

Zawsze możesz skorzystać u nas z możliwości sprawdzenia wzmacniacza w swoich warunkach odsłuchowych. Zapraszamy do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2020 o 23:27, Jan Onufry napisał:

Yamahy a-s 701 posłucham albo w Top Hi-Fi albo gdzieś indziej może w Mega Hz.

Oprocz Mega Hz sa jeszcze inne sklepy w poblizu w ktorych mozesz posluchac dobrych sprzetow:

https://studiohifi.pl/

http://kino-domowe.pl/

https://www.audiostyl.pl/

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnym odsłuchu i pojawiły się nowe pytania.

Zacznę od tego, że miałem słuchać Dynaudio Emit 20 z NAD-em 356 i audiolabem 6000. Okazało się, że NAD już się sprzedał a co do audiolaba to lepiej posłuchać modelu 8000, bo niewiele droższy a dużo lepszy. Ok. zgodziłem się i po kilku minutach okazało się, że niestety cedek z audiolaba odmówił współpracy i stale przerywał. W tym momencie zaproponowano mi marantza pm8006 znacznie droższego od tego na co byłem nastawiony, ale uznałem, że skoro już i tak tracę czas to posłucham. Dodam tylko, że z tego co zdołałem uchwycić przy audiolabie to rewelacji nie było, ale na odbiór jednak mocno wpływało stałe przerywanie pracy cedeka.

Wracam do marantza 8006 muszę przyznać, że ten zestaw w połączeniu z Dynaudio Emit 20 podobał mi się. Nie było efektu wow czy opadu szczęki na podłogę albo innych tego typu zjawisk, ale dźwięk bardzo mi się podobał, scena była szeroka i była głębia, głos był jakby delikatnie wycofany miałem wrażenie, że dobiega z poza linii kolumn, bliżej były instrumenty Racing in the street Bruce'a Springsteena zabrzmiało świetnie, dobrze zagrało wszystko co zostało wrzucone do odtwarzacza.

Teraz pytania/zagwozdki/wątpliwości:

a) słuchałem sprzętu za mniej więcej 13 tys zł i efektu wow nie było a punktem odniesienia jest tylko 8-letni Pianocraft za 2,5 tys, to ile trzeba wydać żeby taki efekt uzyskać?

b) Pianocraft 640 jest taki dobry czy ja jestem taki głuchy? A może mam pecha w doborze sprzętu?

c) zakładając, że skusiłbym się na tego marantza 8006, ale z cedekiem 6006 i kolumnami dynaudio Emit 20 to czy nie byłby to jednak mezalians biorąc pod uwagę cenę wzmaka i cenę kolumn? Czy nie rozsądniejsze jest dobierać sprzęt z podobnego pułapu cenowego?

d) ostatnia rozterka to coś co bardzo mi przypadło do gustu, czyli ten wycofany wokal. W salce kolumny miały za sobą dużo przestrzeni i dźwięk mógł być budowany za ich linią, ale u mnie w pokoju jest to utrudnione, bo kolumny stoją 25 cm od ściany i więcej się nie da, czy w takim przypadku dźwięk będzie bliżej co w pełni akceptuję czy raczej będzie się odbijał od ściany i się zniekształcał? Wiem, że powinienem sam to przetestować na żywym organizmie, ale wiem też, że większość z Was ma ogromne doświadczenie i pewnie już się spotkała z podobną sytuacją i wie co się wtedy dzieje.

Kurcze, fajny ten marantz ale gdyby tak trochę taniej..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan Onufry

Cześć. Posłuchałeś sprzętu za około 13k i opadu szczęki nie było. To teraz pomyśl, co by było, gdybyś posłuchał sprzęt używany za około 8k?

Czyli mieszczący się w zakładanym budżecie. Prawdopodobnie byłoby jeszcze lepiej. Ale.. 

Być może jesteś dojrzałym słuchaczem. I docenisz dobry dźwięk pomimo niewielu odsłuchów. 

Pamiętaj w audio nic na siłę. 

Daleko masz do Myślenic? Spróbuj umówić się na odsłuch z p. Mariuszem @Pumpurek .

Taki zestaw w budżecie 8k używany to lekko licząc 8k x2, a czasami nawet x3. W stosunku do nowego.

Kolumny, wzmacniacz, źródło dźwięku, przewody. Wszystko jest ważne. 

Często zapominamy o źródle, które jest równie ważne jak reszta toru. I teraz zadaj sobie pytanie, co w moim systemie powinno być głównym źródłem? Jakiej muzyki na jakich nośnikach mam najwięcej? 

 

Przykład: "mam około 100 płyt CD, więc logiczne jest, że kupię odtwarzacz CD." 

 

"mam dużo muzyki na plikach, logiczny wydaje się zakup daca" 

 

"mam kilka lub kilkanaście winyli, zakup gramofonu?" 

 

Nie koniecznie. A teraz coś z mojego podwórka. Mam ponad 30 płyt winylowych, około 150 płyt CD. I kilka źródeł dźwięku. Ale odkąd kupiłem chromecasta, słucham tylko plików. Dlaczego? Wygoda. Owszem od czasu do czasu posłucham takiej czy innej płyty CD lub winylowej, ale jakość muzyki np. z Tidala jest na tyle dobra dla mnie, że praktycznie słuchanie innych nośników niż pliki stała się u mnie marginalna. 

I teraz dochodzimy do wyboru źródła. Jeżeli dojdziesz do tych samych wniosków co ja to warto rozważyć zakup dobrego daca i transportu. 

Z daców nowych, które często proponuję są to produkty polskie od PROJEKT NOSTROMO.  Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Można poszukać tych produktów z drugiej ręki. Ale są na tyle dobre, że dość rzadko się pojawiają. Kupując np. Takiego daca możesz wysłać go do firmy celem "apgrejdu". Za kilkaset złotych. Warto szukać np Nostromo Wolf 1. Za około 400 zł używany można kupić. Albo np. Nostromo 4, dac ręcznie robiony. Ten można kupić już w cenie od 200 do 400 zł. Z dedykowanym zasilaczem. 

A jako transport wspomniany wcześniej chromecast. Ale tu mamy kilka rodzajów chromecast audio, chromecast 3, chromecast ultra. Który wybrać? Najlepszy dla mnie. Możesz poczytać o chromecastach w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

@Jan Onufry

Cześć. Posłuchałeś sprzętu za około 13k i opadu szczęki nie było. To teraz pomyśl, co by było, gdybyś posłuchał sprzęt używany za około 8k?

Czyli mieszczący się w zakładanym budżecie. Prawdopodobnie byłoby jeszcze lepiej. Ale.. 

Być może jesteś dojrzałym słuchaczem. I docenisz dobry dźwięk pomimo niewielu odsłuchów. 

Pamiętaj w audio nic na siłę. 

Daleko masz do Myślenic? Spróbuj umówić się na odsłuch z p. Mariuszem @Pumpurek .

Taki zestaw w budżecie 8k używany to lekko licząc 8k x2, a czasami nawet x3. W stosunku do nowego.

Kolumny, wzmacniacz, źródło dźwięku, przewody. Wszystko jest ważne. 

Często zapominamy o źródle, które jest równie ważne jak reszta toru. I teraz zadaj sobie pytanie, co w moim systemie powinno być głównym źródłem? Jakiej muzyki na jakich nośnikach mam najwięcej? 

 

Przykład: "mam około 100 płyt CD, więc logiczne jest, że kupię odtwarzacz CD." 

 

"mam dużo muzyki na plikach, logiczny wydaje się zakup daca" 

 

"mam kilka lub kilkanaście winyli, zakup gramofonu?" 

 

Nie koniecznie. A teraz coś z mojego podwórka. Mam ponad 30 płyt winylowych, około 150 płyt CD. I kilka źródeł dźwięku. Ale odkąd kupiłem chromecasta, słucham tylko plików. Dlaczego? Wygoda. Owszem od czasu do czasu posłucham takiej czy innej płyty CD lub winylowej, ale jakość muzyki np. z Tidala jest na tyle dobra dla mnie, że praktycznie słuchanie innych nośników niż pliki stała się u mnie marginalna. 

I teraz dochodzimy do wyboru źródła. Jeżeli dojdziesz do tych samych wniosków co ja to warto rozważyć zakup dobrego daca i transportu. 

Z daców nowych, które często proponuję są to produkty polskie od PROJEKT NOSTROMO.  Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Można poszukać tych produktów z drugiej ręki. Ale są na tyle dobre, że dość rzadko się pojawiają. Kupując np. Takiego daca możesz wysłać go do firmy celem "apgrejdu". Za kilkaset złotych. Warto szukać np Nostromo Wolf 1. Za około 400 zł używany można kupić. Albo np. Nostromo 4, dac ręcznie robiony. Ten można kupić już w cenie od 200 do 400 zł. Z dedykowanym zasilaczem. 

A jako transport wspomniany wcześniej chromecast. Ale tu mamy kilka rodzajów chromecast audio, chromecast 3, chromecast ultra. Który wybrać? Najlepszy dla mnie. Możesz poczytać o chromecastach w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio

Pozdrawiam 

Źródłem u mnie musi być CD, bo słucham tylko płyt CD, których mam około 130 i stale przybywa🙂

Przeglądam większość postów dotyczących zapytań o sprzęt stereo i widziałem, że często polecasz komis @Pumpurek więc byłem już na stronie allegro tego Pana, tylko że nie mam takiego doświadczenia jak Ty i nie bardzo wiem na co powinienem zwrócić uwagę i co z czym łączyć, żeby nie było wtopy to raz, a dwa mam jednak trochę obaw dotyczących sprzętu używanego. Sam raczej dbam o swój sprzęt, ale jednak zdarzają się przypadki, że ludzie podchodzą do swoich rzeczy nonszalancko.

Zresztą bez odsłuchu w ciemno bym nic używanego nie kupił a do Myślenic mam kawałek a czasu nie mam.

Korzystając z okazji, że piszę to mam pytanie do wszystkich, którzy znają markę marantz jak ma się model pm8006 do modelu pm6006? Chodzi mi o to czy te urządzenia grają w podobny sposób w sferze barwy, stereofonii itp. czy też są to dwa różne światy? Pytam bo z modelem pm6006 spoko mieszczę się w budżecie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Wracam do marantza 8006 muszę przyznać, że ten zestaw w połączeniu z Dynaudio Emit 20 podobał mi się. Nie było efektu wow czy opadu szczęki na podłogę albo innych tego typu zjawisk, ale dźwięk bardzo mi się podobał, scena była szeroka i była głębia, głos był jakby delikatnie wycofany miałem wrażenie, że dobiega z poza linii kolumn, bliżej były instrumenty Racing in the street Bruce'a Springsteena zabrzmiało świetnie, dobrze zagrało wszystko co zostało wrzucone do odtwarzacza.

Witam

Mam emit m30 połączony z cxa60 i to chyba charakter brzmienia tych emitòw. U mnie jest dokładnie jak opisujesz.

Przyjrzyj się Cxa80 u Pumpurka.Warto sprawdzić.

Co do brzmienia systemu w tym przedziale cenowym,to moim skromnym zdaniem Chromecast audio to za mało.

To bardzo dobra relacja ceny do jakości,ale będzie mocno ograniczać resztę toru.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jan Onufry napisał:

c) zakładając, że skusiłbym się na tego marantza 8006, ale z cedekiem 6006 i kolumnami dynaudio Emit 20 to czy nie byłby to jednak mezalians biorąc pod uwagę cenę wzmaka i cenę kolumn? Czy nie rozsądniejsze jest dobierać sprzęt z podobnego pułapu cenowego?

 

Niektorzy powiedza, ze to przesada taki wzmacniacz do takich kolumn ale w tym polaczeniu masz pewnosc iz kolumny zostana dobrze wysterowane i mocy nie zabraknie.

Co drugiego pytania czy rozsadniejsze jest wybierac sprzet stosunku 1:1 moze i tak, ale ja osobiscie uwazam iz odsluchiwany przez Ciebie zestaw daje lepszy efekt.

Zagadnienie typu co wybrac w okreslonym budzecie (poniewaz moze tak isc w nieskonczonosc) jest czesto poruszane w innych tematach:

1) lepszy wzmacniacz i gorsze kolumny,

2) gorszy wzmacniacz i lepsze kolumny,

3) sredni wzmacniacz i srednie kolumny tz. 1:1.

Mysle iz jest to watek na osobny temat, ale jesli bedzie Ci dane to posluchaj w/w kolumn z nizszym modelem wzmacniacza i sam ocenisz. W jakim sklepie byl odsluch?

7 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Korzystając z okazji, że piszę to mam pytanie do wszystkich, którzy znają markę marantz jak ma się model pm8006 do modelu pm6006? Chodzi mi o to czy te urządzenia grają w podobny sposób w sferze barwy, stereofonii itp. czy też są to dwa różne światy? Pytam bo z modelem pm6006 spoko mieszczę się w budżecie.

 

Tutaj najlepiej jak wypowie sie branza S4Home lub Q21, ale wedlug mnie nie ma co porownywac tych modeli wzmacniaczy.

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/2672-marantz-cd6006-pm6006

https://www.hfc.com.pl/test/3212,marantz-cd6006-pm6006.html

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2911-pm8006

https://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/884-marantz-pm8006

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@Jan Onufry bardzo polecam odsłuchy w swoim domu. Nasze zapamiętywanie dźwięku jest złudne a dodatkowo warunki są inne. Kiedyś myślałem,że kolumna ,ktorą miałem brzmi super. Ale kiedy w jednym pomieszczeniu miałem ją i drugi zestaw to  dopiero odczułem różnice.

Na pewno masz rację. W salce odsłuchowej kolumny mają niemal idealne warunki a w domu jest ciasno i trochę się je upycha. Właśnie jestem po lekturze klubu dynaudio na drugim forum (audiostereo) i większość zaleca ustawianie tych kolumn co najmniej 80 cm od ściany a nawet i więcej. Trochę szkoda, bo u mnie musiałyby stać jakieś 25-30 cm od ściany.

 

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Niektorzy powiedza, ze to przesada taki wzmacniacz do takich kolumn ale w tym polaczeniu masz pewnosc iz kolumny zostana dobrze wysterowane i mocy nie zabraknie.

Co drugiego pytania czy rozsadniejsze jest wybierac sprzet stosunku 1:1 moze i tak, ale ja osobiscie uwazam iz odsluchiwany przez Ciebie zestaw daje lepszy efekt.

Zagadnienie typu co wybrac w okreslonym budzecie (poniewaz moze tak isc w nieskonczonosc) jest czesto poruszane w innych tematach:

1) lepszy wzmacniacz i gorsze kolumny,

2) gorszy wzmacniacz i lepsze kolumny,

3) sredni wzmacniacz i srednie kolumny tz. 1:1.

Mysle iz jest to watek na osobny temat, ale jesli bedzie Ci dane to posluchaj w/w kolumn z nizszym modelem wzmacniacza i sam ocenisz. W jakim sklepie byl odsluch?

 

 

Słuchałem w Mega Hzu. Za te Emity 20 to muszę Tobie podziękować, bo Ty mnie na nie nakierowałeś🙂 Naprawdę są niezłe, ale teraz boję się czy u mnie nie będzie za dużo basu. Fajne od dynaudio są jeszcze excite x14 i te pewnie z tym marantzem też by dobrze wypadły a są mniejsze od emitów 20 tylko co z ich ustawieniem bliżej ściany ok 25-30cm podobno też tego nie lubią.

 Nawet wysłałem zapytanie do jednego z salonów o zestaw marantz pm8006+cd6006+emit 20 lub excite x14 (te są mniejsze a u mnie każdy centymetr się liczy) i dostałem cenę, która już tak nie straszy a może jeszcze udałoby się trochę zejść i byłoby super. Teraz jednak obawiam się, że u mnie mogą dudnić🙁

 

 

12 godzin temu, Mar Ka napisał:

Witam

Mam emit m30 połączony z cxa60 i to chyba charakter brzmienia tych emitòw. U mnie jest dokładnie jak opisujesz.

Przyjrzyj się Cxa80 u Pumpurka.Warto sprawdzić.

Co do brzmienia systemu w tym przedziale cenowym,to moim skromnym zdaniem Chromecast audio to za mało.

To bardzo dobra relacja ceny do jakości,ale będzie mocno ograniczać resztę toru.

 

Jak długo masz tego CA CXA60? Ja jakoś po ostatnich wypadkach (awaria nowego cedeka audiolaba w trakcie ostatniego odsłuchu, informacje w necie, że NAD-y wyłączają się po 30 minutach, spadki głośności w cambridgeach) nabrałem dystansu do brytyjskiej technologii. I czy możesz mi powiedzieć jak daleko od ściany masz kolumny, bo naczytałem się, że potrzebują dużo miejsca za sobą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go ponad rok,kupiony jako niespełna roczny, używany. Czyli ma już ponad 2 lata i jest po gwarancji. Początkowo z Zensor 7, jednak nie zagrzały u mnie długo miejsca.Od marca zeszłego roku dynaudio emit m30.

Trzeba im zapewnić przestrzeń, grają po prostu ciekawiej . Tylnym BR w ogóle bym się nie przejmował. To przemyślana i dobrze zestrojona konstrukcja i nawet przy bliskiej odległości od ściany grają poprawnie.U mnie odsuwam na około 40-50cm.Nie mam żadnej adaptacji akustycznej,panele podłogowe, ścianki g/k.Około 17m2. Słuchałem ich także w adaptowanym pomieszczeniu i było oczywiście dużo lepiej.Niemniej jestem zadowolony, że nie musiałem męczyć się z nimi jeżeli chodzi o ustawienie.Wypakowałem, podłączyłem i tak zostały.Jak chcę zmian to wtedy nimi manewruje,ale tylko po to aby usłyszeć czym nowym mnie zaskoczą w odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jan Onufry napisał:

 Nawet wysłałem zapytanie do jednego z salonów o zestaw marantz pm8006+cd6006+emit 20 lub excite x14 (te są mniejsze a u mnie każdy centymetr się liczy) i dostałem cenę, która już tak nie straszy a może jeszcze udałoby się trochę zejść i byłoby super. Teraz jednak obawiam się, że u mnie mogą dudnić🙁

 

Z tymi EXCITE X14 powinno byc jeszcze lepiej poniewaz to jest wyzszy model. Do tej wielkosci pomieszczenia spokojnie Ci wystarcza jak sie boisz efektu dudnienia z EMIT M20. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Z tymi EXCITE X14 powinno byc jeszcze lepiej poniewaz to jest wyzszy model. Do tej wielkosci pomieszczenia spokojnie Ci wystarcza jak sie boisz efektu dudnienia z EMIT M20. 

Wg gościa z audiostereo, który miał przez dłuższy czas Excite X14 i testował również Emit M20 to Excite X14 są bardziej wymagające w precyzyjnym ustawieniu. Do mojego metrażu sugeruje Emit M10.

A co innego jeszcze pasuje do marantza pm8006 albo pm7005, bo taki też jest i nawet widziałem, że komuś polecałeś? W innym temacie widziałem, że ktoś słuchał Emit M20 i Tannoy Revolution XT6 z Cambridgem CA80 i jego zdaniem Tannoy jest lepszy. I prawdopodobnie mniej wrażliwy na bliskość ścian co dla mnie ma duże znaczenie ze względu na mały metraż.

 

12 godzin temu, Mar Ka napisał:

Mam go ponad rok,kupiony jako niespełna roczny, używany. Czyli ma już ponad 2 lata i jest po gwarancji. Początkowo z Zensor 7, jednak nie zagrzały u mnie długo miejsca.Od marca zeszłego roku dynaudio emit m30.

Trzeba im zapewnić przestrzeń, grają po prostu ciekawiej . Tylnym BR w ogóle bym się nie przejmował. To przemyślana i dobrze zestrojona konstrukcja i nawet przy bliskiej odległości od ściany grają poprawnie.U mnie odsuwam na około 40-50cm.Nie mam żadnej adaptacji akustycznej,panele podłogowe, ścianki g/k.Około 17m2. Słuchałem ich także w adaptowanym pomieszczeniu i było oczywiście dużo lepiej.Niemniej jestem zadowolony, że nie musiałem męczyć się z nimi jeżeli chodzi o ustawienie.Wypakowałem, podłączyłem i tak zostały.Jak chcę zmian to wtedy nimi manewruje,ale tylko po to aby usłyszeć czym nowym mnie zaskoczą w odsłuchu.

To co piszesz może świadczyć o tym, jak duży wpływ ma akustyka pomieszczenia. Widocznie masz to szczęście, że Twój pokój jest niejako samoistnie dobry akustycznie a ja póki nie włączę u siebie muzyki z nowego zestawu to mogę tylko gdybać jak to zagra i czy zadudni czy nie🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jan Onufry napisał:

Wg gościa z audiostereo, który miał przez dłuższy czas Excite X14 i testował również Emit M20 to Excite X14 są bardziej wymagające w precyzyjnym ustawieniu. Do mojego metrażu sugeruje Emit M10.

 

Co do ustawienia kolumn EXCITE X14 to trzeba by je przetestowac we wlasnym pomieszczeniu i zobaczyc czy sa az tak wymagajace. Pamietam jak S4Home z branzy powiedzial, ze EMIT M10 slabo wypadaja w stereo.

3 godziny temu, Jan Onufry napisał:

A co innego jeszcze pasuje do marantza pm8006 albo pm7005, bo taki też jest i nawet widziałem, że komuś polecałeś?

 

Marantz spokojnie mozesz posluchac z Tannoy Revolution XT6 ktore Cie zainteresowaly bo to dobre polaczenie, a ja dorzuce jeszcze KEF Q350, KEF Q150.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysyrafal napisał:

Co do ustawienia kolumn EXCITE X14 to trzeba by je przetestowac we wlasnym pomieszczeniu i zobaczyc czy sa az tak wymagajace. Pamietam jak S4Home z branzy powiedzial, ze EMIT M10 slabo wypadaja w stereo.

Marantz spokojnie mozesz posluchac z Tannoy Revolution XT6 ktore Cie zainteresowaly bo to dobre polaczenie, a ja dorzuce jeszcze KEF Q350, KEF Q150.

Te Emit M20 tak mi się jakoś wwierciły w głowę, że szukam informacji, żeby sam siebie przekonać, że powinienem jednak je kupić🙂

Znalazłem info, że ludzie chwalą je z Atollem IN100Se, który jest paskudny niepomiernie. Mam wrażenie, że firmy tzw. audiofilskie za wszelką cenę chcą podkreślać swoją wyjątkowość i lubują się w takich mało twarzowych dizajnach🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro podobało ci się brzmienie emit 20 to nie idź w emit 10, bo to jednak wyraźnie węższa i nie tak głęboka scena,

excite to zupełnie inne granie i może w ogóle ci nie podpasować, jak polubiłeś starą szkołę dynaudio,

obawiasz się o dudnienie i słusznie, u mnie zbyt blisko sciany (a właściwie okna , bo stały na parapecie - za co zresztą zostałem tutaj zbesztany) to już przy bardzo cichym słuchaniu nie dało włączyć się loudnessa 

moim zdaniem w tym przypadku powinieneś się zastanowić nad propozycją polskiej manufaktury studio 16 Hertz i modelem canto one, @S4Home ma parkę na wyprzedaży

u mnie obecnie grają canto two i jest naprawdę dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącze Twoje odpowiedzi bo nie możemy tego jednak rozdzielać.

Ile musiał byś wydać na efekt WOW? Tyle samo albo i mniej. To że dany sprzet Ci się podobał ale nie wywarł aż takiego wrażenia może mieć kilka powodów.

Akustyka pomieszczenia, zmieniła wiele, zbyt wiele. Dobór poszczególny elementów nie do końca Ci trafił.

Emit 10 to tyły od systemu kina a nie kolumny do stereo.

Jak rozlokować budzet? Widziałem kolumny spięte do dwukrotnie droższych wzmacniaczy, nawet 3 krotnie w pułapie o którym tu mówimy i grało to dobrze. I na odwrót. Nie ma złotego środka.

Prościej jest jednak wybrać inne, "lepsze" kolumny bo poczujesz większa różnice.

Mogę Ci pożyczyć wspomniane Studio 16 HZ, KEf R3 i PMC Twenty 22. Powiesz mi czy tu szału nie będzie. I to we własnych warunkach!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Znalazłem info, że ludzie chwalą je z Atollem IN100Se, który jest paskudny niepomiernie. Mam wrażenie, że firmy tzw. audiofilskie za wszelką cenę chcą podkreślać swoją wyjątkowość i lubują się w takich mało twarzowych dizajnach🙂

W tym polaczeniu bedziesz mial duzo basu, a szczegolnie w tak malym pokoju. Widze, ze juz calkiem odbiegamy od poszukiwania brzmienia podobnego do Pianocrafta, ale im wiecej "sluchamy" i czytamy tym lepiej albo i "nie".

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Te Emit M20 tak mi się jakoś wwierciły w głowę, że szukam informacji, żeby sam siebie przekonać, że powinienem jednak je kupić🙂

Znalazłem info, że ludzie chwalą je z Atollem IN100Se, który jest paskudny niepomiernie. Mam wrażenie, że firmy tzw. audiofilskie za wszelką cenę chcą podkreślać swoją wyjątkowość i lubują się w takich mało twarzowych dizajnach🙂

Jesteś już w momencie, w którym warto realizować zakup, bo potem zgaśniesz nie mogąc się zdecydować. Jeśli spodobało Ci się ciepłe barwne brzmienie Emita i nadal myślisz, to zerknij jeszcze na głośniki podstawkowe Triangle Borea BR03. Może Ci też podejść designem bardziej. Co do wzmacniaczy - są mniej wymagające, więc możesz zestawić z czymś ładniejszym niż Atoll, jeśli wygląd ma faktycznie duże znaczenie. 

https://sklep.rms.pl/triangle-borea-br03-br-03-kolumny-podstawkowe-2-drozne-o-mocy-100w-2szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

skoro podobało ci się brzmienie emit 20 to nie idź w emit 10, bo to jednak wyraźnie węższa i nie tak głęboka scena,

excite to zupełnie inne granie i może w ogóle ci nie podpasować, jak polubiłeś starą szkołę dynaudio,

obawiasz się o dudnienie i słusznie, u mnie zbyt blisko sciany (a właściwie okna , bo stały na parapecie - za co zresztą zostałem tutaj zbesztany) to już przy bardzo cichym słuchaniu nie dało włączyć się loudnessa 

moim zdaniem w tym przypadku powinieneś się zastanowić nad propozycją polskiej manufaktury studio 16 Hertz i modelem canto one, @S4Home ma parkę na wyprzedaży

u mnie obecnie grają canto two i jest naprawdę dobrze...

Do ściany mam 28 cm, więc nie jest tak, że dotykają ściany. Tych canto one nie słuchałem i nie mam pojęcia jak to gra i czy mi się spodoba.

Emit M10 zdaniem ludzi z audiostereo są podobne do M20 aczkolwiek troszeczkę płytsze i węższe no i mają mniej basu, ale to chyba nie problem, bo w zasadzie basik z Pianocrafta mi wystarcza a wielkościowo to bardzo podobne kolumny a głośnik średnio-niskotonowy nawet jest większy o 1cm.

 

13 godzin temu, S4Home napisał:

Połącze Twoje odpowiedzi bo nie możemy tego jednak rozdzielać.

Ile musiał byś wydać na efekt WOW? Tyle samo albo i mniej. To że dany sprzet Ci się podobał ale nie wywarł aż takiego wrażenia może mieć kilka powodów.

Akustyka pomieszczenia, zmieniła wiele, zbyt wiele. Dobór poszczególny elementów nie do końca Ci trafił.

Emit 10 to tyły od systemu kina a nie kolumny do stereo.

Jak rozlokować budzet? Widziałem kolumny spięte do dwukrotnie droższych wzmacniaczy, nawet 3 krotnie w pułapie o którym tu mówimy i grało to dobrze. I na odwrót. Nie ma złotego środka.

Prościej jest jednak wybrać inne, "lepsze" kolumny bo poczujesz większa różnice.

Mogę Ci pożyczyć wspomniane Studio 16 HZ, KEf R3 i PMC Twenty 22. Powiesz mi czy tu szału nie będzie. I to we własnych warunkach!

Pozdrawiam

No tak tylko, że to już są kolumny para za 7 koła a do tego wzmak i cedek i zrobi się 12-14🙂 A czy efekt wow się pojawi też pewności nie ma🙂

Emit M10 faktycznie nie nadają się do stereo? Wg 'What Hi-Fi?' niczego im nie brakuje https://dynaudiodata.blob.core.windows.net/media/3782/dynaudio-4-page-reprint-v2.pdf

 

 

8 godzin temu, lysyrafal napisał:

W tym polaczeniu bedziesz mial duzo basu, a szczegolnie w tak malym pokoju. Widze, ze juz calkiem odbiegamy od poszukiwania brzmienia podobnego do Pianocrafta, ale im wiecej "sluchamy" i czytamy tym lepiej albo i "nie".

Masz rację! Za dużo czytam i potem się głupieje, bo każdy pisze co innego. Na szczęście Pianocraft cały czas mi przygrywa i tak się teraz zastanawiam czemu chcę go wymienić?🙂 No może trochę głębi by się przydało jak w tych Emit M20..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są o 800 zł droższe. To nie mało. Ale EMIT 20 ma po prostu taki zapas lepszego mieska, gra swobodniej nawet jak gra cicho.

Jedyny plus w STEREO na 10tki to że te nie wymagają takiego dobrego doboru elektroniki.

Studio 16 HZ robili swoje modele Canto o ile się nie myle właśnie na przetworniku dynaudio. Później na SEAS. Czy odwrotnie? Było tych wersji kilka. Ale kolumny które tez mogą ci się spodobać. No i w takim razie tańsze PMC Gold. Małe ale wariaty. Serio

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...