Skocz do zawartości

Wymiana kolumn czy wymiana systemu?


Jan Onufry

Recommended Posts

4 godziny temu, S4Home napisał:

Wiem że są o 800 zł droższe. To nie mało. Ale EMIT 20 ma po prostu taki zapas lepszego mieska, gra swobodniej nawet jak gra cicho.

Jedyny plus w STEREO na 10tki to że te nie wymagają takiego dobrego doboru elektroniki.

Studio 16 HZ robili swoje modele Canto o ile się nie myle właśnie na przetworniku dynaudio. Później na SEAS. Czy odwrotnie? Było tych wersji kilka. Ale kolumny które tez mogą ci się spodobać. No i w takim razie tańsze PMC Gold. Małe ale wariaty. Serio

 

Tutaj nie chodzi o te 800 zł a nawet mniej, bo Emit M20 proponowano mi za 2,5 tysiąca. problemem jest wielkość mojego pokoju i odległość od ściany tylnej 30cm to absolutny max!

Te Canto One New mogą grać bliżej ściany? No i jaki to jest dźwięk? Podoba mi się coś takiego jak w Emit M20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 godzin temu, Jan Onufry napisał:

...problemem jest wielkość mojego pokoju i odległość od ściany tylnej 30cm to absolutny max!

Miałeś już te kolumny u siebie w domu?

Jeżeli nie,to weź je koniecznie na odsłuch domowy.Tak przekonasz się najlepiej jak jest.Samo latanie z miarą nic Ci nie da.

Mi także pisano,na 16,5m to nie ma prawa zagrać dobrze, będą się dusić, dudnić,itd. Czas dać odpocząć forumowym wróżbitom i przejść do działania.

Moje m30 są jakieś niecałe 20cm od ściany w tej chwili, zapewniam że jest dobrze.Pomieszczenie podobno idealne na podstawki.

IMG_20200128_200118.jpg

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Te Canto One New mogą grać bliżej ściany? No i jaki to jest dźwięk? Podoba mi się coś takiego jak w Emit M20.

jak na moje ucho to podczas odsłuchów, to jednak emity 20 bardziej dudniły stojąc bliżej ściany..., a sam dźwięk może być lepiej postrzegany od tych dynaudio, ale..

 

31 minut temu, Mar Ka napisał:

Miałeś już te kolumny u siebie w domu?

Jeżeli nie,to weź je koniecznie na odsłuch domowy.Tak przekonasz się najlepiej jak jest.Samo latanie z miarą nic Ci nie da.

to trzeba koniecznie odsłuchać, ja bym wziął i emity i canto i porównał co ci lepiej pasuje w domu ( ale musiałbyś zapłacić dwie kaucje, jak możesz to najlepiej aby się przekonać)

 

7 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Studio 16 HZ robili swoje modele Canto o ile się nie myle właśnie na przetworniku dynaudio. Później na SEAS. Czy odwrotnie? Było tych wersji kilka. Ale kolumny które tez mogą ci się spodobać.

opis ze strony producenta: "Canto One New zbudowane są w oparciu o markowe przetworniki. Midwoofer ScanSpeak 15W Discovery  ma membranę z włókna szklanego, cewkę 32 mm, solidny 90 mm układ magnetyczny oraz kosz wykonany z aluminium. Jego średnica to 150 mm. Tweeter to jedwabna kopułka 28 mm chłodzona ferrofloidem na aluminiowym karkasie, front jest także aluminiowy. Firma produkująca ten głośnik to słynny izraelski Morel mający duńskie korzenie."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Canto One new mają sporo basu jak na takie małe kolumienki.

Bliskość ściany będzie im bardziej przeszkadzać.

Ja bym szedł w EMIT 20. I pisz do nas o cenę.

Pozdrawiam

 

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

jak na moje ucho to podczas odsłuchów, to jednak emity 20 bardziej dudniły stojąc bliżej ściany..., a sam dźwięk może być lepiej postrzegany od tych dynaudio, ale..

to trzeba koniecznie odsłuchać, ja bym wziął i emity i canto i porównał co ci lepiej pasuje w domu ( ale musiałbyś zapłacić dwie kaucje, jak możesz to najlepiej aby się przekonać)

opis ze strony producenta: "Canto One New zbudowane są w oparciu o markowe przetworniki. Midwoofer ScanSpeak 15W Discovery  ma membranę z włókna szklanego, cewkę 32 mm, solidny 90 mm układ magnetyczny oraz kosz wykonany z aluminium. Jego średnica to 150 mm. Tweeter to jedwabna kopułka 28 mm chłodzona ferrofloidem na aluminiowym karkasie, front jest także aluminiowy. Firma produkująca ten głośnik to słynny izraelski Morel mający duńskie korzenie."

 

Panowie tylko jeden z Was ma rację, który?🙂

S4Home poproszę o wycenę Emit M10 jeśli to dla Ciebie nie problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

jak na moje ucho to podczas odsłuchów, to jednak emity 20 bardziej dudniły stojąc bliżej ściany..., a sam dźwięk może być lepiej postrzegany od tych dynaudio, ale..

 

to trzeba koniecznie odsłuchać, ja bym wziął i emity i canto i porównał co ci lepiej pasuje w domu ( ale musiałbyś zapłacić dwie kaucje, jak możesz to najlepiej aby się przekonać)

 

opis ze strony producenta: "Canto One New zbudowane są w oparciu o markowe przetworniki. Midwoofer ScanSpeak 15W Discovery  ma membranę z włókna szklanego, cewkę 32 mm, solidny 90 mm układ magnetyczny oraz kosz wykonany z aluminium. Jego średnica to 150 mm. Tweeter to jedwabna kopułka 28 mm chłodzona ferrofloidem na aluminiowym karkasie, front jest także aluminiowy. Firma produkująca ten głośnik to słynny izraelski Morel mający duńskie korzenie."

Było kilka wersji ta jest widocznie obecna. To takie mamy. W tej chwili.

Marc ale sprawdzałeś bezpośrednio studio 16 hz z Dynaudio w pomieszczeniu? W Twoim pomieszczeniu? Zrobiłeś fotki?

10 godzin temu, Jan Onufry napisał:

S4Home poproszę o wycenę Emit M10 jeśli to dla Ciebie nie problem.

Nie ma problemu napisz mi numer telefonu na PW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Panowie tylko jeden z Was ma rację, który?🙂

dlatego proponuję porównać obie kolumny u siebie w domu...

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Trafne pytanie, ale jednak trzeba posluchac samemu i bedziesz wiedzial co Ci przypadnie do gustu z polecanych tu kolumn.

właśnie o to chodzi...

 

9 godzin temu, S4Home napisał:

Marc ale sprawdzałeś bezpośrednio studio 16 hz z Dynaudio w pomieszczeniu? W Twoim pomieszczeniu? Zrobiłeś fotki?

tak, inaczej bym się tu nie wypowiadał, fotek nie mam, a i tak uważam ,że każdy musi to sprawdzić u siebie , aby nie było wtopy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Trafne pytanie, ale jednak trzeba posluchac samemu i bedziesz wiedzial co Ci przypadnie do gustu z polecanych tu kolumn.

 

3 minuty temu, S4Home napisał:

Jasne że tak. Dlatego wymieniałem obie propozycje z opcją wypożyczenia.

 

Zamówiłem Emit M10 w sklepie, w którym słuchałem M20 z opcją wymiany na M20 jeżeli czegoś w M10 będzie mi brakowało.

Dzięki za cenne uwagi.

Pewnie za jakiś czas poproszę Was o dobór wzmaka do tych kolumienek, chyba że Pianocraft poradzi sobie z nimi bez problemu🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bo0M napisał:

Buchardt Audio S300 Mk II i pozamiatane 👍

Za duże do pokoju 12m2, w którym oprócz słuchania muzyki też się mieszka.

Powiem tak, jeżeli ktoś szuka kolumn do naprawdę małego pokoju to Dynaudio Emit M10 polecam z pełną odpowiedzialność. Słucham ich co prawda dopiero od kilku godzin, ale od pierwszego utworu wiedziałem, że to jest właśnie to!

Dźwięk jest świetny, scena jest szeroka, nie ma takiej głębi, jak w Emit M20, ale też nie ma na to miejsca, bo kolumny stoją 30cm od tylnej ściany, bas schodzi naprawdę dość nisko, ale jest dobrze kontrolowany nie wpływa na średnicę, wysokie tony są przejrzyste a jednocześnie nie męczą można słuchać i słuchać i słuchać...🙂

Ważna dla mnie sprawa to jak kolumny obchodzą się z gorzej zrealizowanym nagraniami i tu jest bajka bez obaw możemy wrzucać nasze ulubione rockowe kapele i nie doznamy wstrząsu a jeżeli już to taki pozytywny.

Trzecia sprawa to ich wielkość i wygląd są naprawdę małe i świetnie wykonane, co w małym pomieszczeniu jest ogromnie ważne, bo nie zagracają nam i tak mocno ograniczonej powierzchni.

Efektywność wg testów wynosi 84dB i to od razu się uwidacznia, bo gałkę głośności przekręcić trzeba mocniej, żeby uzyskać poziom głośności do jakiego jestem przyzwyczajony z wcześniejszych firmowych kolumn, ale to kwestia czasu i nawyku.

Póki co słucham z moim starym poczciwym Pianocraftem 640, ale za jakiś czas pewnie zmienię go na coś innego.

Dzięki wszystkim za cenne rady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2020 o 00:22, Jan Onufry napisał:

Za duże do pokoju 12m2, w którym oprócz słuchania muzyki też się mieszka.

Powiem tak, jeżeli ktoś szuka kolumn do naprawdę małego pokoju to Dynaudio Emit M10 polecam z pełną odpowiedzialność. Słucham ich co prawda dopiero od kilku godzin, ale od pierwszego utworu wiedziałem, że to jest właśnie to!

Dźwięk jest świetny, scena jest szeroka, nie ma takiej głębi, jak w Emit M20, ale też nie ma na to miejsca, bo kolumny stoją 30cm od tylnej ściany, bas schodzi naprawdę dość nisko, ale jest dobrze kontrolowany nie wpływa na średnicę, wysokie tony są przejrzyste a jednocześnie nie męczą można słuchać i słuchać i słuchać...🙂

Ważna dla mnie sprawa to jak kolumny obchodzą się z gorzej zrealizowanym nagraniami i tu jest bajka bez obaw możemy wrzucać nasze ulubione rockowe kapele i nie doznamy wstrząsu a jeżeli już to taki pozytywny.

Trzecia sprawa to ich wielkość i wygląd są naprawdę małe i świetnie wykonane, co w małym pomieszczeniu jest ogromnie ważne, bo nie zagracają nam i tak mocno ograniczonej powierzchni.

Efektywność wg testów wynosi 84dB i to od razu się uwidacznia, bo gałkę głośności przekręcić trzeba mocniej, żeby uzyskać poziom głośności do jakiego jestem przyzwyczajony z wcześniejszych firmowych kolumn, ale to kwestia czasu i nawyku.

Póki co słucham z moim starym poczciwym Pianocraftem 640, ale za jakiś czas pewnie zmienię go na coś innego.

Dzięki wszystkim za cenne rady!

Dynaudio Emit m10 to bardzo dobre monitory, które potrafią zagrać bardzo szeroko. Yamaha 640 to nie najgorszy wzmacniacz ale faktycznie w przyszłości można pomyśleć o czymś lepszym np. Heed Elixir, atoll in100 czy nieco taniej yamaha as701.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2020 o 17:56, Jan Onufry napisał:

Pewnie za jakiś czas poproszę Was o dobór wzmaka do tych kolumienek, chyba że Pianocraft poradzi sobie z nimi bez problemu🙂

 

Dnia 2.02.2020 o 00:22, Jan Onufry napisał:

Póki co słucham z moim starym poczciwym Pianocraftem 640, ale za jakiś czas pewnie zmienię go na coś innego.

Sluzymy pomoca. Jakby co to pisz w tym samym temacie, zebysmy wiedzieli o chodzi.

Zyczymy przyjemnego sluchania i Pozdrawiamy.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

@Jan Onufry Widzę, że powolutku rozglądasz się za wzmacniaczem do tych malutkich monitorów. Byłeś jeszcze gdzieś na odsłuchu oprócz w/w w tym temacie?

Niestety nie byłem nigdzie a o wzmacniaczu to myślę bardziej pod kątem Dynaudio Evoke 10, bo jak grają tak jak wyglądają to bardzo chciałbym mieć te kolumienki i wtedy mocniejszy wzmacniacz jest konieczny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kierunek w którym się rozglądasz czyli Rotel jest dobry i warto wybrać ten wyższy model czyli A12 bo jednak jest zdecydowanie wydajniejszy niż A11.

Odtwarzacze CD tej marki można teraz nabyć w atrakcyjnych cenach, a w zestawie pewnie jeszcze taniej do wyboru do koloru.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2020 o 14:42, Jan Onufry napisał:

A coś z Yamahy? Zakładam, że dźwiękowo byłaby zbliżona do PianoCrafta a ten dźwięk mnie satysfakcjonował.

Niestety nie wiem jak brzmi Yamaha 640, ale zawsze możesz poprosić o odsłuch Yamahy Pianocraft 670, Yamahy S501 i Yamahy S701 choćby z tymi Elacami B5.2 lub B6.2 (mniejsze moim zdaniem lepsze pod mały pokój, brzmieniowo obie pary są bardzo dobre). Jak spośród tych zestawów nie usłyszysz różnicy, to nie przepłacaj.    

Inna sprawa to to, czego słuchasz. Oczywiście to tylko moje odczucie, ale z listy: Bruce Springsteen, Gary Moore, Eric Clapton, Queen, Maanam, Dżem, Fleetwood Mac, Rolling Stones itp., to ww. zestawy najlepiej poradzą sobie z Ericiem Claptonem. Ale każdy ma swoje ucho i przede wszystkim swoje wyobrażenie jak i co powinno brzmieć, więc umów się i posłuchaj, może się okazać, że wydasz kupę kasy, a to nie będzie to co chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lysyrafal napisał:

Ten kierunek w którym się rozglądasz czyli Rotel jest dobry i warto wybrać ten wyższy model czyli A12 bo jednak jest zdecydowanie wydajniejszy niż A11.

Odtwarzacze CD tej marki można teraz nabyć w atrakcyjnych cenach, a w zestawie pewnie jeszcze taniej do wyboru do koloru.

Generalnie ceny marki Rotel trochę spadły a nawet pojawiły się w innym sklepie konkretnie rtv max.

A co myślisz o Marantzu PM7000N albo PM8005 do dynek? Na zagranicznych forach dosyć często polecają właśnie marantza do dynek albo cyrusa, ale cyrus wygląda przedpotopowo🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan Onufry Co do samego sklepu to często pojawiają się tam sprzęty których nie mają. Z tego co mi wiadomo Rotel jest dostępny tylko w Top Hi-Fi jako ich dystrybutor.

Nie miałem okazji słuchać w/w przez Ciebie wzmacniaczy, ale kiedyś słuchałem modelu PM7005 z Dynaudio Emit M20 i było nieźle. Ja sam nawet często tu polecałem takie połączenie, które jest spokojne i bardzo melodyjne. Miałeś okazję słuchać podobnego w sklepie Mega Hz i wiesz, że może nie zachwyciło bo nie było efektu "WOW", ale w dłuższej perspektywie na pewno nie zmęczy. Jak będzie już tak daleko to modele PM7000N oraz PM8006 możesz odsłuchać i porównać w Mega Hz, a za tym pierwszym przemawiają funkcje sieciowe co dzisiaj jest bardzo przydatne. Rotel w porównaniu do Marantz w mojej opinii jest żywszy i szybszy, ale własne uszy niczego nie zastąpią.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jan Onufry napisał:

A co myślisz o Marantzu PM7000N albo PM8005 do dynek? Na zagranicznych forach dosyć często polecają właśnie marantza do dynek albo cyrusa, ale cyrus wygląda przedpotopowo

Przez kilka dni z dynaudio emit m20 grał u mnie Cyrus one. Było to bardzo fajne połączenie. O tym że nie zostały u mnie (a słuchałem jeszcze innych kolumn w podobnym budżecie) zadecydowały 2 kwestie. Dynki były zbyt kobylaste (szerokie) no i przede wszystkim znalazłem kolumny, które oczarowały mnie bardziej. Ale tak czy owak te emity to dla mnie ścisła czołówka w tym budżecie. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lysyrafal napisał:

@Jan Onufry Co do samego sklepu to często pojawiają się tam sprzęty których nie mają. Z tego co mi wiadomo Rotel jest dostępny tylko w Top Hi-Fi jako ich dystrybutor.

Nie miałem okazji słuchać w/w przez Ciebie wzmacniaczy, ale kiedyś słuchałem modelu PM7005 z Dynaudio Emit M20 i było nieźle. Ja sam nawet często tu polecałem takie połączenie, które jest spokojne i bardzo melodyjne. Miałeś okazję słuchać podobnego w sklepie Mega Hz i wiesz, że może nie zachwyciło bo nie było efektu "WOW", ale w dłuższej perspektywie na pewno nie zmęczy. Jak będzie już tak daleko to modele PM7000N oraz PM8006 możesz odsłuchać i porównać w Mega Hz, a za tym pierwszym przemawiają funkcje sieciowe co dzisiaj jest bardzo przydatne. Rotel w porównaniu do Marantz w mojej opinii jest żywszy i szybszy, ale własne uszy niczego nie zastąpią.

 

Właśnie byłem trochę zaskoczony, że Rotel pojawił się w ofercie rtv max a nawet B&W🙂 czyli raczej należy omijać ten sklep?

Co do efektu "wow" to ktoś chyba tu na forum napisał, że należy unikać takich połączeń, gdzie w pierwszym odruchu pojawia się taki efekt, bo na dłuższym dystansie przeradza się w męczarnię. Mądre słowa i dobrze je zapamiętam🙂

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Przez kilka dni z dynaudio emit m20 grał u mnie Cyrus one. Było to bardzo fajne połączenie. O tym że nie zostały u mnie (a słuchałem jeszcze innych kolumn w podobnym budżecie) zadecydowały 2 kwestie. Dynki były zbyt kobylaste (szerokie) no i przede wszystkim znalazłem kolumny, które oczarowały mnie bardziej. Ale tak czy owak te emity to dla mnie ścisła czołówka w tym budżecie. 

No masz rację jak na monitory to one zbyt zgrabne nie są. M10 są dużo zgrabniejsze🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...