Skocz do zawartości

Wymiana kolumn czy wymiana systemu?


Jan Onufry

Recommended Posts

Dnia 12.12.2020 o 00:49, Jan Onufry napisał:

Generalnie ceny marki Rotel trochę spadły a nawet pojawiły się w innym sklepie konkretnie rtv max.

Ale tu nie masz Polskiej gwarancji. W razie problemów Ty będziesz miał problemy.

Jesli wybierzesz dynaudio to polecam do nich dobrać wydajny wzmacniacz. To kolumny które grają wtedy znacznie lepiej. Oczywiście charakterystyka , barwa dzwieku też ma znaczenie, ale samej mocy przy dynkach nie pomijaj.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 godzin temu, S4Home napisał:

Ale tu nie masz Polskiej gwarancji. W razie problemów Ty będziesz miał problemy.

Jesli wybierzesz dynaudio to polecam do nich dobrać wydajny wzmacniacz. To kolumny które grają wtedy znacznie lepiej. Oczywiście charakterystyka , barwa dzwieku też ma znaczenie, ale samej mocy przy dynkach nie pomijaj.

Piotr

Już poczytałem trochę o tym sklepie, bo lysyrafal zwrócił mi uwagę na jego mówiąc oględnie nieprofesjonalność.

Wiem, że dynki potrzebują prądu, ale te rotele nie są takie słabe A12 wg testów na 8ohmach 2x85W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdź to połączenie przed finalnym zakupem. Dynaudio to jednak kolumny które są mocno wymagające względem wzmacniacze. i powiem ci że słuchałem kolumn które grały po prostu okej a później tych samych modeli ze wzmacniaczem trzykrotnie od nich droższym i miałem wrażenie że obcuje z zupełnie innymi kolumnami. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Ale sprawdź to połączenie przed finalnym zakupem. Dynaudio to jednak kolumny które są mocno wymagające względem wzmacniacze. i powiem ci że słuchałem kolumn które grały po prostu okej a później tych samych modeli ze wzmacniaczem trzykrotnie od nich droższym i miałem wrażenie że obcuje z zupełnie innymi kolumnami. 

Piotr

Dynki które mam Emit M10 i te nad którymi się zastanawiam Evoke 10 są 6 ohmowe, więc tragedii nie ma, ale też nie ma szans ich posłuchać z rotelem, bo jak wiadomo rotel to Top HiFi.

Bezpiecznym wyborem jest też marantz, bo słuchałem serii 8006 z emit M20 i było spoko, ale dużo drożej od rotela no i marantz też nie jest mocarzem.

W klubie dynaudio polecają hegla, ale.. tu też są zdania podzielone🙂

Ty z kolei często polecasz atolla IN100 i tu przynajmniej na papierze mocy jest aż nadto, ale chyba za dużo basu by u mnie było a rotel w tym aspekcie jest umiarkowany.

Nie mam dużego parcia, więc spokojnie się mogę zastanawiać🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...