Skocz do zawartości

Pylon Sapphire 25 i co dalej...


Sonal

Recommended Posts

Posiadam kolumny Pylon Sapphire 25, zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza, oraz odtwarzacza CD. Sprzęt będzie grał w pokoju 28m2. Ze względu na moją kolekcję płyt,  odtwarzacz CD jako główne źródło dźwięku. Nie interesują mnie funkcje sieciowe. Akustyki pokoju na razie nie rozpatruje, mogę dowolnie zaaranżować.

Słucham muzyki tej najlepszej, w zasadzie każdego gatunku(bez disco i ich odmian), od Beatles, Jethro Tull Pink Floyd,Claptona, B.B.Kinga, przez rock lat 80, elektronikę Jarra, Vangelisa, trochę jazzu Krall, Davis, Marsalis...  kończąc na Sojce, czy Wodeckim. Tak mocno, mocno przekrojowo.

Nie wiem, co wybrać do tych kolumn, przyglądałem się Nad c356Bee i CAMBRIDGE AUDIO CXA60

Obecnie kolumny zasila Technics SU A700 mk3 z całą resztą tej firmy. Technics grał u mnie od lat 80, aktualnie posiadane klocki, oczywiście zakupione są później, więc pora na coś nowego grającego lepiej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, brałbym pod uwagę wzmacniacz Cambridge Audio CXA60. To bardzo dobre połączenie z Sapphire. Uzyskasz w takiej konfiguracji bardzo swobodny, dynamiczny dźwięk. Ewentualnie jako alternatywa spójrz na wyższy model CXA80 oraz najnowszy CXA61.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mariusz Potkowski napisał:

Hmm... duże różnice brzmieniowe są między tymi modelami?

Tak, są różnice. Poza trochę mocą, ogólnie brzmienie jest równiejsze, lepiej dociążone, mniej nerwowe, szczególnie góra pasma jest bardziej aksamitna. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam do nasz na odsłuchy i wyceny. Mamy obydwa modele dostępne od ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...