Skocz do zawartości

KD do 6tys - 14m2


Karol K

Recommended Posts

Dzień dobry.

Nie jestem zorientowany w tematyce audio, dlatego zwracam się do Was z prośbą o poradę. Chciałbym zakupić zestaw do filmów i konsoli - ok.60% oraz muzyki - 40%. W jednym z marketów Pan z obsługi zachwalał rozwiązanie jakim jest soundbar. Niestety po usłyszeniu tego "cudu technologii" zrezygnowałem. Poza niskimi tonami nie poczułem żadnej poprawy brzmienia, a wręcz przeciwnie. Po raz kolejny zdałem sobie sprawę z wartości marketowych porad, dlatego postanowiłem zapytać tutaj.

1.Kwota jaką chciałbym na ten cel przeznaczyć to 5 tysięcy złotych. Jeśli jednak za nieco wyższą cenę, można dostać wyraźnie lepszy sprzęt to mogę nieco zwiększyć budżet.

2.Preferuję sprzęt nowy. Jak już wspomniałem nie jestem zbyt obeznany w temacie i nie chciałbym kupić dogorywającego sprzętu, który za pół roku przestanie spełniać swoją rolę.

3.Zestaw chciałbym połączyć z telewizorem lg, konsolą ps4, okazjonalnie z laptopem.

4.Sprzęt chciałbym kupić raz i przez dłuższy czas nic z nim nie zmieniać. Ewentualna rozbudowa dopiero po przeprowadzce, lub remoncie - także bliżej nieokreślona przyszłość.

5.Pomieszczenie ma ok. 14m2 w kształcie prostokąta. Telewizor na dłuższej ścianie.

6.Kolumny efektowe powinny być niewielkich rozmiarów z możliwością powieszenia na ścianie.

7.Słucham głównie dynamicznej muzyki, najróżniejszych gatunków. Rock, metal, muzyka elektroniczna, czasem stary rap. Źródłem muzyki będzie spotify oraz usb z plikami flac.

Czy mając na uwadze powyższe wymagania/ograniczenia moglibyście doradzić jakiś złoty środek?

Edytowano przez Karol K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno odradzam soundbar, zresztą pewnie słyszałeś jak to urządzenie brzmi.

Wracając do naszego zestawu, propozycji, konfiguracji jest mnóstwo. Z mojej strony natomiast zaproponowałbym Ci zestaw, składający się z amplitunera Onkyo TX-NR686, kary uzupełniłbym o kolumny Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 lub Indiana Line Nota 550X Set 5.0, a całość wspomógł subwooferem Klipsch R-12SW. To dwie konfiguracje, które spełnią swoje zadanie tak w kinie domowym, jak i w muzyce. Całość będzie wspomagana mocnym, bardzo energicznie grającym subwooferem.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jest kilka opcji. Ale przede wszystkim musisz się zastanowić czy system ma być oparty o małe podłogowe kolumny przednie czy monitory?

Jeśli ta pierwsza konfiguracja to polecam Onkyo 686 z tannoy 7.4 set i do tego magnat 302a. Ewentualnie melodika bl30 bo w takim pomieszczeniu ci wystarcza 

Jeżeli natomiast preferujesz monitory to polecam iść w system oparty i monitor audio bronze 2/FX także na subie magnata i do tego denon x2600.

W razie pytań lub wycen zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zróżnicowane propozycje. Do kolumn podłogowych przekonują mnie głównie ceny i dostępność stojaków. Wolałbym taką kwotę dołożyć do lepszych kolumn. Poza tym wydaje mi się, że kolumna podłogowa oferuje pełniejszy dźwięk. Finalnie będę musiał porównać obie konstrukcje, żeby się upewnić co do wyboru.

Z zaproponowanych przez Panów zestawów odpada niestety Tannoy, gdyż kolumny efektowe będą zbytnio odstawać od ściany. Zestaw polk 1600 wydaje mi się za mały, do sensownego nagłośnienia. W kinie może się sprawdzi, ale mam obawy co do odsłuchu muzyki. Resztę zestawów z chęcią bym odsłuchał. Ponadto zaintrygowały mnie kolumny monitor audio bronze FX. Po budowie wnioskuję, że dźwięk jest inaczej rozpraszany. Czy takie rozwiązanie wypada lepiej od "zwykłych" kolumn tylnych? Ich rozmieszczenie powinno się różnić od "zwykłego" zestawu 5.1? Wyszukałem także podobną konstrukcję, mianowicie melodika bls20. Czy to ten sam rodzaj kolumny? Bronze FX jest opisany jako bipolowy i dipolowy, a melodika tylko jako bipolowy.

Obawiam się także, czy subwoofer magnat 302a nie będzie za duży. Jakby nie patrzeć ma membranę 30cm, a pokój tylko 14m2.

Ostatnie pytanie dotyczy amplitunera. Wszyscy z Państwa zaproponowali ten sam model. Czy jest to najlepszy wybór w tej półce cenowej, czy może warto zapoznać się także z produktami konkurencji? Pioneer, Yamaha, Marantz, może Harman Kardon?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny di lub bi polowe o jakie pytasz znacznie lepiej rozpraszają dźwięk. Tyły efekty z tyłu nie dochodzą z punktu a całej płaszczyzny. Tak, bls to podobna aczkolwiek znacznie prostrza konstrukcja 

W przypadku subwoofera zostawiasz po prostu luz na mocy. A powierzchnia membrany swoje i tak ciśnienie przetworzy.

Pioneer należy do Onkyo. Harmana obecnie nie bierze się pod uwagę.

Denon i Yamaha jak najbardziej są po prostu droższe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać u znajomego kolumn magnat shadow 203 w połączeniu z amplitunerem onkyo. Połączenie przypadło mi do gustu ;) Czy ktoś z branży ma może jeszcze dostęp do tych kolumn? Bo wydaje mi się że model ten już nie jest produkowany.

I jeszcze jedno pytanie. Jak na ich tle wypada seria tempus?

Edytowano przez Karol K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...