Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 2 vs Silver 100- Różnice


slawek72

Recommended Posts

Witajcie, mam pytanie, szczególnie do branży, mogę kupić bardzo ładne ale używane głośniki MA Silver 2, cały czas celowałem w Silver 100 ale szczerze powiedziawszy jeśli patrze na specyfikację techniczną wymiary itd, nie umiem znaleźć większych różnic, oprócz crossover frequency 2kHz vs 2.8 kHz. No i wobec powyższych chciałbym się dowiedzieć jak to jest podczas odsłuchu, czy jest duża różnica pomiędzy nimi w sensie dynamiki, detalu i przestrzeni czy różnice są tak znikome że można zapłacić za nie 2tys/kompl ? Szczerze słuchałem już silver 100 i bardzo przypadły mi do gustu ale z silver 2 niestety nie miałem kontaktu, z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inna konstrukcja kolumn. Zobacz chociażby na zawieszenie 

Laboratorium zawsze da się dostosować do odpowiedniego , chcianego wyniku.

Silver 2 grały dużo miększym dźwiękiem przez co wiele ludzi uważało że bas jest większy ale męczy na długo metę. Nie wiem czy tak było ja je i tak lubiłem. W 100 tkach to poprawili. Hmmm poprawili? Zmienili. Bas jest twardszy. Szybszy. Ilościowo go zostało ale barwa się zmieniła. 

Do czego je podłączysz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziękuję ci bardzo za pomoc, wydaje mi się że jest jak piszesz, z mojego odsłuchu silver 100 i powiedzmy pamięci i jako takiego porównania bas wydaje się rzeczywiście taki bardziej jakby plastyczny. Ale po odsłuchach m.in Clannad , Fletwood Mac, D.Straits, , kilku płytek Jazz'owych i innych gatunków jak dla jest tym czego szukałem, tu chcę wierzyć że w kinie też dadzą radę ale tu będą mieć wsparcie suba . Finalnie zdecydowałem się na nie , przemówił też do mnie stan bo są praktycznie jak nowe, nawet nie jestem pewien czy są już dobrze wygrzane.

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzysztof Ślusarski napisał:

Bardzo dobry wybór, poparty dobrą ceną.
Głośniki potrafią zaskoczyć i pokazać różne granie w zależności od wzmacniacza, oraz zastosowanych przewodów.

Udanej zabawy.

Dziękuję bardzo, dziś mam chwilkę i właśnie bawię się w przekładki kabli i odsłuchy, porównuję je do obecnych Acoustic Energy  i Quadrali, myślę że jeszcze trochę ustawiania mnie czeka żeby dojść do właściwych ustawień. A tak na sam koniec to powiem że przy okazji odkrywam na nowo Acoustic'i i znów mnie przyjemnie zaskakują 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...