Skocz do zawartości

Nowe kino


Andrzej Goiński

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów.

Jestem tu pierwszy ale patrząc na ilość tematów jakie są poruszane zakładam, że na pewno uda

się znaleźć  odpowiednie dla mnie rozwiązanie, a także dostawcę sprzętu :)

Potrzebuję kompletnego zestawu kina domowego wyłącznie do filmów. Pomieszczenie jest w podpiwniczeniu i ma służyć tylko jako kino.

Zakładam ,że potrzebuję:

amplituner,   -budżet do 2tys

odtwarzacz blu-ray, budżet.... ?

zestaw głośników 5.0 - 5.1 ?   -  budżet 3tys.

projektor (najlepiej 4k)  -budżet 3-4 tys.

Ponieważ wiem, że budżet jest niezbyt duży dodam od razu, że nie mam audiofilskich wymagań, do tej pory oglądałem filmy

z plastikowym zestawem KD więc pewnie sprzęt w planowanym budżecie to i tak będzie przepaść do poprzedniego :)

Poniżej rysunek pomieszczenia

kino domowe.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ekran do projektora. Chyba że ściana dobrze przygotowana. Sprzętu jest do wyboru do koloru. Moje przejście z plastikowego kina było na zestaw Taga Harmony 606. Było naprawdę ok. Ampli miałem denona 1713. Teraz to nie wiem jaki odpowiednik. Subwoofer obowiązkowy. Cały zestaw zamknął się chyba w 3,5tyś wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej Goiński napisał:

Kolego, masz na mysli jakies konkretne modele?

Budżet nie jest jakiś wielki, więc wyboru też nie ma dużo,jak mamy się trzymać tych finansów to masz sprawdzonego i często poleconego Magnata sub302a.

Jeżeli chodzi o amplituner kina, warto rozważyć Onkyo 686, można go kupić teraz w dobrej cenie, ewentualnie polecam jeszcze Yamahę 685 tu masz lepszą kalibrację.

Poczekaj spokojnie do jutra, branża zapewne zaproponuje dodatkowe rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej Goiński napisał:

Niestety Yamaha przekracza budzet.

Nie chce tego robic

i słusznie. Moim zdaniem ta Yamaha do tych 606 byłaby przerostem formy nad treścią.

Chyba, że ten set, który aktualnie składasz ma być początkiem przygody i w niedalekiej przyszłości zamierzasz modernizować to kino, wtedy taka Yamaha miałaby sens, dając Ci więcej możliwości na przyszłość.

Aha... i w budżecie 3-4k daruj sobie projektor 4k - niewykonalne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że zacznę zabawę w KD z Onkyo 686 i Taga 606v3. Jeżeli poczuję ,że zaczyna brakować jakości zmienię całość na wyższe modele.

Do tego pewnie magnat sub302a. Projektor faktycznie do przekalkulowania budżet lub przeczekania aż spadną ceny 4K

Dziękuję Wszystkim za pomoc i konstruktywne podpowiedzi :)

Czy na forum jest ktoś z dystrybutorów mogących zaproponować taki zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To ja z innej strony może zacznę, tej wizyjnej. Masz dedykowane pomieszczenie i do tego kawał ściany 3,5m daje to prawie 160" (choć zakładam że i tak będzie mniszy 150-155) rzutowanego obrazu, a to rodzi dwie konsekwencje:

- mniejszą, czyli będziesz mieć problem ze zniszczeniem się z tym obrazem na wysokość, zabawa kalkulatorami Ciebie nie ominie.

- większą, przy tak wielkim obrazie FHD możne nie wystarczyć, sam mam 135" i przy statycznym obrazie dostrzegam piksele a oglądam z odległości ok 5m, Ty będziesz miał bliżej, obawiam się że szybko zapragniesz 4k (ja zapragnąłem po 4 miesiącach). Moja propozycja: rozważ, o ile możesz, zwiększenie budżetu na dobry projektor 4k, (11kzł), jeśli nie, pozostań przy projektorach FHD tych w okolicach 3kzł bo będziesz chciał go i tak wymienić. Odradzam "tanie" projektory 4k oparte o DLP ponieważ w dedykowanym pomieszczeniu szybko uwydatnią się braki w czerni. Nie dotyczy to projektorów DLP FullHD, ta są akceptowalne.

 

Co do kwestii audio:

1. AMPLITUNER

jak tylko do kina to ONKYO 686 jest chyba bezkonkurencyjny ze względu na wydajność prądowa (odsyłam do testów na http://audiovision.de ) i cenę, a wydaje mi się że teraz co prawda celujesz w 5.1 ale w przyszłości rozbudujesz do 7.1, masz w końcu dedykowane pomieszczenie i aż się prosi o więcej a zauważ że tu każdy zaczyna coś zmieniać i chce czegoś lepszego.

2. GŁOŚNIKI

Na dzień dzisiejszy kup zestaw 5.0, subwoofery dokupisz później, bo do twojego pomieszcza aż prosi się o dwa. I to dwa dobre, osłuchasz się i sam zadecydujesz jakie dobre suby potrzebujesz.

3. ODTWARZACZ BLU-RAY najtańsze 4k Panasonica/Sony zaczynają się od 700 zł, ale czy jest potrzebny? Komputer (laptop) wydaje się być bardziej uniwersalny...

 

PS 4.FARBA/TKANINA.

Będziesz potrzebować litry czarnej farby i metryy czarnej tkaniny co by zaciemnić i wygłuszyć pomieszczeni, ale za to jaka frajda Ciebie czeka :D

Edytowano przez Grzegorz Obst
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Andrzej Goiński napisał:

Myślę , że zacznę zabawę w KD z Onkyo 686 i Taga 606v3. Jeżeli poczuję ,że zaczyna brakować jakości zmienię całość na wyższe modele.

Do tego pewnie magnat sub302a. Projektor faktycznie do przekalkulowania budżet lub przeczekania aż spadną ceny 4K

Dziękuję Wszystkim za pomoc i konstruktywne podpowiedzi :)

Czy na forum jest ktoś z dystrybutorów mogących zaproponować taki zestaw?

Mogę. Pisz do mnie o cenę i podaj od razu numer telefonu

Co do suba to musi on być już. Bez niego to nie kino!! A i już nie raz udowodniono że dwa gorsze grają lepiej niż jeden lepszy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie jest juz na szczescie pomalowane na ciemno bo mialo byc od razu kinem. O wygluszaniu będę musial poczytać  jak do tego podejsc.

Co do projektora to faktycznie chyba sie wstrzymam i dociagne za jakis czas do 4K, a na razie mam w firmie jakis niedawno zakupiony FHD ktory moge sobie zabierac na weekendy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...