Skocz do zawartości

głośniki atmos do zestawu 5.1


adamnow034

Recommended Posts

Witam

posiadam zestaw q acoustic energy 120- set 5.0 + sub klipch, napedza to onkyo 686 na kablach melodiki. Spełnia to w zupelności moje wymagania audio i kina pod kątem 5.1. Dodam ze kolumny porównywałem z takimi firmami jak Klipsch reference, pylon , polk , monitor ab, quadral, melodika

Rozważam dokupienie  głośników do systemu atmos. O ile temat zestawów w miarę rozeznałem to same głośniki atmos to dla mnie już głębszy temat.

Z tego co widziałem i słyszalem nie przekonują mnie głosniki, które maja bys ustawione na frontach a dzwiek ma sie odbijać od sufitu...

Rozważam opcję zawieszenia ich na ścianie gdzie jest tv nad kolumnami frontowymi ,oczywiscie zdecydowanie wyżej gdzieś pod sufitem skierowane w miejsce odsłuchowe

lub umieszczenie ich w suficie blizej miejsca odsłuchowego tzw głośniki sufitowe. Sufit podwieszany więc powinno być ok.

Jakie zestawy tego typu dwóch głośników polecacie. Chciałbym się zmieścić w buzecie 1500-2000 zł  za pare chociaz nie wiem czy cena tu ma kluczowe znacznie?A moze zeby poczuc efekt trzeba zapłacić tyle za jeden?  Bardziej chodzi mi o to zeby w moim zestawie zgrało się to z pozostałymi, nie przeskoczyło ich ale żeby też nie były rozczarowaniem. qAcoustic jako takie nie produkuje głosników do atmos a szkoda. Moze sa na rynku głośniki, których wybiórcza cechą jest zgrywanie sie , zestrajanie perfekcyjnie z całym zestawem.

Proszę forumowiczów o rady, na co zwrócicć uwage, Te na scianie montuje na uchwytach i ok ale te w suficie trzeba dołożyć jakies wygłuszenie, wate itd.....

Krótko mówiąc co polecacie i co radzicie w doborze i montażu tego typu głośników

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam serdecznie

Edytowano przez adamnow034
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz głośniki montowane wysoko ale nie na suficie to nie jest to atmos tylko dolby IIz. Powtarzam to w którymś wątku.

Jak chcesz atmos to montowane do sufitu według zaleceń atmosa. Zobacz czy tak możesz. Budżet ciekawy. 

Ja bym szedł w dali albo monitor audio robią bardzo dobre produkty pod zabudowę. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wstępne info. Zatem sufitowe.  Tych zaleceń trochę jest.  Z tego co widzę przeważnie sugerują zeby sufitowe byly w lini frontów nieco przed miejscem odsłuchowym. Tyle rozkminiłem, sam sposob montazu, wygłuszenie tak czy nie to juz kolejny temat .Jesli ktos ma jakies szczególy chciałby dorzucic na co zwrócić uwage, co zrobić, żeby pózniej nie zalowac (otwory zrobisz tylko raz;)) to zapraszam do podpięcia się pod temat...

Kolejne pytanie to mozliwosc podpiecia w amlitunerze. Onkyo 686 to jak wiadomo 7 kanałowy ampli. Zatem mając 5.1 moge tak dołozyć jeszcze tylko 2 głosniki - wlasnie atmosowe. Czy mozna posługując sie innymi wejsciami podłaczyc np 4 sufitowe robiąc 5.1.4?  Bo przeciez w teori mogłym zrobic 7.1 i doloztc jeszcze drugiego suba. Dla niektorych to pytanie wyda sie retorycznym natomiast w zakresie wejsc, wyjsc (w szerokim tego slowa znaczeniu) nie znam sie (poza hdmi, które są dedykowane strikte pod urządzenie)...

Z góry dziekuje za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Te założenia nie są z palca wyssane i nie są niestety do edycji. 

Albo się układa tak jak mówią albo idę akceptuje nie do końca dobry atmos. 

Dwa suby to co innego.

I Onkyo obsługuje 5.1.2 nie więcej. 5.1.4 czy 7.1.4 to domena dużo droższych amplitunerów.

Pozdrawiam

Dziękuje za info a czy w wyborze głosników do atmos jest jakas roznica miedzy glosnikami 7.1 a 5.1.2 w sensie czy głosniki sufitowe do atmos mają coś czego nie mają głosniki jako 6ty i 7my w 7.1, Oczywiscie poza ksztalem i przystosowaniem do montazu rzecz jasna. W ten sposob ze mozemy powiedziec głosniki X sa do atmos a glosniki Y nie nadaja sie do atmos?Np proponowane firmy maja glosniki np monitor do zabudowy do atmos i monitor do zabudowy nie atmos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozumiem pytanie. Generalnie w samej konstrukcji nie ma znaczenia. Chodzi o położenie.

Np jest tu kolega na forum który ma na atmos użyte płaskie kolumny heco 200. Ogólnie używało się je jako tylne one są przyczepione do sufitu na płasko. Delikatnie odstają ale to nic. I kino gra świetnie. 

Więc konstrukcyjnie nie. Samo odcięcie na zwrotnicy zrobi ci amplituner podczas kalibracji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Chyba rozumiem pytanie. Generalnie w samej konstrukcji nie ma znaczenia. Chodzi o położenie.

Np jest tu kolega na forum który ma na atmos użyte płaskie kolumny heco 200. Ogólnie używało się je jako tylne one są przyczepione do sufitu na płasko. Delikatnie odstają ale to nic. I kino gra świetnie. 

Więc konstrukcyjnie nie. Samo odcięcie na zwrotnicy zrobi ci amplituner podczas kalibracji.

Pozdrawiam

Tak dokladnie o to mi chodziło. Dziękuję 

Czy wybierając tego tyu głosniki nalezy posiłkowac się ich parametrami technicznymi w stosunku do zestawu ktory sie posiada? Czy raczje to nie ma znaczenia

Mam na mysli np dali phantom e 50 lub  MONITOR AUDIO C180-T2  vs mój q acoustic energy 120 5.0 set + sub Klipsch?Czy nie ma to większego znaczenia.... Czy ampli to wyważy w jakis sposób?

Edytowano przez adamnow034
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sub to nie ma specjalnie żadnego znaczenia

W przypadku pozostałych kolumn to na przykład monitor audio dba aby charakterystyka grania poszczególnych kolumnie instalacyjnych odpowiadała tym modelom klasycznym. Mamy o tym szkolenia i poznajemy je po oznaczeniach.

Ale szczerze to ważne aby nie dobierać skrajnych kolumn. Czyli na przykład mocno stłumionych z takimi jasnymi. To moje zdanie. Po za tym dowolne dobre atmosy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Jaki masz sub to nie ma specjalnie żadnego znaczenia

W przypadku pozostałych kolumn to na przykład monitor audio dba aby charakterystyka grania poszczególnych kolumnie instalacyjnych odpowiadała tym modelom klasycznym. Mamy o tym szkolenia i poznajemy je po oznaczeniach.

Ale szczerze to ważne aby nie dobierać skrajnych kolumn. Czyli na przykład mocno stłumionych z takimi jasnymi. To moje zdanie. Po za tym dowolne dobre atmosy. 

Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...