Skocz do zawartości

Amplituner do kina domowego za 600zł


Tajemniczy Anonim

Recommended Posts

Szukam amplitunera za około 600zł, chciałbym na nim oglądać filmy na telewizorze w jakości 5.1. Filmy zamierzam oglądać z dvb-t ale głównie będę puszczał z laptopa posiada on złącze hdmi, usb, jack więc możliwości połączenia jest niewiele. Ale najlepszym rozwiązaniem jest chyba hdmi bo przesyła obraz i dźwięk. Fajnie by było żeby amplituner posiadał również to wejście, telewizor mam dość stary ale posiada hdmi za pomocą którego już odtwarzałem filmy z laptopa, w instrukcji obsługi jest napisane że: "Dźwięk 5.1-kanałowy Dolby jest dostępny tylko po podłączeniu głośników zewnętrznych za pomocą kabla optycznego." Z amplitunerów jakie już przeglądałem jest Harman kardon avr 255 który pobiera z hdmi syganł audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seba3002 napisał:

Wejdź sobie na ogloszenis pumpurka na allegro, tam masz sprawdzony używany sprzęt. Tyle, że zmiana amplitunera przy tych kolumnach moim zdaniem nie wniesie zbyt wiele.

Tylko że ja nie zmieniam, tylko kupuje bo nie posiadam żadnego tak jak napisałem wcześniej wszystko działało na dvd które się zepsuło i służyło jedynie do odtwarzania płyt cd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych modelach?

Denon AVR-2308, Pioneer VSX-921, Onkyo TX-SR50, Marantz SR 7200, Harman kardon avr 255 lub 245 

Albo jakiś inny warty uwagi model 

Mam jeszcze pytanie: Czy jak podłącze TV za pomocą optyka z amplitunerem oraz laptop z TV za pomocą hdmi to czy dźwięk będzie przesyłany i odtwarzany w amplitunerze w formacie 5.1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc bierz kolego tego Onkyo 608, albo HK możliwie jak najwyższy z tamtych lat i będzie Pan zadowolony. Sam miałem, a raczej nadal mam HK 260 i z czystym sumieniem polecam, o ile egzemplarz, który nabędziesz, będzie poszanowany i w pełni sprawny

13 godzin temu, Tajemniczy Anonim napisał:

Mam jeszcze pytanie: Czy jak podłącze TV za pomocą optyka z amplitunerem oraz laptop z TV za pomocą hdmi to czy dźwięk będzie przesyłany i odtwarzany w amplitunerze w formacie 5.1?

Jak zapodasz mu ścieżkę w 5.1 to zagra 5.1, jak zapodasz mu PCM, to masz możliwość "przerobienia" go przez amplituner na 5.1. 

Oczywiście dla zachowania jak najlepszej jakości i wrażeń, dobrze by było, aby podawana ścieżka w oryginale była wielokanałowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tym Onkyo 608 nie pakujecie Kolegi na minę? W nich nagminnie padały płyty HDMI.

Wpisz proszę po modelu " no signal", "hdmi problems".

Z takich pod ręką:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3294715.html

https://www.audiostereo.pl/topic/92982-onkyo-608-problem-z-hdmi-no-signal/

 

 

Edytowano przez xarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzęt sprawdzony i do tej pory bezawaryjny (??), to przy właściwym dalszym użytkowaniu nic nie powinno się stać. 

Ludzie kupują sprzęty, nawet nie przeczytają instrukcji, pchają klocki w "modne" szafki, a później właśnie powstają takie tematy. Ale na pewno autor musi brać to pod uwagę.

Mój faworyt, w tym budżecie, to w dalszym ciągu HK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, xarius napisał:

Czy tym Onkyo 608 nie pakujecie Kolegi na minę? W nich nagminnie padały płyty HDMI.

Wpisz proszę po modelu " no signal", "hdmi problems".

Z takich pod ręką:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3294715.html

https://www.audiostereo.pl/topic/92982-onkyo-608-problem-z-hdmi-no-signal/

 

 

Jak się wsadzalo w szafki to padały. Teraz też padają tylko mniej ludzi się przyznaje. Bo pytanie gdzie stał pada częściej i przed serwisem. Temat na forum nagminny. "Mam luz 2cm ujdzie"?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie miałem kupować tego Onkyo 608 na olx jest kilka ogłoszeń w okolicy tych 600zł i niby wszystkie sprawne w 100%. Lecz niestety mieszkam daleko od tych ofert i nie mógłbym sprawdzić osobiście urządzenia przed kupnem, więc zostaje tylko przesyłka. A co do HK to wiele modeli niestety nie posiada HDMI oraz jak czytałem o avr255 to również jest awaryjny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak jest z awaryjnością 255, ale mój 260 przez lata nawet się nie zająknął pod żadnym względem, a są to modele z jednego roku. Później zrobiłem przesiadkę na SC-LX, a HK poszedł do sypialni.

Chcesz, mogę Ci w sumie sprzedać swojego, ale do zakładanego przez Ciebie budżetu będziesz musiał jeszcze dołożyć ;) i też, z wiadomych względów preferowałbym odbiór osobisty  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...