Skocz do zawartości

Sprzęt audio na jednorazowe wydarzenie (30 os)


Recommended Posts

Witam,

Mam w planach organizację małej imprezy na 30 osób. Potrzebuję sprzętu grającego, który będzie przygrywał w tle i podczas tańca będzie słyszalny. Mam bardzo ograniczony budżet do 600 zł więc przede wszystkim koncentruję się na przedmiotach używanych.

Na stanie mam wiekowe ciężkie kolumny 4Ohm nieznanej marki, rozważam zakup takiego sprzętu:

-Zestaw Grundig Fine Arts R14DPL i CF11 (220 zł)

-Wzmacniacz Grundig V7200 i Tuner T7200 (250 zł)

-Amplituner Sony STR-GX215 (165 zł)

-Wzmacniacz Pioneer A302R (140 zł)

Oraz w razie gdyby moje kolumny były zepsute to Kolumny 2x Onkyo SC-570 (350 zł) lub 2x MALONE PA-220-P (180 zł)

Który z tych sprzętów może spełnić moje wymagania?

Edytowano przez Dexor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nie mają mocy😂.  To tak jakbyś napisał że koła w samochodzie mają np. 200 KM. 

Patrz na impedancje i efektywność kolumn podaną w dB. Moc kolumn określa jaką maksymalnie mogą przyjąć by ich nie uszkodzić. 

1. Jak duże pomieszczenie? 

2. Jakie masz kolumny? Zrób zdjęcia całym kolumn (głośników i tabliczki znamionowej)

3. Co będzie źródłem dźwięku? 

4. Budżet na całość 600 zł? A źródło?

Moim zdaniem 1000-1200 zł to takie minimum na całość. Na wzmacniacz trzeba przeznaczyć 300-600 zł. 

Kolumny trzeba dobrać do wzmacniacza lub odwrotnie by grało przyjemnie. Nie łączy się jasnych kolumn z jasnymi wzmacniaczami. Bo np. będzie za dużo wysokich a za mało basów. Zazwyczaj dobiera się np. jasny wzmacniacz do ciemnych lub neutralnych kolumn, albo neutralne z neutralnym. W Źle skompletowanym zestawie, będzie czegoś za dużo, a czegoś za mało. Mowa o dźwięku. 

Wzmacniacz musi akceptować kolumny 4 omowe! 

5. Będziesz odsłuchiwać czy zakup bez odsłuchu? Odsłuch jest bardzo ważny! 

Malone to kolumny bardziej estradowe niż do domu. 

Co do wzmacniacza to mógłbyś spojrzeć na smsl. Kolega @MobyDick  często je doradza. Jest za mało danych, więc ciężko doradzić konkretny model. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem prawdopodobnie będzie telefon połączony na mini jacku i Spotify. Co do kolumn to się zorientuję, bo mam je w piwnicy. Jeśli chodzi o zakup to oczywiście najpierw odsłuch. Ale tak myślę, że ten sprzęt użyję na tę imprezę, a potem wymienię na ten, co mam w domu (SILVERCREST SP2124 z Lidla). I przy wyborze sprzętu jak dowiedzieć się, czy sprzęt jest jasny, czy ciemny? Sala ta ma ok 60 m2. Zaraz idę zrobić zdj kolumn.

Edytowano przez Dexor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dexor

Kiedy ta impreza? 

60 m, tymi kolumnami co masz, to raczej nie ma szans do nagłośnienia. 

Zapytam wprost. Czy sprzęt będziesz wykorzystywał w domu? Jak duży masz pokój, tam gdzie ewentualnie ma stanąć ? Pytam o mieszkanie. 

Bo jak ma być to jedna impreza i nic więcej to lepiej wypożyczyć. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lutego, ale na horyzoncie (kwiecień) zaczyna się pojawiać też podobna impreza, więc bym użył tego sprzętu przy okazji. Szkoda mi dać te 600 zł na Dj na każdą z imprez, bo jednak za tyle to można coś kupić i jeszcze, że wymienię swój domowy sprzęt, to się przyda na inne okazje. I jeszcze kwestia tego nagłośnienia u mnie w okolicy (Myszków nie ma takich wypożyczalni a jechać do Katowic po sprzęt to samo paliwo...

A mój pokój to tak z 25m2

Ale nie będzie to huczna impreza, bardziej taka tzw. alkoholowa biesiada więc muzyka to tylko taki podkład. Mam jeszcze dość czasu więc jakieś kolumny choćby te malony estradowe z jakimś wzmacniaczem tylko właśnie kwestia kompatybilności i dobrania tego sprzętu.

 

Edytowano przez Dexor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...