Skocz do zawartości

NAD C368 + Bluos vs. Marantz PM7000N


Frost40

Recommended Posts

Niestety, idea jest taka, że zaczynam od integry i musi być slim.

Kolumny będą podstawkowe, jakie, jeszcze nie wiem (póki co mam Elac Debut 2.0 B5.2, czekają w kartonie - niekoniecznie docelowe).

Przewertowałem pół internetu, więc podstawową wiedzę produktową już posiadam.

Co do oczekiwań, parametrowo, najbardziej mi pasują tytułowe wzmacniacze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

A nie wydaje Ci się, że ta elektronika do tych kolumn jest trochę za "dobra" ? Ja proponuję zacząć od "docelowych" kolumn i do tego dobierać wzmacniacz. 

Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale proszę czytać ze zrozumieniem (zrozumieć moje oczekiwania). Ze względów fizycznych w grę wchodzą w/w modele.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że wobec kolumn to przerost formy nad treścią ale takowe na tę chwilę mam (nowe).

Łatwiej mi będzie chwycić pod pachę wzmacniacz i udać się na odsłuchy, niż odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Marantz i NAD to dwa różne rodzaje grania. Jeżeli masz na miejscu sklep, w którym możesz odsłuchać jednego i drugiego to powinieneś od tego zacząć. Bo ani użytkownicy ani branża nie powiedzą Ci, który z nich akurat dla Ciebie będzie lepszy. Ja osobiście wolę markę Marantz ale czy dla Ciebie ma to jakieś znaczenie? Kolejna rzecz - u mnie streamer bluesound gra ze wzmacniaczem Cyrus. I też bardzo mi to odpowiada. Rzuciłeś dwa różne urządzenia i oczekujesz, że ktoś powie Ci, które zagra lepiej? Określ może przynajmniej jaki dźwięk lubisz? To już będzie jakiś trop. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starcie fajnie by było wiedzieć jakiego rodzaju muzyki lubisz słuchać oraz jaką interesuje cię barwa. Żeby mniej więcej wiedzieć jak dobrać wzmacniacz. Nad 368 ma dużo lepsza sprawniejszą aplikacje i możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły. Osobiście jestem zwolennikiem nada ale jak to mówią bez odsłuchu się nie obejdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie lepiej sprawdziłby się NAD C368, który mimo wszystko posiada mniej podbitą górę i można do niego dokupić kartę sieciową, dzięki której funkcjonalność obu urządzeń jest bardzo podobna. Dodatkowo NAD jest lepszym wzmacniaczem na przyszłość i na pewno łatwiej będzie Ci dobrać do niego kolumny. 
Mamy oba urządzenia w salonie dlatego jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba3002 - doskonale zdaję sobie sprawę z różnic, tylko prowokując to zestawienie, chciałem się czegoś więcej dowiedzieć n/t Marantz'a, bo na forum cisza, jakby żaden ze sklepów go nie oferował, nikt nie odsłuchał. Dlatego też w tytule użyłem sformułowania "versus" licząc na wypunktowanie różnic. Niestety nie mam w swojej okolicy sklepu w którym mógłbym porównać jeden do jednego. Co do muzyki to bardzie szerokie spektrum, od klasycznego rocka, przez pop, po "tłustsze bity elektroniczne"

Kubad - j.w.

Felix1 - dziękuję za propozycje ale omawiane typy i tak są ponad zaplanowany budżet

Q21 - z góry założyłem posiadanie Bluos, żeby funkcjonalnością porównać do Marantz'a

 

Poszukiwania zacząłem od kombajnów typu all in one w formie amplitunera. Jednak ta idea odpadła, skupiłem się na wzmacniaczu zintegrowanym.

Miałem okazję posłuchać NAD C338 (nie pamiętam na jakich kolumnach) i to mi odpowiadało.

Jednakże za względu na drugą połówkę musi być USB (sporo muzyki FLAC) i niechęć do obsługi z komputera via WiFi.

 

Tak na marginesie.

Kiedy już zbliżałem się do finału decyzji (myślałem m.in. o C338), jeszcze przed grudniową gorączką BlackFriday, rozesłałem pytania do branżowych sklepów (aktywnych na forum).

I tu zaskoczenie. Kompletna cisza!

Oprócz Q21 nikt nie odpowiedział na e-mail. Choć i tutaj na odpowiedź od Pana Michała czekam drugi tydzień :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Frost40, skoro słuchałes NADa i podobało Ci się jego brzmienie to może powinieneś iść tą drogą. A odnośnie portu USB zamiast kupować moduł może warto pomyśleć nad zewnętrznym streamerem takim jak wspomniany przeze mnie bluesound, który da Ci możliwość podłączenia zewnętrznego dysku. Sam korzystam z tego streamera i mam podpięty do niego dysk. Ma on moim i zdaje się nie tylko moim zdaniem rewelacyjna apke, z którą nawet żony 😉 sobie radzą. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2020 o 16:55, Frost40 napisał:

seba3002 - doskonale zdaję sobie sprawę z różnic, tylko prowokując to zestawienie, chciałem się czegoś więcej dowiedzieć n/t Marantz'a, bo na forum cisza, jakby żaden ze sklepów go nie oferował, nikt nie odsłuchał. Dlatego też w tytule użyłem sformułowania "versus" licząc na wypunktowanie różnic. Niestety nie mam w swojej okolicy sklepu w którym mógłbym porównać jeden do jednego. Co do muzyki to bardzie szerokie spektrum, od klasycznego rocka, przez pop, po "tłustsze bity elektroniczne"

Kubad - j.w.

Felix1 - dziękuję za propozycje ale omawiane typy i tak są ponad zaplanowany budżet

Q21 - z góry założyłem posiadanie Bluos, żeby funkcjonalnością porównać do Marantz'a

 

Poszukiwania zacząłem od kombajnów typu all in one w formie amplitunera. Jednak ta idea odpadła, skupiłem się na wzmacniaczu zintegrowanym.

Miałem okazję posłuchać NAD C338 (nie pamiętam na jakich kolumnach) i to mi odpowiadało.

Jednakże za względu na drugą połówkę musi być USB (sporo muzyki FLAC) i niechęć do obsługi z komputera via WiFi.

 

Tak na marginesie.

Kiedy już zbliżałem się do finału decyzji (myślałem m.in. o C338), jeszcze przed grudniową gorączką BlackFriday, rozesłałem pytania do branżowych sklepów (aktywnych na forum).

I tu zaskoczenie. Kompletna cisza!

Oprócz Q21 nikt nie odpowiedział na e-mail. Choć i tutaj na odpowiedź od Pana Michała czekam drugi tydzień :)

Skoro przypadł Ci do gustu NAD C338 to C368 zagra jeszcze lepiej. Wyślij proszę jeszcze raz maila do Michała, przekażę aby odpowiedział na tę wiadomość. Kolega był na urlopie więc mógł coś przeoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Panowie o dziwo  również zastanawiam się nad zakupem jednego z tych wzmacniaczy. Posiadam kolumny Dali Zensor7, który z tych wzmacniaczy będzie najodpowiedniejszy w ocenie kolegów z praktyka i doświadczeniem. Słucham różnej muzyki (uwielbiam SMOOTH Jazz), oprócz hałaśliwego i ciężkiego metalu, rapu. Oczekuję klarowności i dynamiki przekazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...