Skocz do zawartości

System audio do pokoju 10m2


Karkas

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 godzin temu, S4Home napisał:

No to dzwoniłeś finalnie do nas?

Wczoraj niestety nie miałem możliwości - lekka zadyma w pracy. Chwilę temu dzwoniłem i rozmawiałem z Panem Grzegorzem. Utwierdził mnie co do zachowania spójności brzmienia przodu z tyłem. Zaproponował też kolumny elac ow 4.2 jako kolumny surround. Przyznam, że rozwiązanie ciekawe. Po powrocie do domu będę musiał jeszcze pomierzyć, jak by to wyglądało. Zastanawia mnie jeszcze kwestia subwoofera - obudowa zamknięta czy bas reflex. Wiem, że jeden lepiej się sprawdzi w muzyce, a drugi w kinie. Niestety będę musiał wybrać kompromis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karkas napisał:

No właśnie sam jestem ciekaw. Bo zestaw już wstępnie wybrany, została kwestia subwoofera. Myślałem nad czymś pokroju Klipsch R-8SW, Tannoy 2.8 albo magnat 202a. A tu niespodzianka i wszystko na 10"+. To nie będzie przesada do 10m2?

Nie wiem dlaczego mi umknęła wielkość pomieszczenia, przepraszam. Jeśli mamy do dyspozycji 10m2 to Klipsch r8sw będzie w 100% wystarczającym rozwiązaniem. Nie ma sensu brać czegoś większego, ponieważ zabije Cię sam bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kubakk napisał:

jaka różnica między takimi subwooferami ? Nie ma takich które obsłużą zarówno stereo i kd ?

Moim zdaniem na razie tylko REL 1205 , Tannoy z Rodziny TS2.10i 2.12 i Velodyne EQ max. No teraz jest nowa linia.

Ale R8SW to słaby subwoofer nawet na 5 metrów. Po prostu taka konstrukcja.

W takim pomieszczeniu może TS2.8?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki faktycznie mógłby okazać się zbędny (w tym pomieszczeniu i przy tych kolumnach). Wydaje mi się jednak ze kino bez suba (nawet małego) to nie będzie to samo. Co z reszta potwierdzają @S4Home i @Kubakk. Czy do 1000zl znajdzie się sub, który sprawdzi się w kinie i "nie zabije" mnie basem? Możliwe, że w przeciągu roku kino stanie w większym pomieszczeniu i wtedy pewnie potrzebny będzie większy sub. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

@Kubad dobrze Ci radzi. Najpierw kup cały system bez subwoofera i wygrzej dobrze. Możliwe, że subwoofer będzie zbędny. 

No raczej, nawet w większych pomieszczeniach, kiedy system jest oparty o np. kolumny podłogowe niekoniecznie trzeba ładować subwoofer, myślę, że w pomieszczeniach do 20m jest niepotrzebny.

Niejednokrotnie w zaprzyjaźnionym salonie audio sprzedawca praktycznie zawsze "kinomaniakom"  na początku budowania systemu odradza subwoofer, zwłaszcza jeśli mówimy o pomieszczeniach 15-20m, bo w polskich warunkach nie ma sensu tego robić.

Do tego dochodzi często wrażliwość sąsiadów na subsoniczne pomruki.

Bardzo cenię takich sprzedawców,  którzy są dalecy od naciągania kupujących na dodatki w zasadzie nie mające uzasadnienia w małych pomieszczeniach i niema znaczenia, czy chodzi o suba do stereo, czydo kina.

A tu proszę,  zupełnie coś odwrotnego.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

zwłaszcza jeśli mówimy o pomieszczeniach 15-20m, bo w polskich warunkach nie ma sensu tego robić.

Zależy wszystko,kto jakie ma wymagania i co komu wystarcza,ale tu się nie zgodzę do końca, dłuższy czas mieszkałem na 17m2,miałem na początku kino 5.0 grało fajnie,ale po dodaniu subwoofera i odpowiednim ustawieniu filmy nabrały jeszcze większego "kopa",sensu to nie ma zakładać odrazu z góry że subwoofer jest niepotrzebny w takim metrażu.Sens to jest sprawdzić samemu, obejrzeć kilka scen z  filmu z dobrymi efektami dźwiękowymi w 5.0,a potem 5.1.

Mi wystarczyła jedna scena rozbijającego się samolotu w filmie "Zapowiedź" z Nicolasem Cagem, różnica z subwooferem spora, niż z samych frontów .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, że mowa o "system audio do pokoju 10m2".

Zgodzę się co do wymagań, mnie wystarczy stereo w 19m i kiedy chcę obejrzeć film z pierd....ciem, to ten zestaw mi wystarczy. Nie potrzebuje świstów i pierdnięć za głową,  dla mnie ważna jest treść i przekaz filmu, a nie trzęsienie ziemi w pokoju mieszkalnym.

Jak chcę masażu trzewi,  to idę do masażysty, ewentualnie do kina Helios na jakiś film z efektami łubu dubu. 

 

2 godziny temu, maciek72 napisał:

To , mówisz , że 5.1 , 7.1 to jedna wielka pomyłka ? Wystarczy 5.0 lub 7.0 ? 

Kino , to właśnie , to .1  

Czy , to w 6m2 , czy 26m2 musi być przynajmniej jeden .1

Ty tak na serio z tym 5.1, czy 7.1 w 6m?

😁😁😁

Widziałeś zdjęcia tego pokoju i jego kształt/umeblowanie?

Masz pojęcie o akustyce i co tam może się dziać, chyba nie, bo nie pisał byś takich bzdur, że w 6m pokoju z powodzeniem można ustawić sensowne kino domowe 7.1.

Może Dolby Atmos, po co się rozdrabniać?

😁😁😁

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karkas napisał:

Do muzyki faktycznie mógłby okazać się zbędny (w tym pomieszczeniu i przy tych kolumnach). Wydaje mi się jednak ze kino bez suba (nawet małego) to nie będzie to samo. Co z reszta potwierdzają @S4Home i @Kubakk. Czy do 1000zl znajdzie się sub, który sprawdzi się w kinie i "nie zabije" mnie basem? Możliwe, że w przeciągu roku kino stanie w większym pomieszczeniu i wtedy pewnie potrzebny będzie większy sub. 

Tak, Tannoy TS2.8

Nie ma kina bez suba! koniec kropka.

A jeśli jest dalej dylemat czy stereo czy kino to wracamy do pozycji wyjściowej a nie szukamy suba. No na coś trzeba się zdecydować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie ma kina bez suba! koniec kropka.

Tak, ale nie w 6m, czy jak u autora 10m.

LITOŚCI !!!

Poza tym spójrz jakie salony pokazujesz nam na zdjęciach w swoim fanpage'u, jak to się ma do tego, które zamieścił autor wątku? 

A gdzie mowa o rozmiarach pomieszczeń, nawet nie zająknęliście się w tym tekście na temat akustyki pomieszczenia, o pomiarach nie wspomnę.

Zwykłe trzaśnięcie drzwiami będzie po prostu inaczej odwzorowane

 naprawdę? 😁

Trzaśnij więc drzwiami swojego pokoju, a później w jakimś filmie posłuchaj trzaśnięcia drzwiami na ścieżce 5.1 z subem w twoim domu, jak nie widzisz różnicy to nie pisz więcej takich bzdur. Bo to z 5.1 będzie jak pierd....cie wrotami twierdzy Mordoru.

 

Jak można wciskać komuś do 10m takie kity jeszcze w takim ustawieniu jak ma autor. (patrz foto)

P.S.

Przypominam jeszcze raz, wątek mówi o "systemie audio do pokoju 10m"

20200114_112324.thumb.jpg.3ce4882f61a6fd415bbafa187bfefb65.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahaha.

AKUSTYKA,!

Spójrz jeszcze raz na zdjecie autora i jego ustawienie.

Litości,  ludzie z takim stażem booooszeeee ....

😁😁😁

Przeczytaj jeszcze raz mój wpis w odniesieniu do wpisu branży, w którym miejscu nie zrozumiałeś?

Branżę poniekąd rozumiem....

JESZCZE RAZ BO MOŻE TRZEBA DRUKIEM TO NAPISAĆ

SYSTEM AUDIO DO POKOJU 10m

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...