Skocz do zawartości

kolumny podstawkowe do 400zł


marian-b

Recommended Posts

Witam. Mój pokój nie rozpieszcza przestrzenią, a chciałbym tu sobie zorganizować przyjemne granie. amplituner to yamaha rx-330. będę słuchał głównie muzyki z pc w formacie bezstratnym (dźwiekówka audigy), radia i ewentualnie gry z x360.

Do przeznaczenia mam 300, no max 400zł. studencki portfel nie należy do najzasobniejszych, więc proszę to zrozumieć. icon_smile.gif dźwięk ma być po prostu konkretny, bas nie powinien się wylewać, wysokie tony nie drapać w uszy, a przede wszystkim muzyka powinna być ciepła, a wokal wyraźny. icon_smile.gif

oto moje koncepcje:

1) Boston Acoustics CR 67
2) Wharfedale Diamond 9.1
3) Magnat Quantum 501
4) Yamaha NX-E200 Piano Craft
5) Tannoy Mercury F1
6) Jamo S602
7) JBL ES20 - mam szansę wyrwać za 400zł


..ewentualnie jakiś wynalazek rodzimej firmy STX. znalazłem ich parę produktów na Allegro.. gra jest warta świeczki?

Głośniki podłogowe raczej nie wchodzą w grę.. takie monitorki powinny wystarczyć do spokojnego odsłuchu...

bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym wyjściem z Twoich propozycji będą Quantumy 501.
Nie słuchałem jednak Boston Acoustics CR 67.
Co do JBLa ES20 - będzie już w miarę konkretnie, no i niezła cena...
Natomiast Jamo S602 i Yamaha NX-E200 Piano Craft - nadają się raczej na tyły niż na pełnoprawne przody.

"Wynalazki" typu STX najlepiej od razu sobie odpuść icon_mrgreen.gif

Wymieniłes Tannoy F1 - a nie myślałeś o tym by znaleźć używane Tannoy M1? Mają bardzo dobre opinie i co jakiś czas pojawiają się na rynku wtórnym (ceny od 400 do 500zł, więc może się wyrobisz).

Pozdrawiam
PS. Zakładam, że niezależnie od posiadanych przez Ciebie pieniędzy nie ma co przeginać cenowo i kupować kolumn droższych od Twojego amplitunera icon_cool.gif Te 400zł powinno wystarczyć - zakładam, że dopuszczasz kolumny używane...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, studenckie warunki mnie ograniczają- przestrzeń oraz fundusze. a z amplitunera się nie śmiej icon_biggrin.gif , bo gra naprawdę nie gorzej niż obecne amplitunery średniej klasy. icon_smile.gif więcej pieniędzy faktycznie nie zamierzam wydawać- te 400zł to chyba takie optimum, a i tak to 2x więcej niż kwota jaką wyłożyłem na amplituner. icon_biggrin.gif

czyli sprawa przedstawia się następująco:

Quantum 501 > M1 > F1 > ES20 ??

Te JBLe mimo wszystko mnie kuszą, choć znalazłem opinie, że są raczej surroundowe i to mnie smuci. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian_b
Większość z kolumn które wymieniłeś występuje w zestawach jako kolumny typu suround icon_lol.gif
Ale są też zastawy oparte własnie na samych takich kolumnach (no może centralna jest inna icon_mrgreen.gif ) oraz na subwooferze - np. JBL 178.

Co do kolejności - wybacz, że nie napisałem w poprzednim poście rankingu, a jedynie wymieniłem te, które wg mnie warte są Twojego zainteresowania. Więc poprawię się teraz icon_wink.gif i raczej tak to wygląda:
Tannoy M1 - Quantum 501 równorzędnie z JBL ES20 - Tannoy F1

JBL ES20 jest poprawioną wersją E20 i nie jest to rozwiązanie najgorsze (oczywiście pamiętając o kwotach, jakie wchodzą w grę i nie porównując ich do droższych modeli).

Jeszcze jedna rzecz - niedawno jeden z Kolegów na Forum sprzedawał swoje podstawkowe kolumny Yamaha NS-G30 w cenie mieszczącej się w Twoich założeniach. Jak znajdę tą informację, to podeślę Ci link i namiary! To już trochę większa kolumna, z większym głośnikiem nisko-średniotonowym (można je zakwalifikować jako odpowiednik mocniejszego od E20 modelu JBL E30).

Pozdrawiam
PS. Nie śmieję się z Twojej Jamaszki ... cena za nią była baaardzo rozsądna no i dobrze, że możesz teraz dokupić jakieś rozsądne kolumny!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL ES20 są trójdrożne, E20 były dwudrożne (obudowa podobna, grają wyżej pasmem u góry).
Wg mnie, jeżli możesz poczekać - to poszukaj NS-G30 (i trochę pieniędzy jeszcze Ci zpstanie, kolumny mają 60/100W i 4omy, oraz basreflex z przodu co ułatwia ich odpowiednie ustawienie).
Może też trafisz na M1 w rozsądnej cenie, albo na JBL E30???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ns-g30 bez szalu , na allegro chodza tak okolo 200 zl ..

co do magnatow 501- dobre ALE to chyba nie bardzo bo one maja nisko-srednio tonowego srednice 11 cm .. wiec naprawde bida .. wylacznie jako tyly. jak cos to 503 ale to juz cena ponad 500 ...

co do glosnikow od pianocraftow to naprawde niezla opcja ... czesto polecane jako podstawkowe do 500 zl ..

moim zdnaiem najlepszy wybor to tannoy m1 ale ciezko moze byc sie zmiescic ..

znajac zycie i to studenckie tez ... icon_smile.gif wolabys pewnie okolo 300

jbl - jakos nie moge sie przekonac do tej firmy icon_smile.gif


w sumie to sam szukam podstawkowych do podobnej ceny ( do 600 ) i mi sie udalo " zamowic" ( nie zaplacilem jescze ) za 480 za AE Aegis one
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...