Skocz do zawartości

KEF Q750 czy Q550


Gość

Recommended Posts

Już ty było takie pytanie, ale chyba nie można się podpinać pod czyjeś wątki, więc piszę na nowo.

Jak już się zdecydowałem na kolumny to znów mam nowe wątpliwości, bo tak niby teoretycznie powierzchnia jest 34 m2, ale ta do nagłośnienia trochę mniejsza tj. 26m2 (ta zaznaczona czerwoną linią przerywaną na załączonym obrazku). Oczywiście dźwięk dochodzi do kuchni i wtedy robi sie 34 m2, ale w kuchni nie będzie tego "właściwego" słuchania (i tak w te strone kolumny nie są skierowane, więc i tak będzie zniekształcony).

Ponieważ małżonka sugeruje, że te KEFy Q750 trochę wyglądają duże, takie mam pytanie do fachowców: do tej powierzchni tj. 26 m2 wystarczą KEF Q550, czy będą tak na granicy i lepiej kupić Q750? 

Czytałem gdzieś wcześniej na tym forum, że i w górę nie ma co przesadzać, bo efekt może być mierny, więc może lepiej dopytać.

 

 

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem.

Te Q750 dużawe troche są niby te parę centymetrów a jednak robi różnicę i dotego kobita naznosiła do domu jakichś wazonów, wazoników. 

Gdyby to tylko ode mnie zależało to bym władował Q950 i by nie było sprawy i sąsiadkę bym trochę chętnie powkurzał.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

PS. Pozwolę sobie jeszcze zapytać o kable do kompletu (KEF+ R-N803D), ale to już chyba w osobnym, poscie, żeby nie zaśmiecać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie q750

I jak na nie patrzysz to na prawdę bardzo małe kolumny. Tak tylko wyglądają bo mają dużo przetowrników. Ale to jedne z mniejszych kolumn do takiej powierzchni.

Właśnie nie w osobnym pisz tu. Inaczej strasznie mieszasz.

Kable to chord clearway. Zapraszam po wypożyczenie i nas całego kompletu i wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym skorzystał z uprzejmości i wypożyczył, ale niestety jeszcze za granicę nie wypożyczacie. 

 

Tak przy okazji, jeśli można, to miał kolega okazję posłuchać KEF serii R. Te z wykończeniem z jasnego drewna z tymi głośnikami w kolorze miedzi są po prostu obłędne.

Troszkę więcej kosztują, ale so piękne. Gdybym tak chciał się na nie skusić, to którą wersją zastąpie Q750: R5 powinno raczej wystarczyć. I mam nadzieję, że R-N803D bedą godne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...