Skocz do zawartości

Denon pma-1500r - jakie kolumny podlogowe


Qaw321

Recommended Posts

Witam. 

Zmieniłem w ostatnim czasie amplituner onkyo tx-8150 na wzmacniacz Denon pma-1500r w stanie idealnym + kabel zasilający ELECAUDIO CS-331B 3x35mm OFC  + fiio D03 thaisan połączone chinchami inakustik, kable głośnikowe melodika 4mm ofc.

W tej chwili kolumny jakie zostały mi po onkyo to Indiana Line nota 550x, ale chciałbym je zmienić na coś lepszego, co ładnie zgra się z tym pma-1500r. Cena powiedzmy do 2 - 3 tyś z tym że głównie myślę o sprzęcie używanym. Najchętniej kupiłbym kolumny podlogowe, kolor biały lub czarny żeby pasowały do wystroju. Pomieszczenie ok 20m2.  Muzyka bardzo zróżnicowana, hip hop, pop, rock, czasami jakas metallica też się zakręci. Co polecacie do denona? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być również czarne, po prostu brązy mi nie pasują. Myślałem o aurora 700 lub music style 900 bialych ale w sklepie mi je odradzili i stwierdzili że do tego wzmacniacza przydały by się już kolumny z wyższej półki, i zaczęli mi polecać kolumny w przedziale 5 - 7 tys zł a to trochę za drogo, zdziwiłem bo dużo pozytywnych opinii słyszałem o heco. dlatego pomyślalem o jakichś lepszych używanych kolumnach w cenie nowych heco. Znajomy za śmieszne pieniądze chce sprzedać roczne kolumny monitor audio mr6, one są porównywalne z aurora 700? Czy może do mojego wzmacniacza lepiej sobie nimi głowy nie zawracać? I czy bylby to jakiś przeskok z nota 550x?

Edytowano przez Qaw321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio MR6 to dynamiczniejsze i jaśniejsze brzmienie względem Heco Aurora 700. Jeśli lubisz naturalną średnicę oraz stawiasz na przestrzenność dźwięku to lepszym rozwiązaniem byłyby Aurora 700, jeśli lubisz dynamikę oraz szczegółowość to rozważ MR6.  Przeskok w obu przypadkach względem Indiana Line Nota 550x będzie duży. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie jeszcze na temat tannoy Mercury 7.4? Z tego co wyczytałem to nie przeszkadza im zbyt bliskie ustawienie tyłem przy ścianie, a to dla mnie byłby duży plus. 

Z poniższych modeli który według was będzie najlepszy do denona pma-1500r? Oczekuje dźwięku w miarę dynamicznego,  ale fajnie jak będzie w nim też trochę efekciarstwa. Nie chciałbym aby dominował sam bas a reszta byla wycofana. Nie wiem czy to dobrze opisałem :)

1. Monitor audio mr6

2. Monitor audio bx6

3. Heco aurora 700

4. Tannoy Mercury 7.4

Tannoy xt6f przekracza budżet, a używek prawie nie ma,ub też są drogie. Taka sama sytuacja jest z focal chorus 716. Czarne poza budżetem, brązowe odpadają. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twnnoy Mercury 7.4 na pewno można umiejscowić bliżej ściany niż Heco Aurora 700 ale brzmieniowo to Nieco inny charakter. Mercury 7.4 stawiają na szczegółowość i prezentacje sceny dźwiękowej. Jeśli nie słuchasz głośno to powinny się dobrze sprawdzić, ponieważ przy wyższych poziomach głośności potrafią się pogubić zdecydowanie szybciej niż pozostałe propozycje.  Wybierałbym między Tannoy Mercury 7.4 lub Monitor Audio MR6 lub Monitor Audio Bronze 6, na które możemy zaproponować rabat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy 7.4 i MA mr6 to podobna półka cenowa, bronze 6 już trochę drożej. Gdybym wybierał z pierwszych 2 to która z tych propozycji wygeneruje lepsze wrażenia podczas odsłuchu w połączeniu z pma-1500r dla typowego laika. Które sprawią większą przyjemność przy dłuższym odsłuchu i nie będą męczyć w którymś z pasm na dłuższą metę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR to niższa półka. Do heco 709 porównywalne klasowo są bronze 6

 

13 godzin temu, Qaw321 napisał:

Tannoy 7.4 i MA mr6 to podobna półka cenowa, bronze 6 już trochę drożej. Gdybym wybierał z pierwszych 2 to która z tych propozycji wygeneruje lepsze wrażenia podczas odsłuchu w połączeniu z pma-1500r dla typowego laika. Które sprawią większą przyjemność przy dłuższym odsłuchu i nie będą męczyć w którymś z pasm na dłuższą metę? 

MR będą bardziej dynamiczne. Takie wariaty. Ale tannoy będzie bardziej naturalny. Na dłuższe odsłuchu lepszy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wracam do tematu bo w dalszym ciągu nie dokonalem żadnego zakupu.. Niby już byłem bliski kupna tannoy mercury 7.4 ale boję się że będzie bardzo mała różnica w stosunku do nota 550x. Z racji gabarytów chciałbym kupić już takie kolumny których nie będę musiał wymieniac za pół roku i będą sprawiać przyjemność przy słuchaniu muzyki. Przypominam że wzmacniacz jaki posiadam to denon pma-1500r. Jestem w stanie zwiekszyc budżet do powiedzmy 3500 i mogą to być kolumny używane. Po głowie teraz chodzą mi poniższe modele, tylko doradźcie proszę czy to się zgra z moim denonem:

- Kef q750 - używane

- Polk audio Signature  s55 - nowe

- pylon Saphire 31 

- Focal chorus 716 lub 816 V - używane 

Kolumny będą ustawione max 20 - 30 cm od ściany, więc na to też trzeba zwrócić uwagę.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę posłuchać wstepnie polk audio s55e, heco aurora 700, oraz tannoy mercury 7.4 zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia kolumn, jeśli kolumny mają dzielone wejście na niskie i średnie + wysokie tony tak jak np polk audio s55e to jak to podłączyć do mojego wzmacniacza który ma bi-wiring? Bawić się w to czy po prostu kupić pojedynczy kabel i zostawić w głośnikach zworki? Przesyłam zdjęcie gniazd w moim denonie

IMG_20200109_220526.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem podłączenie oddzielnie sekcji tonów wysokich i niskich czyli tzw. bi-wiring nie ma sensu. Sprawdzałem to w dwóch przypadkach wzmacniaczy podobnej klasy co Twój Denon i nie słyszałem żadnej, ale kompletnie żadnej różnicy. Teoria mówi, że oddzielne zasilenie sekcji wysokotonowej i oddzielne niskotonowej sprawia, że obie te sekcje dostają "lepszy prąd", szczególnie ma się polepszyć bas gdyż to sekcja niskotonowa pobiera więcej prądu itd. W praktyce jednak zauważ, że ten prąd co to ma być niby "lepszy" produkuje ten sam wzmacniacz z tego samego trafo i z tej samej końcówki mocy. Po prostu masz zdublowane zaciski głośnikowe i tyle.  Co innego bi_amping - tutaj jeśli zasilasz kolumny z dwóch końcówek mocy, a każda obsługuje inne pasmo, korzyści mogą być słyszalne.  

 Jeśli nie wierzysz w kabelkowe audiovoodo i nie musisz mieć bardzo drogich kabli głośnikowych,  to kup 4 kawałki dobrego polskiego kabla z czystej miedzi OFC o przekroju np 4 mm2 i podłącz bi wiring. Potem załóż zworki (lub wykonaj je z kabla głośnikowego) i podłącz normalnie. Jeszcze lepiej poproś jakiegoś kolegę, by Ci podłączył w dowolny sposób nie mówiąc Ci o tym jak podłączył, wejdź do pokoju i posłuchaj - czyli wykonaj "ślepy test". Brzmi śmiesznie? Uwierz, że bardzo wiele w świecie audio zależy od naszej autosugestii.  Jeśli usłyszysz różnicę, zostaw biwiring jeśli nie - zyskałeś cenne doświadczenie niewielkim kosztem bo kabel o jakim mówię nie jest drogi. Byś może w bardzo drogim i bardzo zacnym sprzęcie audio za wiele tysięcy złotych takie połączenie daje różnicę w granicach percepcji, ale myślę, że w sprzęcie o jakim rozmawiamy tej różnicy nie usłyszysz. Z drugiej strony są drogie i zacne kolumny, a nie mają podwójnych zacisków głośnikowych, są też dobre wzmacniacze, które wyposażono także tylko w jedną parę zacisków. To daje do myślenia.  

Co do kolumn, mam Aurorę 700 od S4Home i jestem bardzo zadowolony. U mnie grały z Sony TA-FB 940QS a teraz z Sony TA-FA 50ES i jest super. Denon ma fajne wysokie tony, niektórzy twierdzą, że nawet zbyt ostre. Miękka kopułka w HECO powinna je złagodzić a dynamika Denona pięknie podkreśli bas, którego Aurory mają pod dostatkiem.   Pożycz od S4Home kolumny i posłuchaj w domu. Będziesz miał ważny punkt odniesienia. Ja tak zrobiłem i już swoich nie oddałem.    

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki razie kable które mam czyli melodika MDC 2400G zostają i nic nie kombinuje więcej :)

Byłem na odsłuchu dzisiaj ze swoim wzmacniaczem i wygrały kolumny polk audio s55e :) nie jestem audiofilem i nie umię opisać wrażeń w słowach ale spodobały mi się najbardziej :) aurora 700 również ładnie zagrała ale jednak miałem wrażenie jakby s55e grały bardziej szczegółowo i lepiej eksponowały poszczególne dźwięki, bas jak dla mnie idealny nie rozlewający się, nie dostawały też takiej zadyszki przy szybszym graniu. W heco miałem wrażenie że trochę bass dominuje za bardzo nad resztą pasma. Natomiast w tannoy marcery 7.4 trochę mi go brakowało. Z tego co mi panowie doradzali to podobno też polk s55e będą łatwiejsze w ustawieniu. Cena też była bardzo zachęcająca 2990 zł za parę kolor biały. Dlatego je kupiłem i dzisiaj koło 21 będę pierwszy raz słuchał ich w domu, mam nadzieję że zagrają w miarę podobnie jak na odsłuchu i nie będzie rozczarowania :) dziękuję wszystkim za rady i cenne wskazówki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Panowie, odgrzewam kotleta. Denon Pma 1500ae w dalszym ciągu gra u mnie z kolumnami Polk S55e, Po niecałym roku użytkowania mogę powiedzieć że jest to bardzo dobre połączenie jak dla mnie i nie za szybko go zmienię. Przyszła pora na rozbudowanie zestawu o jakiś w miarę dobry gramofon, i teraz rodzi się pytanie co wybrać? Mam aktualnie gramofon dual 415, ale wiem że jest to badziew i chciałbym kupić coś, co po prostu zagra dobrze z moim zestawem, oczywiście nie koniecznie wydając fortunę... Macie jakieś propozycje? Szukać coś nowego czy raczej używki? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...