Skocz do zawartości

Ampli i odtwarzacz blu ray


Manga

Recommended Posts

Witam .Szukam "sprzętu" wielokanałowego .Niestety ważne stereo. Salon 35m, nie chodzi o głośne granie,raczej o jakość.Z podłogówek które mam to Tdl Rtl3 (linia transmisyjna) central Heco Argon ,wiszące z tyłu technicsy SB-CS95 ,tv oled Phil.55 Jeżeli nie da się tego ogarnąć amplitunerem pewnie skończy się podpięciem wzmaka pod "pre" chociaż nie wiem jak ogarną to pozostali domownicy ? Co do budżetu to między 4000 a 7000 zł pod warunkiem że faktycznie jest sens wydawać tyle na ampli (jakość przedwzmacniacza)? 😊 . Może  Nada lub  Arcama ze względu na dobrą kalibracje. Odtwarzacz Uhd Br ale musi czytać wielokanałowe SACD. do 3500zł . Tyle ode mnie,pozdrawiam .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem najlepszy będzie NAD T758 v3 lub Anthem MRX-520. Na początek amplitunery te wystarczą do prawidłowego wysterowania systemu, to mocne, solidne wzmacniacze, a w przyszłości dokupisz sobie końcówkę mocy. Obydwa amplitunery mają bardzo dobre przedwzmacniacze.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny, mamy oczywiście obydwa urządzenia w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UDP-LX500 to w zasadzie jedyny wybór dla Ciebie tylko nie za 3500zł raczej nie da się go kupić, ale może jakiś rabat da się wynegocjować. 

A co do AVR pamiętaj żeby sprawdzać jakie formaty video potrafią przepuścić przez HDMI( np NAD T758 v3 nie chwali się aby obsługiwał Dolby Vision), jeśli zamierzasz wykorzystywać go jakoś bazę do rozdzielania sygnałów z urządzeń.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew,temat dla mnie b.ważny. Wieczorem zobaczę co ta Yamaha i Pioneer mają za wyposażenie.Ciekawe czy wyższym modelem Yamachy bądź Onkyo ogarnąłbym bas w moich podłogówkach (Tel rtl3 linia transmisyjna) nie chodzi żeby go zabić tylko lekko zdyscyplinować.Chyba przydało by się więcej średnicy w dźwięku, chociaż jak wystawie je do przodu o pół metra to dźwięk tych kolumn przeskakuje na inną półkę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jasiek88 napisał:

I do kompletu do bluray Pioneer SC-LX 801 w DE za 1000 euro.

Szkoda że nasze PL sklepy nie są w stanie oferować takich cen bo ostro kroją dystrybutorzy...

Wolny handel europejski. Sprowadzaj :)

840 to wydajny grający świetnie amplituner. Ale faktycznie kalibracja jest przeciętna. W dobrym pomieszczeniu akustycznie, zagra super. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Manga napisał:

Mam różne kolumny w systemie,najbardziej neutralny jest Center Argon, podłogówki zbasowione ; -Które z ampli mają dobrą osobną regulacje tonów i głośność?Chyba to będzie dosyć ważne,

Jeśli tylko o to ci chodzi to każdy. Regulacja tonów nie idzie w parze z głośnością .chyba że masz na myśli eqalizer dodatkowy to już wyższe modele.

Jak wspomnieki koledzy 1080 to na prawdę pokaźną i zaawansowana maszyna pod tym kątem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podobna sytuacja za 1100euro można mieć yamahe 2070 a za 1500euro najwyższy model 3070 w DE, na plus w yamaha musiccast aplikacja, obsługa, ogólnie multimedia spoko.

Tutaj możesz sobie pooglądać urządzenia, menu i poczytać krótkie recencje

http://audiovision.de/yamaha-rx-a1080-test/

http://audiovision.de/yamaha-rx-a2080-test/

http://audiovision.de/yamaha-rx-a3070-test/

http://audiovision.de/yamaha-rx-a3080-test/

 

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych Yamahach będę się musiał faktycznie dłużej zatrzymać.  Co do złącz na tyłach niektórych ampli , np Marantza, ciekawią mnie wejścia wielokanałowe analogowe. Spotkałem się ze stwierdzeniem że jednak lepszą jakość dźwięku uzyskam dzisiaj, podpinając odtwarzacz pod hdmi.  Zawsze wydawało mi się że to analog był stawiany wyżej. Za odtwarzaczem też się rozglądam ,stąd moje pytanie o te złącza. 

Dzięki za typy Jasiek88 ,akurat " deutch"mi podchodzi  🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...