Skocz do zawartości

Kino domowe - pokój 40 m2


Daniel Liszka

Recommended Posts

Witam 

Proszę o pomoc w wyborze pierwszego w życiu kina domowego do pokoju 40 m2. Chciałbym aby poza odtwarzaniem filmów, muzyka również grała na nim co najmniej przyzwoicie.  Moja dotychczasowa wiedza opiera się tylko na forach, więc generalnie nie wiem za wiele :)

Z uwagi że budżet jakim dysponuję to ok 7,5-8,0 tyś złotych zdaje sobie sprawę iż może nie wystarczyć na dobry zestaw 5.1 dlatego jestem przygotowany na konieczność póżniejszej rozbudowy (np. o głośniki tylne). 

Czy ta kwota wystarczy choć na dobrze grające ampli + kolumny podłogowe + głośnik centralny + subwoofer ? A jeśli będzie niewystarczająca to (poza głośnikami tylnymi) początkowo lepiej zrezygnować z subwoofera (który podobno jest niezbędny przy filmach) czy jednak z głośnika centralnego (podobno niezbędnego przy dialogach w filmach) ? A może funduszy wystarczy na wszystko oprócz głośników tylnych ?

Dodatkowo chciałbym aby ampli miał możliwość współpracy bezprzewodowej z tylnymi głośnikami, gdyż nie mam za bardzo moźliwości położenia kabli przez cały pokój (dlatego na tą chwilę przychylam się do marki Yamaha z funkcją MusicCast. Jeśli tej firmy to czy model RX V685, czy może wystarczy tańszy RX V585, lub RX V485 a zaoszczędzone w ten sposób pieniążki przeznaczyć na kolumny?. Czy może lepsze są amplitunery innych firm ?

Z kolumn może Pylony Audio Pearl 27, lub (jeśli zmieszczę się w budźecie) droższe Pylony Sapphire 25 ?. A jeśli inne to jakie ?

Odnośnie suba i centralnego nie mam nawet żadnego pomysłu. 

Nie za bardzo chcę kupować używki, gdyż naprawdę się na tym nie znam, więc ryzyko że kupię coś złego jest .....duże. 

Jeszcze jedna ważna informacja. Zależałoby mi na kolumnach podłogowych/głośniku centralnym i subie  w kolorze białych a fajnie gdyby amplituner był srebny (cały lub częściowo). Wiem, że to tylko estetyka ale żona się uparła a trzeba iść z domownikami na jakieś kompromisy :)

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.  

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pierwsza rada nie schodzimy niżej niż Onkyo 686/696 Yamaha 685 czy denon x2600. Niższe modele grają wyraźnie słabiej i jakościowo i mocowo. 

Wciąż zostaje budżet na kolumny które zagrają na prawdę dobrze w twoim pomieszczeniu

To jaśniejszych Onkyo i Yamaha polecam set magnat shadow 207, heco aurora 700, elac f6.2

Z kolei do ciemniejszego Denona na przykład monitor audio bronze 6, magnat signature 507.

Rzut pomieszczenia będzie przydatny. 

Jeśli masz pytania albo chcesz na sprzęt uzyskać dobra cenę pozostaje do twojej dyspozycji 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o tyłach bezprzewodowych to Yamaha wydaje się być jedynym rozsądnym wyborem, mówię tu o modelach RX-V685 i wyższych. Do Yamahy kolumny Pylon Sapphire 25 będą na pewno niezłym rozwiązaniem i prócz Pylona możesz wziąć pod uwagę Heco Aurora 700, czy Klipsch R-820F To kolumny często ze sobą porównywane kto wie, które by ci się spodobały. Subwoofer to ostatni, ale zarazem bardzo istotny element i bez niego kino traci swój blask dlatego warto go dokupić. Wybór w tym segmencie również jest spory, ale zawęziłbym go do urządzeń firmy Klipsch a jeśli możesz dołożyć to SVS. Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz budżet 8tysi to pomiń wstępnie subwoofer , wiadomo ,że robi robotę w kinie , ale jeśli pójdziesz w pylon sapphire 25 lub heco aurora 700 to basu powinno być wystarczająco.

Patrząc po q21

https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr686.html

https://www.q21.pl/heco-aurora-700.html

https://www.q21.pl/heco-aurora-center-30.html

https://www.q21.pl/heco-aurora-300.html

https://www.q21.pl/heco-aurora-sub-30-a.html

https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr686-heco-aurora-700-300-center-30.html

Przy rabacie w s4home czy q21 czy gdziekolwiek będziesz w 8tysiach i po temacie ;)  Jeśli nigdy nie miałeś takiego sprzętu to będziesz zadowolony , chociaż warto wybrać się i posłuchać chociażby heco aurora 700

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak szafka będzie wąska to rozstaw kolumn będzie ok

Nic dodać nic ująć.

Dnia 15.01.2020 o 13:56, S4Home napisał:

Cześć

Pierwsza rada nie schodzimy niżej niż Onkyo 686/696 Yamaha 685 czy denon x2600. Niższe modele grają wyraźnie słabiej i jakościowo i mocowo. 

Wciąż zostaje budżet na kolumny które zagrają na prawdę dobrze w twoim pomieszczeniu

To jaśniejszych Onkyo i Yamaha polecam set magnat shadow 207, heco aurora 700, elac f6.2

Z kolei do ciemniejszego Denona na przykład monitor audio bronze 6, magnat signature 507.

Rzut pomieszczenia będzie przydatny. 

Jeśli masz pytania albo chcesz na sprzęt uzyskać dobra cenę pozostaje do twojej dyspozycji 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2020 o 12:35, S4Home napisał:

Co jeszcze potrzebujesz? Bo wszystko już masz.

Kolejne modele? A te co? Słuchałeś coś? Jakie pytania? Co wyjaśnić?

W poniedziałek jestem umówiony na odsłuch kolumn Pylon Sapphire 25 i Pylon Pearl 27. Chciałbym porównać oba modele.. Czy będę czuł różnice wartą dopłacenia. Prawdopodobnie będę grały pod ampli Denon 2600 (choć na tą chwilę jestem bliższy Yamaha rx v685..ale akurat w tym sklepie nie prowadzą Yamahy) . 

W dalszym etapie chciałbym posłuchać Heco Aurora 700..i 1000, a potem już podjęcie decyzji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależałoby Ci także na słuchaniu muzyki to w takim metrażu lepiej sprawdziłyby się Aurora 1000 ze względu na potężniejsze brzmienie. Jeśli masz w planach posłuchać Pearl 27 to poproś także o model niższy czyli Pearl 25, ponieważ w wielu przypadkach podobają się bardziej. Denon 2600 to mocny wzmacniacz o ciepłej barwie, jeśli chcesz zastosować bezprzewodowe tyły to masz tutaj heosa, który to umożliwi. Yamaha posiada w mojej ocenie lepiej brzmiące głośniki bezprzewodowe i przyjemniejsza w obsłudze aplikacje ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Pod warunkiem, że dla niego faktycznie jest to lepsze i nie kieruje się sugestiami innych.

agree

 

Psiałem o tym

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Branża ma najgorzej , macie osłuch na lepszych sprzętach a potem trzeba doradzać wg budżetu ;) 

Dla mnie to nie problem. Bo ja się nie napalam. O ile sam niestety jestem tym zarażony o tyle do klienta podchodzę spokojniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem po odsłuchu Pylonów Pearl 27 i Pylonów Sapphire 25. Obydwa zestawy kolumn były podłączone do Denona 2600.  Z uwagi iż w moim pokoju kolumny będą odsunięte od ściany o ok 15- max 20 cm chciałem m.in porównać czy Sapphire z tylnym bass reflexem nie będą buczeć przy niskich tonach w porównaniu do Pearly które mają bass z przodu.  

Ogólnie jako amator zauważyłem. O ile przy muzyce w rodzaju Linkin Park nie aż tak dużej różnicy na korzyść znacznie droższych Sapphire to po włączeniu czegoś z niskim basem jak Bad Guy dudniły Pearle a przy Sapphire nie zauważyłem tego zjawiska.

Przy utworach gdzie było dużo instrumentów w rodzaju gitar też bardziej podobała mi się gra droższego zestawu. Reasumując..z tych dwóch zestawów warto dopłacić do Sapphire 25

Dziś jadę posłuchać Heco Aurora 700 (niestety jedyny sklep w mojej okolicy który sprzedaje Heco, wersję 1000 ściąga tylko na zamówienie) i z innym amplitunerem (będzie Onkyo lub Pionner, bo sklep nie sprzedaje Denona lub Yamahy)....więc czy ktoś się może orientuje jak duża różnica (poza mocą) jest między Heco Aurora 700 a 1000 ?

  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchałeś tylko pearl 27 i sapphire 25 to nic dziwnego iż droższe zagrały lepiej ;) 

Pamiętam jak po ma silver 6 podpięli mi sapphire 25 , jazgot + dudnienie było nie do zniesienia :D  Także niekiedy to co słyszymy jest zależne do czego porównywaliśmy.

Chociaż w 40m^2 pa s25 powinno fajnie grać w KD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2020 o 11:45, Daniel Liszka napisał:

Witam

 

Jestem po odsłuchu Pylonów Pearl 27 i Pylonów Sapphire 25. Obydwa zestawy kolumn były podłączone do Denona 2600.  Z uwagi iż w moim pokoju kolumny będą odsunięte od ściany o ok 15- max 20 cm chciałem m.in porównać czy Sapphire z tylnym bass reflexem nie będą buczeć przy niskich tonach w porównaniu do Pearly które mają bass z przodu.  

Ogólnie jako amator zauważyłem. O ile przy muzyce w rodzaju Linkin Park nie aż tak dużej różnicy na korzyść znacznie droższych Sapphire to po włączeniu czegoś z niskim basem jak Bad Guy dudniły Pearle a przy Sapphire nie zauważyłem tego zjawiska.

Przy utworach gdzie było dużo instrumentów w rodzaju gitar też bardziej podobała mi się gra droższego zestawu. Reasumując..z tych dwóch zestawów warto dopłacić do Sapphire 25

Dziś jadę posłuchać Heco Aurora 700 (niestety jedyny sklep w mojej okolicy który sprzedaje Heco, wersję 1000 ściąga tylko na zamówienie) i z innym amplitunerem (będzie Onkyo lub Pionner, bo sklep nie sprzedaje Denona lub Yamahy)....więc czy ktoś się może orientuje jak duża różnica (poza mocą) jest między Heco Aurora 700 a 1000 ?

  

 

Witam ponownie.

 

... już jestem po odsłuchach kolejnych kolumn, Tym razem Heco Aurora 700 podłączone do Onkyo TX NR696. Dla porównania wziąłem również Jamo C97 II (nie było ich w planie, ale spodobały mi się z wyglądu na miejscu) z tym samym amplitunerem. Moim skromnym zdaniem Heco zagrały lepiej nie tylko od Jamo ale również wcześniej opisanymi Pylonami (Pearl i Sapphire), Dokładnie nie potrafię tego opisać ale zarówno bas był lepszy jak i wyraźność i naturalność wszystkich dzwięku. (Jamo postawiłbym na równi z Sapphire). 

Teraz pozostały mi już tylko 2 dylematy:

- czy do swojego 40 m2 pokoju wystarczą Heco 700, czy muszą być 1000. Z jednej strony pomieszczenie niby duże, ale kanapę mam tak ustawioną, że siedząc na niej mam kolumny od niej oddalone o ok 1,5 i 2,5 m. 700 i tak są wysokie w stosunku do innych więc obawiam się też że 1000 okażą się dużymi klockami w salonie.

- drugi problem amplituner. Jeśli wybiorę Heco 1000, jaki wybrać ? Czy wystarczy Yamaha RX V685, lub Denon AVR X 2600H ? czy musi być coś mocniejszego ? Na odsłuchu Heco 700 były podłączone do Onkyo TX NR 696, więc może ten ampli ? (wcześniej Onkyo wogóle nie brałem pod uwagę, choć w tym modelu nie podobało mi się usb podłączane od tyłu).

Tak naprawdę chyba najlepiej by było jakbym zabrał zarówno 700 jak i 1000 na wypożyczenie do swojego domu i tam posłuchał obu modeli np. podłączonych do Yamahy RX V685 lub jakieś droższego amplitunera i wówczas zobaczył czy jest i jak dużą różnica. Niestety, jeśli 1000 są tylko na zamówienie klienta i nie ma ich na sklepie w mojej okolicy, to raczej nie ma takiej opcji abym mógł w warunkach domowych posłuchał obu modeli...

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałam Heco 700 na Onkyo 696 i Yamaha Rxv 685 porównawczo, jak myśmy wybierali dla nas zestaw. Tylko stereo. Różnice były subtelne, grało to bardzo podobnie. Onkyo jest nieco "silniejszy" w charakterze, ale odrobinkę bardziej zrównoważony i muzykalny. Utwory z tego samego źródła  graly na Yamaha nieco ciszej.  Gdyby nie funkcjonalności Yamahy i dużo fajniejszy pilot -  muzYcznie bym polecała Onkyo. Co nie zmienia faktu, że aurora 700 po wygrzaniu gra na Yamaha cudnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...