Skocz do zawartości

Kino domowe - pokój 40 m2


Daniel Liszka

Recommended Posts

Dnia 31.01.2020 o 22:46, boogle napisał:

Słuchałam Heco 700 na Onkyo 696 i Yamaha Rxv 685 porównawczo, jak myśmy wybierali dla nas zestaw. Tylko stereo. Różnice były subtelne, grało to bardzo podobnie. Onkyo jest nieco "silniejszy" w charakterze, ale odrobinkę bardziej zrównoważony i muzykalny. Utwory z tego samego źródła  graly na Yamaha nieco ciszej.  Gdyby nie funkcjonalności Yamahy i dużo fajniejszy pilot -  muzYcznie bym polecała Onkyo. Co nie zmienia faktu, że aurora 700 po wygrzaniu gra na Yamaha cudnie.

... Czyli wg Ciebie co w końcu lepsze Yamaha czy Onkyo.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2020 o 22:02, Daniel Liszka napisał:

Witam ponownie.

 

... już jestem po odsłuchach kolejnych kolumn, Tym razem Heco Aurora 700 podłączone do Onkyo TX NR696. Dla porównania wziąłem również Jamo C97 II (nie było ich w planie, ale spodobały mi się z wyglądu na miejscu) z tym samym amplitunerem. Moim skromnym zdaniem Heco zagrały lepiej nie tylko od Jamo ale również wcześniej opisanymi Pylonami (Pearl i Sapphire), Dokładnie nie potrafię tego opisać ale zarówno bas był lepszy jak i wyraźność i naturalność wszystkich dzwięku. (Jamo postawiłbym na równi z Sapphire). 

Teraz pozostały mi już tylko 2 dylematy:

- czy do swojego 40 m2 pokoju wystarczą Heco 700, czy muszą być 1000. Z jednej strony pomieszczenie niby duże, ale kanapę mam tak ustawioną, że siedząc na niej mam kolumny od niej oddalone o ok 1,5 i 2,5 m. 700 i tak są wysokie w stosunku do innych więc obawiam się też że 1000 okażą się dużymi klockami w salonie.

- drugi problem amplituner. Jeśli wybiorę Heco 1000, jaki wybrać ? Czy wystarczy Yamaha RX V685, lub Denon AVR X 2600H ? czy musi być coś mocniejszego ? Na odsłuchu Heco 700 były podłączone do Onkyo TX NR 696, więc może ten ampli ? (wcześniej Onkyo wogóle nie brałem pod uwagę, choć w tym modelu nie podobało mi się usb podłączane od tyłu).

Tak naprawdę chyba najlepiej by było jakbym zabrał zarówno 700 jak i 1000 na wypożyczenie do swojego domu i tam posłuchał obu modeli np. podłączonych do Yamahy RX V685 lub jakieś droższego amplitunera i wówczas zobaczył czy jest i jak dużą różnica. Niestety, jeśli 1000 są tylko na zamówienie klienta i nie ma ich na sklepie w mojej okolicy, to raczej nie ma takiej opcji abym mógł w warunkach domowych posłuchał obu modeli...

 

 

 

 

 

A nie mówiłem :)

Do 40 metrów możesz brac i 700 i 1000. Tysiączki zagrają jednak lepiej. Pamiętaj jednak na pewno nie kosztem suba. Sub Aurora też musi być.

Do Aurora wybierz sobie Yamahe 685. To optymalny wybór.

No i napisz do nas to przygotuję Ci odpowiednio dobrą cenę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

A nie mówiłem :)

Do 40 metrów możesz brac i 700 i 1000. Tysiączki zagrają jednak lepiej. Pamiętaj jednak na pewno nie kosztem suba. Sub Aurora też musi być.

Do Aurora wybierz sobie Yamahe 685. To optymalny wybór.

No i napisz do nas to przygotuję Ci odpowiednio dobrą cenę.

 

Właśnie piszę.. Tu i teraz. Proszę o odpowiednią dobrą cenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...