Skocz do zawartości

Stereo do salonu 30m2


Konik983

Recommended Posts

Witam Serdecznie. 

Przymierzam się do zakupu zestawu stereo. 

Oto moje warunki i kryteria. 

Salon 32m2 otwarty z holem. Sprzęt chcę podłączyć do telewizora LG. Chce poprawić jakość dźwięku w TV + w lepszych warunkach posłuchać muzyki ze spotify, yotube itp. Słucham głównie muzyki klubowej, trap, house, chill, zdarzają się klasyki typu bonjovi, guns's roses. Nie wymagam cudów. Obecnie nie posiadam żadnego sprzętu audio, w przeszłości technics gx230 z głośnikami pokroju altusa 200-300, jednak to jest daleka przeszłość, amplituner mam w garazu do umilenia czasu. 

 

Chciałbym przeznaczyć maksymalnie 2000-2500zl z naciskiem na 2000zl. Myslalem nad kolumnami magnat supreme 1002 lub heco victa 702. Wzmacniacz jak najbardziej moze byc używany. Mogą być inne kolumny, jednak zalezy mi aby byly w kolorze orzecho podobnym coś jak magnaty właśnie lub heco. 

 

Pozdrawiam

Konrad

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Dobrym rozwiązaniem mogłyby się okazać kolumny Pylon Audio Pearl 27 w połączeniu ze wzmacniaczem Topping mx3. W przyszłości możesz dokupić odtwarzacz sieciowy Audio Pro Link 1 lub yamaha wxad10.

Możesz powiedzieć coś więcej o tym toppingu? Wygląda na niewielki sprzęt pierwszy raz coś takiego widzę. Zagra to poprawnie z takimi kolumnami? Czy da sie nim sterować bezprzewodowo lub z poziomu tv? 

 

Co sądzisz na temat kolumn heco victa 702? W okolicy za bardzo rozsadne pieniądze mogę je dostać, jaki wzmacniacz pod te kolumny by był dobry? I czy np heco victa 702 + wzmacniacz bedzie lepszym / gorszym rozwiązaniem od tej propozycji którą przedstawiles? 

Edytowano przez Konik983
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to malutkie urządzenie,które posiada na wyposażeniu DAC z wejściami USB, coaxial, optyczne oraz jedno wejście analogowe. Wzmacniacz pracuje w klasie D w związku z czym 50w mocy spokojnie wystarczy aby napędzić takie kolumny jak Pearl 27. Masz w tym przypadku dodatkowo Bluetooth, dzięki któremu można się sparować z telefonem czy tabletem. 

Heco Victa 702 to ostrzejsze brzmienie z mocniej zaakcentowaną górą . Niewątpliwie są to kolumny potrzebujące mocniejszego wzmacniacza. Dobrym rozwianiem dla nich byłby NAD c326bee ale to wyłącznie wzmacniacz bez wejść cyfrowych. Jeśli masz te kolumny w okolicy to posłuchaj ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jest to malutkie urządzenie,które posiada na wyposażeniu DAC z wejściami USB, coaxial, optyczne oraz jedno wejście analogowe. Wzmacniacz pracuje w klasie D w związku z czym 50w mocy spokojnie wystarczy aby napędzić takie kolumny jak Pearl 27. Masz w tym przypadku dodatkowo Bluetooth, dzięki któremu można się sparować z telefonem czy tabletem. 

Heco Victa 702 to ostrzejsze brzmienie z mocniej zaakcentowaną górą . Niewątpliwie są to kolumny potrzebujące mocniejszego wzmacniacza. Dobrym rozwianiem dla nich byłby NAD c326bee ale to wyłącznie wzmacniacz bez wejść cyfrowych. Jeśli masz te kolumny w okolicy to posłuchaj ich.

Dziękuję za informację. 

Jeśli chodzi o wzmacniacze z rynku wtórnego, do takich kolumn heco jaki byłby optymalny? Coś pokroju Yamaha AS-700 czy coś innego? 

Zestaw Pearl 27 i ten topping wygląda kusząco jednak chce mieć również jakąś alternatywę do odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Cześć

Jeśli chcesz sprzęt nowy to heco victa 702 i nad 326. To sprzęt który jest znakomicie wyceniony. Gra na poziomie sprzętu droższego. 

Jak chcesz to mogę ci go pożyczyć albo zapraszam na odsłuch

Witam. Mam was na miejscu więc zapewne umówię się na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym namyśle stałem się posiadaczem kolumn Polk T50. Brzmienie ich bardzo mi odpowiada. 

Obecnie napędzam je Technicsem sa-gx230 i w zasadzie dzwiek mi odpowiada w 100%, jednak ze względu na wiek tego sprzętu chciałbym go podmienić na coś lepszego a zarazem ładniejszego. Chce tylko wzmacniacz bez amplitunera. Co możecie polecić do tych kolumn wzamian za tego Technicsa do 1200zl? Czy np. Zauważalna różnica na + będzie przy Yamaha as-201? Podkreslam, ze oebcne brzmienie mi odpowiada i naprawde nie potrzebuje do tych kolumn wzmacniacza za 2000zl+. Proszę o sugestie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...