Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu 31m2


adam1975

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów. Od niedawna jestem obecny na tym Forum. Trafiłem na nie przypadkowo, w poszukiwaniu opisów wzmacniaczy, amplitunerów i głośników. 

Od razu może przejdę do rzeczy... Salon 31m2, jak na zdjęciach, z lewej wyjście na korytarz, ok 9m2, patrząc od strony tv schody i w prawo wyjście na 14m2 kuchnię. Na podłodze płytki, zero zasłon firanek, choć podobno może się to zmienić. Mały dywan pod ławą. 

Do niedawna muzyki słuchałem z  dekodera nc+ podpietego pod stara wieżę Sony. Niestety cd padł, tak samo jak zamknięcie jednej z kaset, więc sprzęt powędrował na strych. 

Miałem zaszczyt być już w salonie q21 w Pabianicach, bo mieszkam niedaleko, ale jak zobaczyłem mnogość sprzętu, kolumn, to zdębiałem. Wstępnie podałem cenę za zestaw 5-6k, otrzymałem propozycje zestawów, min Yamaha 803, wzmak denon chyba pma800 + dnp 800, poza tym Aurora 700, Pylon Sapphire 55, polk audio signature 55...oraz zaproszenie do odsłuchów... Od razu dostałem też rabat... 

Czytając jednak ile zachodu wymaga zorganizowanie takiego odsłuchu, zmiana głośników i w ogóle, dla kompletnego laika jak ja... Nie wiem czy chce zabierać chłopakom czas... Nie wiem też, czy jest sens zaczynać może nie z wysokiego C, ale z takiego cenowego poziomu... 

Muzyka na teraz to tylko radio internetowe z dekodera bo mam obok gniazdo z internetem, a muza z tv, o tyle głośna że tv dosc stary, bo chyba 8 letni, to muzycznie chyba jest w miarę... 

Wszystkie uwagi, podpowiedzi mile widziane... Z góry wielkie dzięki.

PS. Głośniki fajnie jak byłyby białe, ale to życzenie małżonki 😁

 

received_504096246885355.jpeg

received_522233885090249.jpeg

received_559344271316699.jpeg

received_495532054675362.jpeg

Edytowano przez adam1975
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oczywiście zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu z małżonką tym bardziej, że masz niedaleko ;).Odsłuch zweryfikuje wszystko i świadomie podejmiesz decyzję. Propozycje są oczywiście poglądowe i w trakcie odsłuchu jesteśmy w stanie precyzyjniej dopasować sprzęt do Twoich potrzeb. Porównać możesz amplituner ze wzmacniaczem stereo i będziesz mógł ocenić czy słyszysz różnice, podobna sytuacja z kolumnami, zaproponowane Heco Aurora 700, Polk Audio S55e są bardzo dobrymi propozycjami ale podczas odsłuchu może się okazać, że zdecydowanie bardziej spodoba Ci się brzmienie detaliczne takie jakie prezentują Focal Chorus.

Zapraszamy do umówienia się na odsłuchy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odświeżam temat... Chciałbym się dowiedzieć, czy przy moim metrażu warto zainwestować się używanym Denonem pma 720? Co przy takim metrażu zagra dobrze... U kolegi @Pumpurek znalazłem używany w fajnym stanie... Ktoś pomógłby wybrać jakieś kolumny do tego? No i coś do tego... Jakiś sieciowy odtwarzacz. Z góry thx... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...