Skocz do zawartości

Wybór przedwzmacniacza lampowego do gramofonu


Recommended Posts

Witam wszystkich. Temat dość powielany, ale proszę o zrozumienie. Zdecydowałem o zakupie pierwszej w swoim życiu lampy. Wybór, jak i ceny to ocean i zaczynam się pomału topić. Chciałbym uzyskać jak każdy, możliwie najlepsze brzmienie za przyzwoitą kwotę. Krótko o odsłuchu.  Monitory KRK RP7 G4, Focusrite . Do interfejsu chcę wprowadzić sygnał z przedwzmacniacza. Gramofon niestety narazie bardzo podstawowy i dość stary, Technics SL Q21. Brak budżetu na zakup równoległy obydwu. Najpierw przedwzmacniacz i właśnie... Jaki? Lubię kiedy słyszę dół i kiedy przyjemnie szeleści góra. Chciałbym również żeby był dostowsowany do wkładek MM i MC. Nie bez znaczenia jest również wygląd. Jestem słuchowcem i wzrokowcem dlatego miło byłoby postawić koło gramofonu coś co łądnie zażarzy i nawiąże do klasycznego, analogowego sprzętu. Pomieszanie drewna i metalu... bajka. Wiem, że nie można mieć wszystkiego przy budżecie 2000 +/- 300. I tu budżet. Zachęcam wszystkich do podzielenia się pomysłami, wiedzą i wskazówkami. Za wszystko co pomocne, serdecznie dziękuję. Pozdrawiam. Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Łukasz Kwarta napisał:

Lubię kiedy słyszę dół i kiedy przyjemnie szeleści góra.

To akurat zależy od wkładki oraz całości toru audio , przedwzmacniacz ma wzmocnić sygnał i fajnie jest jak jest jak najbardziej neutralny.

W sprawie pre phono lampowych skontaktowałbym się z Panem wykonującym takowe pre , kilku kolegów posiada jego urządzenia i chwali : https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-inpoland-lepszy-niz-nad-CID99-IDxQs1o.html#4823be184d:

38 minut temu, Łukasz Kwarta napisał:

Pomieszanie drewna i metalu

Mam akurat taką kombinację ale ......nie świeci , to tranzystor :) 

IMG_0517.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łukasz Kwarta napisał:

Czy lepiej nowe sklepowe , czy nowe robione na zamówienie  w Polsce , a może sprzęt używany .... 

Stawiałbym na polskie manufaktury , czy nowy, czy używany to już kwestia budżetu. Zawsze używany dostaniesz o " oczko" lepszy w tych samych pieniądzach. Może być tylko kwestia lampy do wymiany ,więc radzę najpierw sprawdzić ile kosztuje lampa, bądź lampy / w zależności od konstrukcji/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...