Skocz do zawartości

Odtwarzanie muzyki i filmów do Yamahy 685. Malina, chromecast, NAS czy jeszcze coś innego?


jan Wrona

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam Yamahę 685 i Monitor Audio bronze 6

 

Póki co puszczam Flaki z laptopa podłączonego przez HDMI

 

Natomiast chciałbym stworzyć sobie jakieś lepsze rozwiązanie aby odtwarzać muzykę i filmy.

Chciałbym tym wszystkim wygodnie sterować (np ze smartfona)

 

Czytałem o malinie ale zastanawiam się również nad dyskiem sieciowym NAS

 

W zależności od rozwiązania być może potrzeba będzie zakupić jakiś DAC

 

Proszę o poradę i propozycje ciekawego rozwiązania aby ułatwić sobie życie i poprawić jakość 

 

pozdrawiam

Artur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc oo kolei

1. Z dysku sieciowego nas Yamaha nie pociągnie filmów ale audio tak

2. Malina z tego co ja robiłem dibrze działa jak jest skonfigurowana albo pod audio albo pod video. Musiał byś mieć dwie

3. Pliki FLAC polecam odtwarzacz z tidal. I masz z głowy nie musisz ich gromadzić na dysku żadnym

4. Video rozwiązuje player jak Ferguson ATV czy NVIDIA shield. Działa to świetnie. Ale nie ma sterowania ze smartfona. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa nie ma takiego NASa żeby móc odtwarzać filmy bez kompa tylko prosto z NASa i który nadawałby się również do muzyki?

Czy chromecast może być dobrym rozwiązaniem?

Do tego fergusona trzeba podłączyć dysk z filmami? widzę że ma sterowanie pilotem

Akurat do filmów to może być takie sterowanie że będę coś widział na ekranie projektora ale z muzyką to już gorzej bo nie chce za każdym razem odpalać projektora żeby posłuchać muzyki

Czy między maliną a yamahą 685 powinien być jakiś DAC np Dacmagic100 albo WXAD-10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, do odtwarzania muzyki w tej chwili nie potrzebujesz moim zdaniem żadnego osobnego źródła, gdyż Twoja Yamaha ma już  zaimplementowany odtwarzacz plików muzycznych. Co do odtwarzacz treści wideo niestety nic nie doradzę, gdyż sam używam leciwego mede8er a, który odtwarza tylko pliki w rozdzielczości max 1080p. Może na forach typu HDTV ktoś coś więcej podpowie. A może i tutaj po niedzieli branża i inni użytkownicy coś poleca. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup shield tv pro 2019 żadnych innych wynalazków a będziesz miał święty spokój i support na lata, możesz na nim odtwarzać video jak i muzykę chromecasta, spotify, tidal pliki w kodi.

Do sterowania shield tv i programu KODI można używać aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=org.leetzone.android.yatsewidgetfree&gl=PL

Trochę nie rozumiem po co puszczasz pliki z laptopa i degradujesz dzwięk skoro możesz w swoim amplitunerze za pomocą aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yamaha.av.musiccastcontroller&hl=pl odtwarzać pliki z sieci serwera DLNA(np serviio) z laptopa bezprzewodowo lub po prostu podłączony do niej dysk\pendrive usb z muzyką.

Serwer NAS to kolejne osobne urządzenie ale przydatne jest wtedy gdy kilka urządzeń chcesz podłączyć do jednego zasobu z plikami jak i wygodnie kopiować pliki przez sieć w innym wypadku wystarczy ci dysk podłączony do shield tv.

Shield tv pro 2019 może być również swego rodzaju NAS można na nim postawić serwer FTP lub server DLNA za pomocą Plex Media Server.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2020 o 19:41, jan Wrona napisał:

Aa nie ma takiego NASa żeby móc odtwarzać filmy bez kompa tylko prosto z NASa i który nadawałby się również do muzyki?

Ale nas to dysk a nie player. Tu mylisz pojęcia.

Wydaje mi sie ze to Z tobą pisze tez na mailu? To tam chyba już wszystko wyjaśniłem. Zdecyduj się na platformę to tak to piszę i tu i tak. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...